Новини

В ГОСТЯХ У ПОДАТКОВОЇ

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

Наприкінці минулого тижня в податковій відбувся просвітницький захід для молоді. На День відкритих дверей в гості до інспекції завітали майбутні фінансисти - студенти одного з університетів нашого міста. Привітала молодь в стінах інспекції заступник начальника Кременчуцької ОДПІ Алла Шуба, яка розповіла про те, як створювалось та вдосконалювалось податкове відомство. Ознайомила зі структурою служби – начальник інформаційно-комунікаційного відділу Ірина Нетеса.

Майбутнім платникам розповіли про основні завдання відомства, показали як і де працюють фахівці структурних підрозділів. Студенти мали можливість обмінятися враженнями. В.о. начальника відділу обслуговування Ірина Вовк, до речі колишня випускниця цього вузу, провела екскурсію новоствореним Центром обслуговування платників.

Багато чого змінилось за роки роботи. На зміну ручним засобам обробки інформації прийшли комп’ютерні технології, а 2000 законодавчих актів замінив один податковий Закон - Податковий кодекс України, який щодня податківці роз’яснюють «новоспеченим» суб’єктам господарювання та громадянам. Адже правильне застосування законодавчих норм на практиці – запорука наповнення бюджетів усіх рівнів.

 

 «ПОДАТКОВА» ВИСТАВА

Кременчуцька податкова інспекція налаштовує підростаюче покоління до свідомого мислення щодо дорослих обов’язків зі …сплати податків. Саме тому, сприяла перегляду школярами молодших класів загальноосвітніх закладів нашого міста спектаклю «ПОДАТКИ». 

Прем’єрну виставу на таку серйозну тему дивилися у міському Палаці культури минулого тижня діти кременчуцьких шкіл.

Артисти Дніпропетровського театру перенесли школярів в світ казкових героїв, які своїми вчинками розповіли дітям про поки що невідомий, може, ще не дуже зрозумілий, але такий необхідний державі світ податків.

Дійсно, аби спонукати молодь до відповідальних вчинків, необхідно дбати про її грамотність у всіх сенсах життя, і в податкових у тому числі. І, дбати про це необхідно ще змалку, зі шкільної лави.  

 

ЛЕГАЛІЗОВАНО ПРАЦЮ 92 НАЙМАНЦІВ

ДОДАТКОВІ НАДХОДЖЕННЯ ДО БЮДЖЕТУ

 

 Податок з доходів фізичних осіб – тому і має таку назву, що сплачується з доходу платника. Цей податок є основним джерелом наповнення місцевого бюджету. Тому, кошти, отримані від громадян в якості сплаченого податку на доходи (чи то від кампанії декларування чи то, утриманий із заробітної плати) – надходить до місцевого бюджету, з якого йде розподіл надходжень за їх призначенням - на виконання соціальних програм та утримання міста. Тому, ухилення від оподаткування цим податком, насамперед, впливає на добробут населення регіону. Пам’ятайте про це, коли будете роздумувати над подвійною бухгалтерією або ж коли отримуватимете заробітну плату «в конверті». Насправді, - це важливо, і в першу чергу, для вас.

Роботодавець при відкритому працевлаштуванні найманців нічого не втрачає, оскільки відрахування податку на доходи здійснюється з заробітної плати найманого працівника. А робітник, хай і втратить дещо в готівці, але ж отримає соціальний захист на випадок хвороби, каліцтва чи при нарахуванні пенсії. Яким чином, цікаво, ви потім доведете, що отримували чималеньку зарплатню і наразі маєте право на більший розмір компенсації за лікарняним чи на пенсію, більшу за мінімальну? Повірте, коли настає час розрахунку, люди, чи не вперше, починають розуміти розмір халепи, в яку потрапили, завдяки шахрайству своїх роботодавців та власній байдужості.

  І, тут вже, вибачте, держава вам допоможе рівно настільки наскільки ви були відвертими з нею… Отримаєте те, що заслужили…

А наразі перевірки неофіціалів тривають. Податківцівцями у 2014 році виявлено 176 неоформлених найманих працівників, легалізовано працю 92 найманців, яких роботодавці офіційно працевлаштували, 4 громадянина зареєструвались підприємцями. За результатами перевірок до бюджету додатково надійшло 16,3 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб та 43,5 тисяч гривень єдиного соціального внеску.

 Кременчуцька ОДПІ звертається до всіх найманих працівників з проханням переглянути оформлення своїх трудових відносин з роботодавцями і зрозуміти, що погоджуючись на заробітну плату «в конверті», ви не тільки сприяєте розвитку тіньових схем ухилення від оподаткування, а й позбавляєте себе соціальної захищеності.

