До Дня визволення від німецько-фашистських загарбників

25 вересня голова районної ради Василь Кравченко взяв участь в урочистому відкритті реконструйованого   пам’ятника воїнам - ополченцям  «Гостра могила», що на Деївській горі біля с. Маламівка, та мітингу-реквієму, присвяченому подвигу  Кременчуцької дивізії народного ополчення.  

Дивізія, яка була єдиною на той час в Україні дивізією народного ополчення, була заснована влітку 1941 року і складалася із трьох полків, сформованих із жителів Кременчука, Крюкова та Кременчуцького району.
Студенти, цивільні чоловіки, безвусі хлопчаки - старшокласники поряд із бойовими товаришами кілька днів стримували наступ озброєних до зубів фашистських головорізів. Ціною свого життя вони зірвали спробу ворога з ходу форсувати Дніпро і дали можливість провести евакуацію мирного населення. На честь загиблих у тих нерівних кровопролитних боях і було споруджено обеліск на Гострій могилі.

За ініціативою Крюківської районної влади та депутатів різних рівнів, активістів-пошуковців і меценатів  до 70-річного ювілею визволення міста від фашистських загарбників проведено першу чергу реконструкції пам’ятника воїнам-ополченцям, на меморіалі встановлено 9 гранітних плит, де закарбовані відомі на сьогодні імена 161 загиблого ополченця при обороні Кременчука. І зараз продовжують працювати краєзнавці, історики, пошукові загони навчальних закладів, щоб встановити прізвища загиблих воїнів.


Із словами глибокої синівської вдячності до оборонців рідної землі виступили голова Крюківської районної ради Андрій Коваленко, голова Кременчуцької районної ради Василь Кравченко, керуючий справами міськвиконкому Руслан Шаповалов, директор Кременчуцького краєзнавчого музею Алла Гайшинська.

Протоієрей Свято-Варварівської церкви отець Олександр провів освячення меморіалу.

Іван Самокрик, легендарний учасник Кременчуцької дивізії народного ополчення, який, незважаючи на поважний вік – півроку тому виповнилося 101 рік, був присутнім на мітингу, урочисто вручив вихованцям громадської організації юних десантників «Гвардія» гільзу, так звану «капсулу пам’яті», в якій зберігаються встановлені імена бійців Кременчуцької дивізії народного ополчення та спогади ветеранів.

Віддаючи данину пам’яті загиблим, до меморіалу з рук присутніх лягли живі квіти та гірлянда від молодого покоління пошуковців.