Відбулися засідання депутатських комісій

5 грудня відбулися засідання постійних депутатських комісій районної ради та Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. Головував на засіданні голова районної ради Василь Кравченко. Участь у роботі  засідання взяли депутат районної ради, голова райдержадміністрації Юрій Нагорний, його заступники, сільські голови, начальники відділів та управлінь районної ради та райдержадміністрації, керівники служб, організацій та підприємств району, представники засобів масової інформації.
Насамперед депутати спільно з сільськими головами розглянули питання проекту порядку денного вісімнадцятої сесії районної ради шостого скликання, пленарне засідання якої заплановано провести 13 лютого. Короткий огляд сесійних питань зробив заступник голови районної ради Василь Камський. Також на розгляд членів зібрання перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Коваль представив Звіт голови райдержадміністрації про виконання Програми економічного та соціального розвитку Кременчуцького району за 2012 рік. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Олексій Лазоренко відзвітувався перед  депутатами та очільниками територіальних громад про виконання районного бюджету за 2012 рік та доповів про внесення змін до показників районного бюджету на 2013 рік.
Неабиякий інтерес у присутніх викликало і питання «Про схему планування території Кременчуцького району Полтавської області», адже від закладених у цю схему показників залежить подальший розвиток Кременчуцького району. Презентував проект рішення начальник відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Олександр Чернишов, доповнила його виступ головний архітектор проектів ДП Український державний науково-дослідний інститут проектування міст  «Діпромісто» ім. Ю.М.Білоконя  Ганна Айлікова, докладно зупинившись на кожній із 11 представлених схем розвитку району.  В активне обговорення питання включились депутати, сільські голови, запрошені.
Зокрема, депутат, заступник голови районної ради Василь Камський підняв проблему невідповідності кількості жителів у статистичних даних с. Найдьонівка Демидівської сільради дійсній картині. Висловились з цього приводу і жителі села Найдьонівка, які  не бажають, аби їхнє село щезло з карти району. Про проблеми жителів Бондарівської сільради говорив сільський голова Леонід Заїченко. Депутата Володимира Сіору та Недогарківського сільського голову Віру Пащенко хвилювало питання життєдіяльності та розвитку Недогарківської сільради у світлі нової схеми планування району. Після бурхливого обговорення питання депутати проголосували за внесення проекту рішення на розгляд 18 сесії районної ради шостого скликання.  

Потім депутатські комісії працювали окремо, розглянувши профільні питання. Зокрема, комісія з питань бюджету, приватизації та підприємницької діяльності під головуванням Олександра Степаненка розглянула та рекомендувала до розгляду на сесії питання «Про затвердження розпоряджень голови районної державної адміністрації» та заслухала звіт про виконання Програми розвитку малого підприємництва у Кременчуцькому районі на 2011 – 2012 р.р.

Комісія з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів та екології, яку очолює Володимир Карпенко, розглянула проект комплексної цільової  Програми заліснення земельних угідь Кременчуцького району на період 2013 – 2015 роки та одноголосно дала погодження на продовження терміну дії Програми соціального розвитку сільських населених пунктів на 2012 рік до 01.07.2013 року. Також працювали депутати комісії над питаннями про підготовку агропромислового комплексу району до весняно-польових робіт,

про виконання цільової Програми заліснення земельних угідь Кременчуцького району Полтавської області на період до 2012 року та про виконання Програми охорони довкілля в Кременчуцькому районі на період до 2012 року. Виникли у членів комісії питання до проекту рішення «Про погодження надання в користування мисливських угідь», оскільки не всі документи були надані на розгляд депутатів. Тому це питання відправлено на доопрацювання розробників, та вирішено розглянути його повторно до розгляду на пленарному засіданні ради.

Питанням про роботу районного радіо «Ера» переймалася комісія з питань діяльності рад, самоврядування, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації під керівництвом Вадима Ткаченка. Заслухавши інформацію депутата Олександра Ситюка та врахувавши пропозиції редактора радіо «Ера» Лариси Білоус, депутати рекомендували до розгляду на пленарному засіданні сесії проект рішення «Про вихід зі складу співзасновників Кременчуцької редакції районного радіо «Ера».

 Цілий ряд питань було винесено на розгляд комісій з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту та з питань промисловості, будівництва, комунального господарства та комунальної власності, які провели своє засідання спільно, зважаючи на специфіку питань. Рекомендувавши одноголосно  до розгляду на пленарному засіданні ряд освітніх, медичних, соціальних програм, депутати також рекомендували продовжити контракт з директором Недогарківської ЗОШ І-ІІІ ст. Дон В.Я., заслухали звіти про виконання функціональних обов’язків та фінансово-господарську діяльність установ за 2012 рік головного лікаря центральної районної лікарні Ігнатчук М.В.

та директора комунального підприємства «Архбудпроект» Шишкалової  І.О. Розглянувши загалом близько 20 питань депутати вирішили провести додаткове засідання після доопрацювання по питанню «Про внесення змін до додатку 1 рішення сімнадцятої сесії шостого скликання сімнадцятої сесії шостого скликання районної ради від 21 грудня 2012 року «Про затвердження штатного розпису комунального закладу «Кременчуцький районний центр первинної медико – санітарної допомоги» та по питанню надання в оренду приміщення  Полтавському обласному центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф. Усі інші проекти рішень комісії на чолі з Євгеном Прядко та Олександром Мулявкою рекомендували до розгляду на пленарному засіданні.