Податкова інформує

Понад 1,2 МЛРД. грн. податкових платежів надійшло від платників Кременчуцької ОДПІ

 

   За січень-травень 2016 року платниками Кременчуцької ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області сплачено до бюджетів усіх рівнів понад 1 млрд. 283 млн. грн. – про це повідомив в.о. начальника Кременчуцької ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області Олександр Палій.

  До державного бюджету за січень-травень 2016 року надійшло 567,3 млн. грн. податків та зборів. За основними платежами, які формують державний бюджет, мобілізовано: податку на додану вартість – 178,2 млн. грн., податку на прибуток (90 відс.) – 52,2 млн. грн., податку на доходи фізичних осіб – 133,3 млн. грн., військового збору – 42,2 млн. грн., рентної плати за користування надрами – 143,9 млн. грн., екологічного податку – 8,3 млн. грн.

  З початку року до місцевих бюджетів надходження склали 716,1 млн. грн. За основними платежами, які формують місцеві бюджети, надійшло: податку на доходи фізичних осіб (75 відс.) – 381,5 млн. грн., податку на прибуток (10 відс.) – 8,4 млн. грн., плати за землю – 125,1 млн. грн., податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 3,9 млн. грн., єдиного податку – 53,4 млн. грн., акцизного податку з реалізації підакцизних товарів – 54,1 млн. грн., екологічного податку – 33,0 млн. грн., рентної плати за користування надрами – 48,2 млн. грн.

 За 5 місяців поточного року 19 підприємствам Кременчуцької ОДПІ відшкодовано 49,7 млн. грн. податку на додану вартість, в т.ч. 7,2 млн. грн. – в автоматичному режимі.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

З БЮДЖЕТУ ПОВЕРНУТО НА РАХУНКИ ГРОМАДЯН понад 1 млн. грн.

 

Метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку, а й повернення у власну кишеню коштів з бюджету. Громадяни можуть подати  декларацію за власним бажанням та скористатись правом на податкову знижку.

 Податкова знижка – документально підтверджена сума витрат платника податку у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів, на яку дозволяється зменшити його загальний річний оподатковуваний дохід, одержаний за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.

 У складі податкової знижки враховуються витрати на навчання платника податку і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, витрати на довгострокове страхування життя, витрати на усиновлення дитини, відсотки по іпотечному кредитуванню, витрати на штучне запліднення, а також благодійні внески неприбутковим організаціям. 

 У кожному конкретному випадку претендент на отримання податкової знижки до бланка заповненої декларації прикладає ксерокопії документів. Спільними для всіх випадків є: паспорт, код, первинний документ, який підтверджує, що зазначені в декларації витрати були понесені саме цим платником і цього року, також довідка про доходи, отримана в бухгалтерії підприємства, де працює претендент.

 Подати декларацію для отримання податкової знижки можна до 31 грудня 2016 року.

 Правом на отримання податкової знижки з початку року 2016 року скористалися 1168 платників Кременчуцької ОДПІ. Станом на даний час з бюджету повернуто 1076,0 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ: Змінено графік роботи ЦОП

 

Кременчуцька ОДПІ інформує про те, що наказом Державної фіскальної служби України від 20.05.2016 № 458 «Про затвердження документів, які регламентують діяльність центрів обслуговування платників» встановлено єдині організаційні принципи роботи Центрів обслуговування платників органів ДФС, в якому платникам надаються адміністративні послуги, консультації, прийом та реєстрація звітності, вхідної кореспонденції та видачу ключів електронного цифрового підпису.

Центр обслуговування платників (далі - ЦОП) створюється в органах Державної фіскальної служби України з метою виконання вимог Закону України від 06 вересня 2012 року № 5203-VI «Про адміністративні послуги» (зі змінами та доповненнями) та надання послуг і сервісів фізичним та юридичним особам, які звертаються за отриманням таких послуг (далі - суб'єкти звернень).

Перелік послуг, які надаються суб'єктам звернень у ЦОП:

адміністративні послуги;

прийом та реєстрація вхідної кореспонденції;

приймання звітності, поданої виключно на паперових носіях;

приймання звітності, поданої на паперових носіях із додаванням копій, підготовлених на електронних носіях (електронні носії повертаються суб'єктам звернень після зчитування відповідних даних);

усні консультації;

видача ключів електронного цифрового підпису;

доступ до електронних сервісів;

доступ для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію;

попередній запис громадян на особистий прийом;

супутні послуги (виготовлення копій документів, ламінування, продаж канцелярських товарів, надання банківських послуг тощо).

Час прийому відвідувачів ЦОП (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг) – з понеділка по четвер з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв., у п'ятницю – з 9 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв., у суботу – з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хвилин.

Обідня перерва - з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хвилин.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

ОГОЛОШЕННЯ

Про режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні

 

Шановні платники податків!

