Новини

ПРО ЗМІНИ НА СЕМІНАРІ

З 1 квітня набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України №1166-VII від 27 березня 2014 року “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”, які викликали безліч питань у платників податків. Фахівці Кременчуцької ОДПІ розгорнули широкомасштабну роботу з роз'яснення таких змін: шляхом надання консультацій, проведенням зустрічей, за рахунок розміщенням публікацій в пресі, на радіо, місцевих сайтах тощо.  А напередодні свят, 8 травня, Асоціацією платників податків спільно з податківцями (за участю заступника начальника Кременчуцької ОДПІ Алли Шуби) проведено і безкоштовний семінар щодо роз’яснення змін до Податкового кодексу України, внесених вказаним Антикризовим Законом.  

Відвідувачі семінару того дня дізналися про зміни в оподаткуванні ПДВ лікарських засобів та виробів медичного призначення, про порядок оподаткування пасивних доходів, кого стосується та як визначати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а також про подання звітності мережею Інтернет без відвідин податкової інспекції.

Загалом, семінар пройшов в умовах жвавого обговорення нововведень. Наприкінці заходу податківці відповіли на поставлені платниками питання, порекомендували вступати до  Асоціації платників податків, оскільки Асоціація платників представляє інтереси своїх членів та захищає їх законні права у тому числі і в судах, підрозділах Міністерства доходів і зборів, інших державних установах та органах місцевого самоврядування. Якщо зацікавило – приєднуйтеся. Додаткову інформацію нададуть телефоном 70-29-00 або особисто за адресою: м. Кременчук, вул. 29 Вересня, 7-Б.

 

 ПЕРШІ ПІДСУМКИ КАМПАНІЇ ДЕКЛАРУВАННЯ

 

У 2014 році 700 осіб, заявили про дохід отриманий, як подарунок або спадщину.

Дохід від продажу сільськогосподарської продукції показали 475 осіб,

від здачі в оренду нерухомого майна – 330.

Фінансові надходження з-за кордону задекларували 52 жителя,

27 кременчужан задекларували мільйонні статки.

 Кожного року з 1 січня до 1 травня в Україні проходить Кампанія Декларування. В цей період всі громадяни країни, що отримали спадщину, подарунки, продавали квартири, будинки, машини, здавали майно в оренду, надавали різні послуги (репетиторство, фото-, відеозйомка) зобов’язані подати до органів доходів і зборів декларацію про майновий стан і доходи, в якій зазначити свій дохід від названих операцій у грошовому виразі.

Тобто, продав квартиру – значить отримав дохід – наслідок такого продажу є подання декларації та сплата податку у відсотковому співвідношенні до отриманого доходу.

Ті громадяни, які не подали декларацію або подали її з запізненням – тобто після 1 травня – отримають окрім обов’язкового до сплати податку, ще й додаткові витрати - штрафні санкції за несвоєчасне звітування та несплату або несвоєчасну сплату  платежу. Закон не припускає порушень, тому необхідно чітко дотримуватись строків звітування та строків сплати.

У відведений Законом проміжок часу для декларування декларації, кременчужанами подано 2352 декларації. За рахунок проведеної кампанії декларування у цьому році в місцевий бюджет має надійти   4 мільйони 150 тисяч гривень. Скільки саме надійде податку до бюджету буде повідомлено після закінчення кінцевого терміну сплати, яке триватиме до 1 серпня (ймовірно до цього строку громадяни нестимуть ще декларації і тому сума податку буде змінюватись). Триватиме і відстеження тих громадян, які забули, не встигли, не хотіли, але прийшлося задекларувати дохід минулого року.

Для громадян, які проігнорували подання декларації у встановлений законодавством строк (до 1 травня), зобов’язання щодо її подання так і залишилось не виконаним. Тому, боржникам необхідно найближчим часом подати до податкової інспекції декларацію про майновий стан і доходи (м. Кременчук, вул. Красіна, б. 76, секція №8).

Пам’ятайте, що звітувати та сплачувати податки необхідно виключно у встановлені законодавством строки і не інакше. Виключення на обставини з цього приводу в законодавчих актах не передбачені, а податківці їх вносити не уповноважені!