 

СУДОВІ СПРАВИ

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що за 4 місяці 2014 року на користь Кременчуцької ОДПІ задоволено 272 позови на суму 132 мільйони гривень. На сьогодні за ними до казни надійшло майже 4 мільйони гривень. Загалом, з початку 2014 року судами усіх рівнів (за участю Кременчуцької ОДПІ) розглянуто 878 справ на суму 2 332 мільйони гривень.

 

НАДХОДЖЕННЯ ДО БЮДЖЕТІВ

З початку 2014 року платниками податків Кременчуцької ОДПІ забезпечено надходжень до бюджетів усіх рівнів в сумі 1, 5 мільярди гривень.

До Державного бюджету протягом січня-квітня цього року надійшло 1122 мільйонів гривень. До місцевих бюджетів платниками податків сплачено 385 мільйонів гривень.

 

СПЛАТА ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ

З початку 2014 року Кременчуцькою ОДПІ зібрано 742,7 млн. грн.

єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування.

Усі зібрані кошти наступного дня день після сплати автоматично

 розподіляються між фондами соціального страхування.

Такі оперативні перерахування позитивно впливають на своєчасність

страхових виплат та надання соціальних послуг страховим особам.

 

Відповідно до положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року №2464 –VI підприємці - єдинники, зобов’язані сплачувати єдиний внесок до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Фізичні особи — підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, - за себе нараховують єдиний соціальний внесок у розмірі 34,7% від суми доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Слід звернути увагу на те, що протягом року підприємці-загальники сплачують авансові платежі з ЄСВ: до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня та до 15 листопада в розмірі 25 % від річної суми внеску, визначену податковим органом для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб.

За найманих працівників підприємець-загальник повинен сплачувати внесок щомісяця не пізніше 20 числа.

Звертаємо увагу тих, хто протермінував строк сплати ЄСВ у травні, - вам терміново необхідно погасити борг. 

Кременчуцька ОДПІ нагадує платникам про те, що звітність до податкової інспекції можна надавати і в електронному вигляді. Це значно зручніше, ніж витрачати час на відвідини податкового відомства. Для безконтактного звітування платнику необхідно мати технічний вихід комп’ютера до мережі Інтернет, укласти договір з податковою інспекцією про визнання електронних документів та отримати електронний цифровий підпис для кодування звітності, який безкоштовно надають у податковій інспекції, яка розташована за адресою: м. Кременчук, вул. Жовтнева, б. 43, кім. 205.

ПОДАТКОВІ НОВИНИ

 

1. УЗАГАЛЬНЮЮЧА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Міндоходів України затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування податком на нерухоме майно. Розглянуто питання щодо сплати цього податку та порядку його визначення (Наказ від 25.04.2014 №263).

 

  1. 2.    ІНДЕКС ІНФЛЯЦІЇ

За повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у квітні 2014 року порівняно з березнем становив 103,3%.

 

3. ЗАКОНОПРОЕКТИ

 

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України  повідомило. що:

 

- Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України" щодо звітного періоду при застосуванні норм трансфертного ціноутворення"

Законом встановлено, що перший звіт про контрольовані операції за період з 1 вересня по 31 грудня 2013 року буде подаватися до 1 жовтня 2014 року замість 1 травня 2014 року; не будуть застосовуватися штрафи у зв'язку із самостійним корегуванням грошових зобов'язань, пов'язаних із корегуванням цін у контрольованих операціях за цей період; зменшити розмір штрафів за неподання звіту про контрольовані операції; узгодити термін "операції" із вже встановленим терміном "господарські операції" з метою однозначного їх застосування.

Законом у цьому зв'язку пропонується доповнити підрозділ 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України новим пунктом 23 (законопроект зареєстровано за №4527).

 

- Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до законів України, пов'язаних з діяльністю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту персональних даних"

Законодавчим актом визначено, що дія Закону "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" у випадках, передбачених законом також поширюється на відносини, що виникають між юридичними особами публічного та приватного права, а також фізичними особами, які перебувають на території України.

Документом врегульовано на рівні закону поняття "згода суб'єкта персональних даних" шляхом внесення відповідного визначення до Закону "Про захист персональних даних".

Законом також врегульовано інституційну складову у сфері захисту персональних даних у законах "Про Державний реєстр виборців", "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Закон ухвалено з урахуванням зауважень (законопроект зареєстровано за №4551).

 

- Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців за заявницьким принципом"

Законом внесено зміни до Цивільного та Господарського кодексів України, а також до законів "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування". Закон спрямований на запровадження заявницького принципу державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців (законопроект зареєстровано за         №2409-1).

 

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР:

28 травня, середа, останній день сплати:

єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за квітень

30 травня, п’ятниця, останній день сплати:

- авансових внесків з податку на прибуток за травень;

- ПДВ за квітень;

- акцизного податку за квітень;

- земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) за квітень;

- фіксованого сільськогосподарського податку за квітень;

- збору за користування радіочастотним ресурсом України за квітень;

- збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства за квітень 2014 року.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів

 у Полтавській області