Кременчуцька ОДПІ повідомляє про режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні:

18, 25 червня 2016 року – робочі дні до 13 год. 00 хв.;

20 червня 2016 року – робочий день у режимі чергування (за необхідності із залученням спеціалістів відповідних структурних підрозділів) до 16 год. 00 хв.;

19, 26-28 червня 2016 року – вихідні дні.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Постачання програмної продукції та оподаткування ПДВ

 

Податкова інспекція повідомляє, що відповідно до підпунктів «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких згідно зі статтею 186 ПКУ розташоване на митній території України.

Пунктом 261 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ визначено, що для операцій з постачання програмної продукції, тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, запроваджено пільговий режим оподаткування податком на додану вартість, згідно з яким звільняються від оподаткування цим податком операції з постачання програмної продукції.

Для цілей цього пункту до програмної продукції належать:

результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;

криптографічні засоби захисту інформації.

Особливості оподаткування ПДВ операцій з постачання програмної продукції визначено в Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом Міндоходів від 07.10.2013 № 536.

Зокрема, операції з постачання систем та/або устаткування/обладнання, невід'ємною складовою яких є програмна продукція, не віднесені до операцій з постачання товарів і послуг, до яких застосовуються податкові пільги з податку на додану вартість. Відповідно при здійсненні таких операцій платники податків зобов'язані здійснювати нарахування та сплату податку на додану вартість за такими операціями на загальних підставах, визначених для поставки товарів та послуг в Україні.

Лише у випадку, якщо програмна продукція була поставлена підприємством - постачальником як окремий елемент поставки та на таку продукцію передано право власності (згідно з договором про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності), така операція звільняється від оподаткування податком на додану вартість як операція з постачання програмної продукції згідно з пунктом 261 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

Враховуючи викладене та у разі, якщо згідно з цивільно-правовим договором програмне забезпечення, яке інстальоване на програмно-апаратних платформах, є невід’ємною їх частиною та не виділено як окремий елемент поставки, а також на таке програмне забезпечення не передано право власності, то операція з постачання програмно-апаратних платформ (у яких міститься програмне забезпечення) для цілей оподаткування ПДВ розглядається як одна операція, яка підлягає оподаткуванню податком у загальновстановленому порядку.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Застосування РРО при реалізації товарів через мережу Інтернет

 

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що в разі якщо споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар і розрахунок за нього було здійснено із застосуванням платіжних систем, суб’єкт господарювання зобов’язаний видати розрахунковий документ встановленої форми (чек з РРО) та відповідним чином оформлений гарантійний талон (роз’яснення ДФС України – листі від 23.05.2016 № 5295/К/99-99-22-07-03-14).

Крім того, суб’єкти господарювання, що використовують рекламні інтернет-сторінки для продажу товарів, робіт (послуг), реєструють РРО на загальних підставах за адресою розміщення таких магазинів, а у разі доставки власною кур’єрською службою можуть зареєструвати РРО на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Подання юридичною особою податкового розрахунку за формою №1ДФ за відокремлений підрозділ

 

Особи, які відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку за формою №1ДФ до контролюючого органу за місцем свого розташування. Це передбачено п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності не допускається.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 (далі – Порядок).

 Згідно з п.2.3 розділу II Порядку податковий розрахунок подається податковими агентами в один із таких способів:

засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо використання електронного цифрового підпису відповідальної особи податкового агента у порядку, визначеному законодавством;

на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації;

на паперовому носії, якщо кількість рядків у податковому розрахунку не перевищує десяти.

У разі якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, податковий розрахунок у вигляді окремого витягу за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням та надсилає копію такого розрахунку до контролюючого органу за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу в порядку, встановленому пунктом 49.3 ст. 49 ПКУ. Копія податкового розрахунку за формою №1-ДФ повинна дублювати дані, зазначені у розрахунку, поданому до контролюючого органу за місцезнаходженням юридичної особи.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

 

    01.06.2016 набрав чинності Закон України від 12 квітня 2016 року
№ 1084-VIII «Про внесення змін до статті 189 Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів» (далі – Закон України № 1084-VIII), яким внесено зміни до пункту 189.3 статті 189 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) щодо встановлення окремого порядку оподаткування платників ПДВ, які провадять підприємницьку діяльність з постачання вживаних товарів (комісійну торгівлю).

Зокрема, із зазначеного пункту виключено поняття «однорідні товари» та змінено поняття «вживані транспортні засоби» і «нові транспортні засоби».

З оновленим текстом ПКУ Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

 

15 червня, середа останній день подання

заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з ІІІ кварталу та розрахунку доходу за попередній календарний рік

звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за травень (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку

довідки про використані розрахункові книжки за травень

17 червня, п'ятниця останній день подання

заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІІІ кварталу

Останній день сплати

авансового внеску з єдиного податку на червень платниками, віднесеними до першої та другої груп.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області