Узгодили проект порядку денного чергової сесії

5 березня відбулися засідання постійних комісій Кременчуцької  районної ради,  де були попередньо обговорені питання порядку денного чергової, дев’ятнадцятої сесії районної ради. У роботі зібрань взяли участь голова райдержадміністрації, депутат районної ради Юрій Нагорний та його заступники, сільські голови, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації та районної ради, керівники служб, організацій та підприємств району, представники засобів масової інформації.

На спільне засідання, де головував депутат районної ради Олександр Степаненко,  були винесені два питання: проект порядку денного дев’ятнадцятої сесії районної ради шостого скликання та Програма соціального розвитку сільських населених пунктів Кременчуцького району на 2013 рік.
Насамперед депутати ознайомились із питаннями проекту порядку денного дев’ятнадцятої сесії, пленарне засідання якої заплановано провести 13 березня. Короткий огляд сесійних питань зробив заступник голови районної ради Василь Камський. Після обговорення та розгляду усіх пропозицій, депутати рекомендували до розгляду питання порядку денного, окрім одного.  Внесення в повістку дня сесії питання «Про схему планування території Кременчуцького району Полтавської області» доручили вирішити комісії з питань  агропромислового комплексу, земельних ресурсів та екології після детального вивчення всіх обставин справи. Програму соціального розвитку сільських населених пунктів Кременчуцького району на 2013 рік представив на загал заступник голови райдержадміністрації Олександр Тютюнник.
Потім депутатські комісії працювали окремо, розглянувши профільні питання. Зокрема, комісія з питань бюджету, приватизації та підприємницької діяльності під головуванням Олександра Степаненка розглянула питання «Про стан фінансування програм з різних напрямків діяльності, прийнятих районною радою, і діючих у 2013 році», яке доповів начальник фінансового управління райдержадміністрації Олексій Лазоренко. Після обговорення комісія рекомендувала райдержадміністрації забезпечити безумовне виконання передбачених районними програмами завдань і заходів та  здійснювати контроль за належним використанням коштів відповідно до чинного законодавства.

Комісія з питань діяльності рад, самоврядування, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації під керівництвом Вадима Ткаченка розглянула проект звіту голови районної ради про роботу за 2012 рік, а також проекти рішень «Про стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності органів правопорядку на території Кременчуцького району у 2012 році» та «Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності органів прокуратури на території Кременчуцького району у 2012 році». Заслухавши інформації з даних питань, депутати рекомендували до розгляду на пленарному засіданні сесії вищевказані питання.

Звіт голови постійної комісії районної ради з питань пенсіонерів, ветеранів, інвалідів, соціально-правового захисту населення розглянула однойменна комісія, яку провів Іван Паліївець. Також на цій комісії начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації  Віктор Приходько доповів про  доповнення до районної комплексної Програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Цілий ряд питань було винесено на розгляд комісій з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту та з питань промисловості, будівництва, комунального господарства та комунальної власності, які провели своє засідання спільно, зважаючи на специфіку запропонованих на їх розгляд питань. Рекомендувавши до розгляду на сесії внесення змін до статутів комунального закладу Кременчуцького районного центру ПМСД та Кременчуцької центральної районної лікарні, депутати також надали згоду Кременчуцькій центральній районній лікарні на передачу в оренду нерухомого комунального майна та заслухали головного лікаря ЦРЛ Марію Ігнатчук по питанню виконання адміністрацією центральної районної лікарні цілого ряду рішень районної ради. Одноголосно депутати рекомендували сесії продовжити трудові контракти з директорами ряду шкіл та навчально-виховних комплексів, також обговорили блок питань щодо управління майном спільної власності територіальних громад Кременчуцького району. Усі проекти рішень комісії на чолі з Євгеном Прядком та Олександром Мулявкою рекомендували до розгляду на пленарному засіданні.

Найбільше зацікавлення у депутатів викликало засідання комісії з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів та екології, яке провів голова комісії Володимир Карпенко. Участь у цьому зібранні взяли, окрім членів комісії та запрошених, з правом дорадчого голосу згідно Регламенту ради депутати Ганна Капустян, Сергій Остапець, Сергій Немченко, Олександр Мулявка, Олександр Степаненко, Василь Товстий, та інші. Багато запитань у присутніх викликав проект рішення «Про погодження надання в користування мисливських угідь», про який доповіла радник голови районної ради Тетяна Дворова. Згідно її доповіді із двох претендентів на погодження надання в користування мисливських угідь на землях району в повній мірі подала документи Громадська організація «Комсомольське міжрайонне товариство мисливців і рибалок «Тахтаївське», якому депутати після довгих дебатів все-таки надали голосами 3 проти 1 (один утримався) рекомендацію для розгляду на сесії. Кременчуцькому госпрозрахунковому мисливсько-рибальському підприємству Полтавської обласної організації УТМР під керівництвом Анатолія Коваленка, якому досить гаряче симпатизували деякі присутні і були готові віддати землі навіть без необхідних погоджень, таки довелося забрати документи на доопрацювання. Після розгляду проекту Програми  охорони довкілля в Кременчуцькому районі на період 2013 – 2015 роки, яка була цілком схвалена та рекомендована до розгляду на пленарному засіданні, народні обранці перейшли до питання «Про схему планування території Кременчуцького району Полтавської області», яке доповів начальник відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Олександр Чернишов. Зважаючи на важливість даної проблеми голова комісії  Володимир Карпенко надав право висловити свою думку з цього приводу кожному присутньому депутату. Вислухавши всі «ЗА» і «ПРОТИ» члени комісії більшістю рекомендували дане питання до розгляду на пленарному засіданні.  

Загалом цього дня депутатами було опрацьовано та рекомендовано до розгляду на сесії 17 проектів рішень.