   

РЕЄСТРАЦІЯ ПЛАТНИКОМ ПДВ ТА ЄДИНОГО ПОДАТКУ

 Ще пару років тому, охочі «завести» власний бізнес, після реєстрації суб’єктами господарювання відвідували всі обов’язкові фонди, у тому числі і податкову інспекцію аби стати на облік, надавали заяви для реєстрації платниками ПДВ чи єдиного податку у разі обрання спрощеної системи оподаткування.

Вже з початку минулого року реєстрація та взяття на облік в необхідних державних установах відбувається за одне відвідування Реєстраційної палати. А з 1 січня 2014-го під час державної реєстрації підприємці можуть одразу і обрати зручну для себе систему оподаткування та реєструватися платником ПДВ.

Отже, під час реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, державному реєстратору разом із заповненою реєстраційною карткою підприємець може подати заяву щодо обрання ним спрощеної системи оподаткування або ж заяву про добровільну реєстрацію платником податку на додану вартість. Ці заяви долучаються державним реєстратором до відповідної реєстраційної справи. Далі – автоматично програмними засобами державний реєстратор передає до податкової інспекції електронну скановану копію заяви новоствореного платника податків щодо обрання ним спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційної заяви про добровільну реєстрацію платником ПДВ. Так, без зайвої тяганини – швидко і якісно – ви суб’єкт господарювання – спрощенець і платник ПДВ.

 Доволі часто з початку платники обирають, загальну систему оподаткування, а згодом розуміють, що зі сплатою єдиного податку було б працювати зручніше, вигідніше, економніше.

Як перейти з однієї системи оподаткування на іншу говорить стаття 298 Податкового кодексу України №2755-VI від 2 грудня 2010 року (далі – кодекс), зокрема, що  платнику на загальній системі, можна перейти на єдиний податок тільки один раз протягом календарного року. Для цього необхідно за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу подати до податкової інспекції заяву встановленого зразка з розрахунком доходу за попередній календарний рік.

Звичайно, для переходу, суб'єкту необхідно відповідати вимогам застосування спрощеної системи (стаття 291.5 кодексу). У разі відповідності критеріям спрощенки, платник буде на єдиному податку з нового кварталу.

Ще може бути і перехід з однієї групи єдинника в іншу. Такий перехід відбувається як на добровільних засадах, коли підприємець змінює групу за власним бажанням, так і за обов'язковим - коли підприємець порушив правила перебування в певній групі і повинен або перейти в іншу групу спрощеної системи або ж - на загальну систему оподаткування.

Зміна групи в обов'язковому порядку передбачена пунктом 293.8 Податкового кодексу.

Щодо термінів сплати… То для підприємців першої та другої груп – сплата податку здійснюється нe пізніше 20 числа поточного місяця. Для підприємців і підприємств на групах, відмінних від І та ІІ груп, термін сплати єдиного податку настає через 40 але до 50 днів після закінчення кожного кварталу. 

Тим платникам, які бажають у ІІІ кварталі працювати на спрощеній системі необхідно до 15 червня подати заяву та розрахунок доходу за попередній календарний рік до податкової інспекції за адресою: м. Кременчук, вул. Красіна, б. 76, секція №1.  

 ЩОДО РРО

Відомо, що юридичні особи та підприємці на загальній системі оподаткування, при розрахунку з клієнтами готівкою зобов’язані застосовувати реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО), тобто касовий апарат. Трапляються випадки, коли є перебої з постачанням електроенергії і «пропускати» виручку через реєстратор неможливо. Як бути у такому разі?

Відповідь на це питання надає п.9 розділу ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій (наказ Міндоходів №417 від 28.08.2013), відповідно до якого на період виходу з ладу РРО або у разі відключення електроенергії розрахункові операції проводяться з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки. При відновленні роботи реєстратора чи постачання електроенергії платнику необхідно провести через касовий апарат суми розрахунків за час роботи з використанням розрахункової книжки, а також відповідно до контрольної стрічки (у випадку обнулення оперативної пам'яті) - за час роботи, що передував виходу РРО з ладу або відключенню електроенергії, окремо за кожною ставкою податку на додану вартість та виконати Z-звіт.

