Вічна пам’ять полеглим і синівська шана живим

8 травня, напередодні Дня Перемоги,  громадськість Кременчуцького району зібралася у с. Недогарки на  районні урочистості, присвячені 68-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Привітати ветеранів із цим світлим святом прибули голова райдержадміністрації Юрій Нагорний, заступник голови районної ради Василь Камський, сільські голови, голови ветеранських організацій, жителі навколишніх сіл, учні місцевих шкіл.

Колона ветеранів на чолі з керівництвом району, під переможні мелодії духового оркестру і майоріння Прапора Перемоги, пройшла врочистою ходою по центральній вулиці села  до пам’ятника «Загиблим воїнам», де відбулася офіційна частина свята під назвою «Є в нашій пам’яті і біль, і вдячність».

У своєму вітальному слові Юрій Нагорний зазначив:“Сьогодні в Кременчуцькому районі проживає 225 учасників бойових дій та 1 тисяча 584 учасників Великої Вітчизняної війни. Наш святий обов’язок зробити все для того, щоб кожен ваш день, дорогі ветерани, був зігрітий теплом і турботою, щоб ваші ратні та трудові звершення пам’ятали, як теперішні так і прийдешні покоління. Владою району і надалі будуть вживатися заходи щодо подальшого розвитку системи соціального захисту та обслуговування ветеранів війни, забезпечуючи виконання законодавства з надання пільг і гарантій та інших видів соціальної підтримки”.

Василь Камський наголосив, що: «не зменшується наша увага і пам'ять про все те, що пов’язано з Великою Вітчизняною війною. Війною, яка вирішувала бути чи не бути нашому народу, бути чи не бути нашій державі. Війною, яка поглинула мільйони людських життів. Такою дорогою ціною була оплачена перемога. Саме тому ми не маємо права забувати нікого і ніщо з тих часів».

Зі щирими словами вітання до односельців та усіх присутніх звернулася Недогарківський сільський голова Віра Пащенко. Голова районної ради ветеранів Іван Паліївець зачитав  уривки з документів тієї епохи та нагадав про неоціненність вкладу в здобуття Перемоги простих солдатів.

Хвилиною мовчання пошанували пам'ять загиблих воїнів ветерани та гості свята. Змахнули скупу сльозу вдови, ті, хто осиротів під час війни, втративши батьків чи родичів. Квіти, як символ пам’яті, лягли до підніжжя пам’ятника.

Квіти та вітальні листівки з рук учнів місцевої школи стали для ветеранів приємним та добрим подарунком. А повітряні кульки в уособленні планети Земля, випущені в небо дитячими руками, символізували мир і спокій у нашій країні.

Після урочистостей на ветеранів чекав святковий концерт колективів художньої самодіяльності районних закладів культури, обід із традиційною солдатською кашею.