Вінок вдячності до 150 – річчя з Дня народження В.І. Вернадського

17 травня у Кременчуцькій районній раді відбулася презентація художнього альбому «Вінок вдячності до 150 – річчя з Дня народження В.І. Вернадського», присвяченого людині, яка залишила глибокий слід не тільки в науці та філософії XX століття, а й, без перебільшення, в історії всього людства, геніальному природознавцю, який створив вчення про біосферу та її перехід у сферу розуму - в ноосферу, академіку Володимиру Вернадському. Зібрав та упорядкував художній альбом старший науковий співробітник Кременчуцького краєзнавчого музею Олександр Ігнатенко за активної підтримки голови Кременчуцької районної ради Василя Кравченка та Омельницької сільської громади на чолі з головою Олександрою Шереметьєвою.
Вшанувати пам'ять великого науковця та долучитись до джерел його невичерпної мудрості прибули поважні гості з різних куточків України:  Володимир Оніщенко – перший заступник голови Полтавської обласної ради, Олена Бичкова – заступник голови Кременчуцької райдержадміністрації, Олександр Пономаренко – доктор геологічних наук, член – кореспондент НАН України, директор Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України, Володимир Павлишин – професор Київського університету ім. Т.Г.Шевченка, Олена Байрак – доктор біологічних наук, професор,директор Центру заповідної справи, рекреації та екотуризму Державної екологічної академії післядипломної освіти й управління,
Петро Сокуренко – директор Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету ім. Альфреда Нобеля, Володимир Никифоров – доктор біологічних наук, доцент кафедри екології, начальник науково-дослідної частини Кременчуцького національного університету  ім. Михайла Остроградського, Олександр Ігнатенко – старший науковий співробітник Кременчуцького краєзнавчого музею, дослідник життя та творчості В.І. Вернадського;  Алла Гайшинська - директор Кременчуцького краєзнавчого музею; Олександра Шереметьєва – Омельницький сільський голова, активісти організаційного комітету по відзначенню 150-річчя з Дня народження В.І. Вернадського від Омельницької територіальної громади, та інші. Проводив презентацію голова районної ради Василь Кравченко.

Насамперед із вітальним словом до присутніх звернувся перший заступник голови Полтавської обласної ради Володимир Оніщенко, який подякував усім небайдужим за клопітку і щоденну працю, що увінчалася виданням прекрасного альбому. Коротко змалювавши стан культурологічної роботи обласної влади в частині збереження та популяризації фонду пам’яток культури області, Володимир Вікторович пообіцяв фінансову та організаційну підтримку зі свого боку ініціаторам та активістам широкої пропаганди особистості, ідей та увіковічнення пам'яті В.І. Вернадського на Кременчуччині.

Потім до слова були запрошені розробник альбому «Вінок вдячності до 150 – річчя з Дня народження В.І. Вернадського» Олександр Ігнатенко, науковці, дослідники життя та праць великого академіка Володимир Павлишин, Олександр Пономаренко, Петро Сокуренко, Олена Байрак, Володимир Нікіфоров.

В заключному слові голова районної ради Василь Кравченко висловив слова вдячності усім учасникам святкового заходу та окреслив плани на майбутнє – це облаштування художньої галереї  ім. В. І. Вернадського в селі Омельник та розробка проектно – кошторисної документації екологічної стежини В. І. Вернадського.

Як жест пам’яті та вдячності  усі учасники заходу урочисто вшанували  великого вченого-енциклопедиста покладанням квітів до пам’ятника Володимиру Вернадському у м. Кременчук.

У невимушеній дружній атмосфері пройшли і наступні заходи в рамках святкування. Зокрема, учасники презентації відвідали Омельницьку сільську раду, де у складі експедиції професора Василя Докучаєва на Полтавщині Володимир Вернадський у 1890 році вивчав геологію, археологію та грунти в Омельнику. Поважні гості поклали квіти до пам’ятного знаку з меморіальною дошкою, встановленого на честь академіка у с. Омельник. Ознайомились із досягненнями Омельницького аграрно – екологічного ліцею, який презентували директор закладу Ольга Яроменок та її учні, відвідали шкільний музей, присвячений історії рідного краю.