Громадські організації в дії

5 квітня у малій залі районної ради відбувся форум з координації впровадження Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – 2 фаза» на тему «Підписання грантових угод між ПРООН та ОГ», у якому взяли участь працівники апарату районної ради, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, сільські голови, на території яких зареєстровані громадські організації, представники територіальних громад, очільники громадських об’єднань. Організували цей захід координатори обласної ради з даного питання Віталіна Старчик та Галина Бут. Головував на засіданні заступник голови районної ради Василь Камський.

Спільний Проект Європейського союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» було розпочато в Україні у грудні 2007 року для покращення самоврядування через залучення громад до процесів місцевого розвитку. Успіх проекту визначив коло додаткових завдань та спроектував другу фазу проекту, яка розпочалася у 2011 році. Для відтворення методології Проекту були відібрані три райони Полтавської області – Кременчуцький, Новосанжарський та Оржицький.

Десятою сесією шостого скликання Полтавської обласної ради затверджена Цільова Програма впровадження в Полтавській області другої фази Проекту Європейського союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2012 – 2015 роки.

Чотирнадцятою сесією Кременчуцької районної ради шостого скликання від 6 червня 2012 року прийнято «Цільову програму впровадження в Кременчуцькому районі другої фази проекту Європейського Союзу (ЄС) та Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2012-2015 роки.

На території району зареєстровано 4 громадських об’єднання, які вже розробили та підготували документацію для впровадження мікропроектів. Так, громадська організація «Спільна праця» із Омельницької сільської ради підготувала пакет документів  «Енергозберігаючі заходи в Омельницькому НВК з виконанням капітального ремонту (часткова заміна заповнень  віконних та дверних прорізів) Омельницького навчально-виховного комплексу «Ліцей – інтернат – дошкільний учбовий заклад» по вул. Леніна, 65 в с. Омельник Кременчуцького району Полтавської області». Громадська організація «Бурти» із Білецьківської сільради підготувала проектну документацію по вуличному освітленню. Також вуличне освітлення стало головною темою проектів громадських організацій «Горизонт – 2012» Піщанської сільради та «Центр громади» Кам’янопотоківської сільради.
Під час засідання заступнику голови районної ради Василю Камському було урочисто вручено Угоду про партнерство між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй та Кременчуцькою районною державною адміністрацією, Кременчуцькою районною радою. Із головами громадських організацій було підписано грантові угоди, які є підставою для проведення виплати грантових коштів у порядку та розмірах, встановлених умовами Угоди. Також для присутніх було проведено тренінг на тему «Підготовка та проведення конкурсів (тендерів) на виконання ремонтно-будівельних робіт».