Відбулася двадцята сесія Кременчуцької районної ради

27 червня відбулося пленарне засідання двадцятої сесії Кременчуцької районної ради, яке провів голова районної ради Василь Кравченко. У його роботі взяли участь заступник голови Полтавської облдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Галушко, начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Юрій Петрук, голова районної державної адміністрації, депутат районної ради Юрій Нагорний, заступники голови районної державної адміністрації Олександр Тютюнник та Олена Бичкова, сільські голови, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, державних підприємств, установ, організацій, представники засобів масової інформації.

Після відкриття сесійного засідання Василь Кравченко оголосив про створення у районній раді нової фракції політичної партії «Удар» у складі 4 депутатів , а саме – Сергій Остапець (голова фракції), Володимир Сіора, Сергій Зінченко, Юлія Остапець. Потім депутати   затвердили порядок  денний, доповнивши його, за пропозицією голови райдержадміністрації, питанням «Про прийняття міжбюджетних трансфертів».

Першим питанням депутати заслухали інформацію начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Оксани Семерянін «Про оздоровлення дітей та молоді в 2013 році». Потім, згідно повістки денної, блок бюджетних питань представив начальник фінансового управління райдержадміністрації Олексій Лазоренко. Начальник управління праці та соціального захисту населення Віктор Приходько доповів про передачу субвенції з Кременчуцького районного бюджету до Кременчуцького міського бюджету для надання реабілітаційних послуг дітям - інвалідам Кременчуцького району в міському Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів департаменту праці та соціального захисту населення виконкому Кременчуцької міської ради.

Відзвітувався про роботу постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів та екології голова цієї комісії Володимир Карпенко. Зокрема, він зупинився на питаннях, які перебувають на контролі комісії, зазначив, що, на жаль, не всі програми, що курує комісія, виконуються в повній мірі у зв’язку з відсутністю коштів. Окремо Володимир Карпенко подякував своїм колегам за небайдужість до роботи, що проявляється у дискусійному характері засідань.

Заступник голови райдержадміністрації Олександр Тютюнник доповів про внесення змін до Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Кременчуцького району на 2013 рік: зокрема, завдяки субвенції Пришибської сільської ради планується виконати капітальні ремонти – заміну вікон, у будівлі комунального закладу «Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та соматичному корпусі центральної районної лікарні.

Ткож було прийнято Програму розвитку малого підприємництва на 2013 – 2014 роки та Програму зайнятості населення на 2013 – 2017 роки.

Далі депутати перейшли до розгляду стану виконання Програми розроблення містобудівної документації у Кременчуцькому районі на період 2012 – 2015 роки. Аналізуючи недоліки, доповідач – начальник відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Олександр Чернишов, окремо підкреслив, що у відповідності до ст.24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» з 1 січня 2013 року, у разі відсутності розробленої містобудівної документації, сільські громади району позбавлені можливості відведення земельних ділянок для потреб будівництва, та залучення коштів на розвиток інфраструктури та соціально-економічних програм відповідних територій району. Тому для нормальної діяльності необхідно затвердити Схему планування Кременчуцького району. Своє слово сказали з цього приводу і сільські голови, які направили сесії звернення: «відсутність Схеми планування району практично унеможливлює розробку і уточнення генеральних планів забудови населених пунктів сільрад. А тільки відповідно розробленої Схеми це десятки малих підприємств і об’єктів соціально-культурного призначення на території району(…) Крім того, відповідно до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», у разі відсутності детального плану передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється, що стримує залучення в сферу господарської діяльності інвесторів, і, в свою чергу, негативно впливає на наповнення сільських бюджетів» - говориться у зверненні.

Виступили по питанню необхідності повернутись до знятої з розгляду на 18 та 19 сесіях районної ради Схеми планування району і заступник голови облдержадміністрації Борис Галушко та начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Юрій Петрук. Своє негативне бачення вкотре виголосили депутати районної ради Ганна Капустян, Володимир Сіора, народні депутати України Сергій Каплін та Юрій Бублик. Однак більшість цілком і повністю підтримала голову районної ради Василя Кравченка, який у відповідності до ч. І ст. 50 Регламенту Кременчуцької районної ради вніс пропозицію відкласти прийняття остаточного рішення щодо питання Про хід виконання Програми розроблення містобудівної документації у Кременчуцькому районі на період 2012-2015 роки

та користуючись наданим правом (згідно ч.4 ст.27 Регламенту Кременчуцької районної ради) внесення пропозицій про зміни порядку денного сесії запропонував включити до порядку денного 20 сесії питання «Про схему планування території Кременчуцького району Полтавської області». Переважна більшість присутніх депутатів проголосувала «ЗА», затвердивши рішення «Про схему планування території Кременчуцького району Полтавської області». Потому депутати повернулись до відкладеного питання «Про хід виконання Програми розроблення містобудівної документації у Кременчуцькому районі на період 2012 - 2015 роки» та затвердили його більшістю голосів.

Заступник голови районної ради Василь Камський представив блок питань щодо управління майном спільної власності територіальних громад Кременчуцького району та проект рішення про погодження надання в користування мисливських угідь. Щодо питання «Про зміни в складі постійних комісій районної ради», де передбачається переведення депутата Ганни Капустян, на її прохання, із комісії пенсіонерів, ветеранів, інвалідів, соціально-правового захисту населення до складу комісії з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів та екології, то депутати вирішили зняти це питання з розгляду із етичних міркувань: Ганна Капустян до того часу покинула залу засідань і не мала змоги брати участь у обговоренні та голосуванні.