Після підключення до Системи зберігання і збору даних Міністерства доходів і зборів контрольно-звітна інформація про використання касового апарату передається платником органам доходів і зборів в електронній формі.

Кременчуцька ОДПІ нагадує платникам, що вирішення технічних проблем при поданні контрольно-звітної інформації, в тому числі пов'язаних з відсутністю зв'язку чи нестабільною роботою каналу передачі даних, здійснюється в рамках договірних стосунків користувачів касової техніки, центрів сервісного обслуговування, інформаційних еквайєрів та операторів телекомунікаційних послуг. Нормативний час усунення пошкодження телекомунікаційної мережі та відновлення доступу до послуг наказом Адміністрації державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України визначений не більше як одна доба. У разі виходу з ладу РРО саме центри сервісного обслуговування протягом 72 годин зобов’язані забезпечити відновлення його роботи

Суб'єкти господарювання, які проводять розрахункові операції без застосування касових апаратів з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, - звітність за формою ЗВР-1 подають щомісяця до 15 числа.

 

ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ОБЛІКУ ОБ’ЄКТІВ ОПОДАТКУВАННЯ

Згідно до порядку обліку платників податків суб’єкти господарювання як фізичні так і юридичні особи зобов’язані повідомляти контролюючі органи про всі свої об’єкти оподаткування та такі об’єкти, що пов’язані з оподаткуванням. З прийняттям Податкового кодексу України №2755-VI від 2 грудня 2010 року така інформація надавалась за місцезнаходженням  об’єктів оподаткування, а з кінця 2013-го року - за основним місцем обліку протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття такого об’єкта.

Зазначене нововедення передбачене Законом України від 24.10.2013 року № 657-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень”. Згідно нього Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які здійснюється діяльність, подається до територіальних органів Міндоходів виключно за основним місцем обліку платника податків за встановленою формою - №20-ОПП.

Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідними розділами Податкового кодексу України. Рекомендований довідник типів об'єктів оподаткування оприлюднено на офіційному веб-порталі Міндоходів України та розміщено на інформаційних стендах Кременчуцької ОДПІ.

На сьогодні вказаний довідник складається із 681 позиції і в нього, наприклад, входять такі об’єкти, як: пункт обміну валют, автомобіль, кіоск, лоток, АЗС, архів, оптова база, бар, буфет, бухгалтерія, цех, відділ, земельна ділянка, гараж, кар’єр, торгове місце, магазин тощо.

Повідомляти податкову інспекцію необхідно не тільки про наявність об’єктів, що входять до  переліку, а й про зміни відомостей щодо таких об'єктів, а саме: про зміну типа, найменування, місцезнаходження або стану об'єкта оподаткування. Іншими словами, у разі виникнення вказаних змін - платник податків надає до податкової інспекції за основним місцем обліку повідомлення за ф. №20-ОПП з оновленою інформацією про об'єкти оподаткування, щодо яких саме відбулись зміни.

 

 ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР:

 15 травня, четвер, останній день подання:

- звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за квітень, довідки про використані розрахункові книжки.

20 травня, вівторок, останній день подання:

-  податкової декларації з ПДВ за квітень;

копій записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних за квітень в електронному вигляді усіма платниками ПДВ;

декларації акцизного податку за квітень;

- розрахунку збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за квітень;

- розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за квітень;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за квітень та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі в квітні 2014 року.

20 травня, вівторок, останній день сплати:

- податку на прибуток підприємств за І квартал;

ПДВ за І квартал;

єдиного податку за І квартал платниками, віднесеними до ІІІ – VI груп;

авансового внеску з єдиного податку за травень платниками, віднесеними до          І та ІІ груп;

-                                             податку на доходи фізичних осіб підприємцями, які перейшли з І кварталу зі спрощеної системи оподаткування на загальну та які зареєструвалися протягом І кварталу і не обрали спрощеної системи оподаткування;

-                                             єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за квітень (крім гірничих підприємств);

- збору за спеціальне використання води, лісових ресурсів за І квартал;

-  плати за користування надрами за І квартал;

екологічного податку за І квартал;

- збору за місця для паркування транспортних засобів за І квартал;

туристичного збору за І квартал 2014 року.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів

 у Полтавській області