Бюджет на 2013 рік затверджено

21 грудня відбулося пленарне засідання сімнадцятої сесії Кременчуцької районної ради, у роботі якого взяли участь голова районної державної адміністрації, депутат районної ради Юрій Нагорний, заступники голови районної державної адміністрації Олександр Коваль, Олександр Тютюнник, Олена Бичкова, сільські голови, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, державних підприємств, установ, організацій, представники засобів масової інформації. Вів пленарне засідання  голова Кременчуцької  районної ради Василь Кравченко.

На початку засідання голова районної ради Василь Кравченко привітав із обранням на посаду Кам’янопотоківського сільського голову Лідію Кравченко, яка до цього обіймала посаду секретаря сільської ради. Вручивши квіти, Василь Анатолійович побажав Лідії Миколаївні успіхів та нових звершень на благо громади.

Потому депутати затвердили регламент роботи сесії, обрали секретаріат та сформували порядок денний, включивши до нього 18 питань та «Різне».

Звичайно, найбільше переймалися присутні затвердженням Програми економічного і соціального розвитку району та районним бюджетом на наступний рік. Ці питання були докладно вивчені та обговорені усіма постійними комісіями районної ради напередодні.

За словами доповідача – начальника управління економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Надії Кобзар, усі зауваження  та пропозиції до Програми економічного і соціального розвитку району на 2013 рік, внесені депутатами на засіданнях комісій, були опрацьовані розробниками Програми і по можливості внесені в проект рішення. З метою забезпечення економічної стабільності в регіоні, забезпечення дотримання гарантованих державою соціальних стандартів, сприяння ефективному функціонуванню агропромислового комплексу, депутати прийняли Програму одноголосно.
Районний бюджет на наступний рік представив начальник фінансового  управління райдержадміністрації Олексій Лазоренко. Зокрема, загальний обсяг доходів районного бюджету на 2013 рік планується у сумі 118400,6  тис. грн., із яких доходи загального фонду  бюджету визначено у сумі 116353,9 тис. грн., спеціального фонду бюджету - 2046,7 тис. грн.  Відповідно, загальний обсяг видатків районного бюджету на 2013 рік становить 118400,6 тис. грн., у тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету в  сумі 115917,1 тис. грн. та видатків спеціального фонду бюджету  2483,5 тис. грн.

Зважаючи на непросту фінансову ситуацію у країні загалом та і в районі зокрема, депутати підійшли з розумінням до тих показників, які пропонувалися у проекті рішення, і одностайно прийняли бюджет району, забезпечивши тим самим функціонування фінансової системи району у новому році. 

Також цього дня було затверджено блок рішень по реформуванню медичної галузі району, в результаті якого маємо окрему структуру сільської медицини – Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги, який із 1 січня 2013 року має очолити Артем Баркан (нині керує відділом охорони здоров’я райдержадміністрації).

Марія Ігнатчук, головний лікар центральної районної лікарні, доповіла про передачу майна відділення швидкої медичної допомоги із спільної власності територіальних громад району з балансу Кременчуцької центральної районної лікарні в спільну власність територіальних громад сіл, селищ та міст Полтавської області. Тож тепер  відділення швидкої медичної допомоги буде підпорядковано Полтавському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Продовжили депутати своїм рішенням термін дії трудових контрактів із керівниками суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад району, затвердили розпорядження голови районної ради, що стосуються майна спільної власності територіальних громад району. Також одноголосно прийняли план роботи районної ради на наступний рік та внесли зміни до структури виконавчого апарату районної ради.

З урахуванням зауважень і доповнень депутати загалом прийняли рішення по 18 питаннях порядку денного сесії.

Насамкінець голова районної ради Василь Кравченко подякував усім за співпрацю, поздоровив з наступаючим Новим роком та Різдвом, побажав такої ж плідної роботи і надалі.