Податкова інформує

Законодавчі новації

у сфері адміністрування та сплати єдиного внеску

 

    З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII, яким внесено зміни, зокрема, до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внес­ку на загальнообов'язкове державне соціальне страху­вання, а саме:

   збільшено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, яка дорівнює двадцяти п'яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок;

   виключено з платників єдиного внеску найманих працівників;

   для платників – роботодавців нарахування єдиного внеску складають 22 відсотки до бази нарахування внеску;

   виключено базу для утримання єдиного внеску;

    виключено з платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, фізичних осіб - підприємців, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

   Під час особливого періоду, визначеного Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" для платників єдиного внеску, визначених у статті 4 Закону № 2464, призваних на військову службу під час мобілізації або залучених до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їхньої військової служби зупиняється застосування норм статті 25 Закону №2464 , підставою для такого зупинення є копія військового квитка або копія документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, яка подається до органів доходів і зборів цим державним органом протягом десяти днів після її мобілізації.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

«ТІНЬОВА» ЗАРОБІТНА ПЛАТА – СВІДОМЕ УХИЛЕННЯ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ

 

     Виплата «тіньової» заробітної плати не тільки зменшує надходження податків до місцевих бюджетів, але й відчутно впливає на самого працівника, який «благими намірами» своїх роботодавців залишається без пенсійного стажу та соціальних гарантій.

    На території обслуговування Кременчуцької ОДПІ (м. Кременчук, м. Комсомольськ,
м. Глобине, м. Кобеляки та смт Козельщини та відповідних районів) питання трудових відносин без оформлення легального трудового договору, незареєстрована зайнятість та приховування виплати заробітної плати без утримання податку на доходи фізичних осіб та відрахувань з неї є одним із найактуальніших.

    Для координації роботи із легалізації заробітної плати розпорядженнями органів державної та місцевої влади створено робочу групу, до складу якої входять і представники податкових інспекцій Кременчуцької ОДПІ.

   За словами заступника начальника Кременчуцької ОДПІ Олега Дубинки: «Сьогодні необхідно об’єднати зусилля: працедавцю – чесно сплачувати податки, робітнику – не бути байдужим і вимагати соціальних гарантій. Щоб вивести порушників «на чисту воду» фахівці відомства використовують аналітичні дані, звітність та проводять системну роботу спрямовану на зменшення правопорушень в сфері виплати заробітної плати та доходів громадян».

   До таких заходів, віднесено і обстеження місць здійснення господарської діяльності суб’єктів господарювання робочою групою з легалізації доходів та зайнятості населення, створеної при міськвиконкомі.

   Так, протягом 2016 року по Кременчуцькій ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області за  січень - травень 2016 року проведено 34 спільних рейди, обстежено 450 об'єктів здійснення діяльності, перевірено 424 ФОП, 19 юридичних осіб, порушення встановлено у 134 ФОП та 4 юридичних осіб, виявлено 192  неоформлених найманих працівників, трудові договори укладено з 136 найманими працівниками, 18 працівників зареєструвалися приватними підприємцями, сплачено податку на доходи фізичних осіб 33,6 тис. грн., єдиного соціального внеску 41,1 тис. грн., єдиного податку з фізичних осіб 5,1 тис.грн., військового збору 3,22 тис.грн. 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

З початку року в ЦОПах Кременчуцької ОДПІ надано

більше 10 тисяч адмінпослуг

 

    За січень-квітень 2016 року Центрами обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ надано 10058 адміністративних послуг (в тому числі за квітень 2708), прийнято 70880 бланків податкової звітності (в тому числі за квітень 26876), надано 6008 податкових консультацій ( в тому числі за квітень – 1325), прийнято 27916 ( в тому числі за квітень 6082) листів вхідної кореспонденції.

   Найбільш запитуваною залишається послуга з видачі реєстраційної картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки.

   Повний перелік адміністративних послуг, які надаються територіальними органами державної фіскальної служби України розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України                           (http://sfs.gov.ua).

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

Податковою міліцією з незаконного обігу вилучено горілки на 40 тис. гривень

    На виконання розпорядження ДФС  України  “Про проведення операції “Акциз - 2016”,  працівниками ОУ Кременчуцької ОДПІ протягом  тижня  встановлено 2 факти реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів  без  відповідних ліцензій на торгівельних об’єктах  м. Кременчука.

  За  результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено  лікеро-горілчаних виробів на суму  понад 40,0 тис.грн.

  За  фактами  незаконної  реалізації  підакцизних товарів відносно порушників  складені  адміністративні  матеріали.  Порушників очікує покарання у  вигляді  штрафу у розмірі 17  тис.грн. та  конфіскації вилучених підакцизних товарів.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

 

     17.05.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.03.2016 № 393 «Про внесення змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.04.2016 за № 609/28739 (далі – Наказ № 393).

   Наказом № 393 внесено зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, яка визначає процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування страхувальниками, визначеними Законом Українивід 08 липня 2010 року «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів Державною фіскальною службою України та її територіальними органами.

З оновленим текстом Наказу № 449 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Щодо запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального

 

     До основних змін,  внесених Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 до Податкового кодексу України є запровадження з 01.03.2016  системи електронного адміністрування реалізації пального та  введення акцизної накладної, як обов'язкового електронного документу, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку (статті 232 та 231 Податкового кодексу України).

   Зазначене сприятиме зменшенню обсягів тіньового обігу пального та, відповідно, збільшенню надходжень акцизного податку до бюджету, а також наближенню податкового законодавства України до законодавства ЄС (в країнах ЄС використовується система електронних адміністративних документів - EMCS).

   Також передбачено обов'язкову реєстрацію як платників акцизного податку осіб, що провадять реалізацію пального, до початку здійснення такої реалізації. Для реєстрації платником податку необхідно подати заяву за формою J(F)1310301.

    Заява надсилається до контролюючого органу за основним місцем обліку виключно в електронному вигляді засобами електронного зв'язку з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.

   У разі виникнення питань, пов’язаних із запровадженням системи електронного адміністрування реалізації пального платники мають можливість звернутися за багатоканальним телефоном: 0-800-501-007.  Інформація  надається  щоденно у робочі дні з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хвилин.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

До уваги платників екологічного податку:

у 2016 році змінено ставки

 

    Кременчуцька ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області повідомляє, що Законом України від 24.12.2015 №909 проіндексовано ставки екологічного податку, що діяли у 2015 році, за:

викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім двоокису вуглецю), що затверджені пунктами 243.1 –243.3 статті 243 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), на 26,71%, а за викиди двоокису вуглецю (пункт 243.4 статті 243 Кодексу) – на 26,92% (пункт 59 розділу І Закону №909);

   скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти (пункти 245.1 – 245.2 статті 245 Кодексу) – на 26,72% (пункт 60 розділу І Закону №909);

розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (пункти 246.11 – 246.2 статті 246 Кодексу) – на 25,81 – 26,81% (пункт 61 розділу І Закону №909);

утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (пункт 247.1 статті 247 Кодексу) – на 26,7% (пункт 62 розділу І Закону №909);

тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (пункт 248.1 статті 248 Кодексу) – на 26,7% (пункт 63 розділу І Закону №909).

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Відміна щомісячних авансових внесків з податку на прибуток

 

     Статтею 10 Закону України № 909 з пункту 57.1 статті 57 Податкового Кодексу виключено положення, які передбачали щомісячну авансову сплату податку на прибуток.

     Починаючи з 1 січня 2016 року платники податку на прибуток підприємств сплачують до 31 грудня 2016 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року.

   Розрахунок такого авансового внеску подається платником податку у податковій декларації за три квартали 2016 року. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.

   У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених статтею 126 Податкового кодексу України, а саме при затримці до 30 календарних днів включно - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів - у розмірі 20  відсотків.

   Враховуючи зазначене, платники податку у січні – травні 2016 року не сплачують щомісячні авансові внески, нараховані у податковій декларації за 2014 рік. Крім того, у податковій декларації з податку на прибуток за 2015 рік розрахунок щомісячних авансових внесків у період з червня 2016 року по травень 2017 року не здійснюється та р.26 Декларації №897 не заповнюється.

   Проте платники, які за новими правилами у 2016 році подають податкові декларації за податкові (звітні) періоди квартал, півріччя, три квартали, рік, у податковій декларації за три квартали 2016 року визначають авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку на прибуток, який підлягає сплаті до 31 грудня 2016 року.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

ТРАНСПОРТНИЙ ПОДАТОК: Нюанси сплати

 

    З 1 січня 2016 кардинально змінився об'єкт оподаткування транспортним податком. Тепер це легкові автомобілі не старше 5 років і середньоринкова вартість яких складає більше 750 розмірів мінімальної заробітної плати. При цьому, ставка оподаткування не змінилася і складає, як і раніше,  25 000 гривень за кожне авто.

    Кременчуцька податкова звертає увагу, що наразі в Україні  розповсюджена практика «продажу» автомобіля по генеральній довіреності. Передаючи у такий спосіб транспортний засіб, потрібно враховувати, що до внесення інформації до Реєстру про нового власника особа, яка передала авто по вказаній довіреності, буде продовжувати нести відповідальність  по сплаті транспортного податку.   

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Платники єдиного податку І та ІІ груп

мають право на щорічну відпустку

 

      Фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, відповідно до п. 295.5 ст. 295  Податкового кодексу України звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця. 

Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. 

   Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до територіального органу ДФС у вигляді заяви у довільній формі. 

  З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до податкової інспекції заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного.

   Варто пам’ятати, що платники єдиного податку є ще й платниками ЄСВ. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки або хвороби. 

Отже, єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків і без перенесення термінів сплати. 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області