Податкова інформує

Звернення з податкових питань

 

     Протягом січня-березня 2016 року до Кременчуцької ОДПІ надійшло 15 запитів на отримання доступу до публічної інформації, 35 письмових звернень громадян, організовано та проведено 10 особистих прийомів. За вказаний період за антикорупційним проектом «Пульс» Кременчуцької ОДПІ було опрацьовано 3 інформаційних картки.

З початку 2016 року в Центрі обслуговування платників податкової інспекції                         м. Кременчука прийнято 44004 бланки податкової звітності, надано 4683 податкових консультацій, прийнято 21834 вхідної кореспонденції.

Питання, з якими найчастіше зверталися громадяни протягом січня-березня 2016 року стосувалися контрольно-перевірочної роботи. Також громадяни зверталися до Кременчуцької ОДПІ з інших питань, які стосувалися: місцевих податків і зборів, податку на доходи фізичних осіб, оподаткування доходів підприємницької діяльності, інформування про ухилення від сплати податків.

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що з 28 жовтня 2015-го набрала чинності у новій редакції стаття 5 Закону України «Про звернення громадян». Крім того, з 1 вересня
2015 року набрав чинності Закон України, яким змінено порядок надання контролюючими органами індивідуальних письмових податкових консультацій, а також визначено механізм оскарження податкових консультацій платниками податку.

Відповідно до статті 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року
№2755-VI індивідуальні податкові консультації надаються:

в усній формі – всіма контролюючими органами;

у письмовій або електронній формі - контролюючими органами в областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Враховуючи зазначене, за контролюючими органами на районному рівні залишено право надавати консультації виключно в усній формі.

Для отримання письмової податкової консультації листи необхідно надсилати до Головного управління ДФС у Полтавській області за адресою: 36000 м. Полтава, вул. Фрунзе, 4, або до ДФС України: 04655 м. Київ, Львівська пл., 8.

 

Відділ організації роботи Кременчуцької ОДПІ

 

4 травня 2016 року  – останній день подання громадянами

декларацій про майновий стан і доходи

 

    Кременчуцька ОДПІ звертає увагу громадян, що «Кампанія декларування-2016» добігає кінця. Тому, особам, які минулого року отримували: спадщину чи подарунки, мали доходи від продажу квартир, автомобілів чи надавали їх в оренду, отримували іноземні доходи, займались репетиторством, фото-відеозйомками та мали від цього прибутки зобов’язані відвідати податкову інспекцію аби подати декларацію про майновий стан з зазначенням доходу та визначеною до сплати сумою податку.  

Декларантів чекають за адресою: м. Кременчук, вул. Троїцька, 76, Центр обслуговування платників.

Детальні консультації з питань деклараційної кампанії, що триває, можна отримати звернувшись до Інформаційно-довідкового департаменту ДФС за телефоном  0-800-501-007  з 08:00 до 20:00, крім суботи та неділі (всі дзвінки зі стаціонарних  телефонів  безкоштовні) або завітавши на офіційний веб-портал ДФС України, де розміщено спеціальний банер «Декларування доходів громадян» за посиланням http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/.

Шановні громадяни, завчасно декларуйте свої доходи, не відкладайте заповнення декларації на останній день!

Кременчуцька ОДПІ наголошує, що у 2016 році, у зв’язку з перенесенням святкових днів, останній день подання декларації – 4 травня.

 

Відділ організації роботи Кременчуцької ОДПІ

 

За неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи передбачена відповідальність

 

     Відповідно до ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-X неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, - тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 – 136 грн.).

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 – 136 грн.).

Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (у т.ч. при реалізації права на податкову знижку).

Кременчуцька ОДПІ наголошує, що у 2016 році, у зв’язку з перенесенням святкових днів, останній день подання декларації – 4 травня.

 

Відділ організації роботи Кременчуцької ОДПІ

 

Оподаткування подарованої нерухомості

 

  Дохід у вигляді вартості подарованого нерухомого майна є об'єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб (далі ПДФО) і військовим збором.

Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі ПКУ) платником ПДФО є, зокрема, фізособа-резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні. Згідно п. 163.1 ст. 163 ПКУ об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що обкладаються податком згідно з розділом IV ПКУ.

Згідно п. 174.6 ст. 174 розділу IV ПКУ, грошові кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими цим розділом для оподаткування спадщини. Так, за ставкою 5%, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ, оподатковується вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення (пп. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ).

Крім того, згідно з пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. Ставка військового збору становить 1,5% об'єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ (пп. 1.3 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Тобто, в разі отримання фізособою-резидентом, яка не є членом сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, доходу у вигляді вартості подарованого нерухомого майна, такий доход являється об'єктом оподаткування ПДФО за ставкою 5% і військовим збором 1,5%.

Особами, відповідальними за сплату податку до бюджету, є особи, які отримали подарунок. Платник податків, який отримав дохід у вигляді вартості подарованого нерухомого майна, може сплатити ПДФО і військовий збір до нотаріального посвідчення договору дарування нерухомого майна за місцем нотаріального посвідчення такого договору.

У разі несплати ПДФО і військового збору до нотаріального посвідчення договору дарування нерухомого майна, платник податків зобов'язаний подати податкову декларацію до контролюючого органу, де перебуває на обліку, до 1 травня року, наступного за звітним, і самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації.

 

Відділ організації роботи Кременчуцької ОДПІ

 

Особливості оподаткування пасивних доходів у 2016 році

 

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що з урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», пасивні доходи отримані з 01.01.2016, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) за ставками у таких розмірах:

18% – для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у підпункті 167.5.2 цього пункту) (підпункт 167.5.1 пункту 167.5 статті 167 Кодексу);

5% – для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування) (підпункт 167.5.2 пункту 167.5 статті 167 Кодексу).

Для цілей оподаткування ПДФО пасивні доходи визначені підпунктом 167.5.3 пункту 167.5 статті 167. До них належать:

проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок;

проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках;

інші проценти (у тому числі дисконтні доходи);

процентний або дисконтний дохід за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом;

плата (відсотки), що розподіляється відповідно до пайових членських внесків членів кредитної спілки;

дохід, який виплачується компанією, що управляє активами інституту спільного інвестування, на розміщені активи відповідно до закону, включаючи дохід, що виплачується (нараховується) емітентом у результаті викупу (погашення) цінних паперів інституту спільного інвестування, який визначається як різниця між сумою, отриманою від викупу, та сумою коштів або вартістю майна, сплаченою платником податку продавцю (у тому числі емітенту) у зв’язку з придбанням таких цінних паперів, як компенсація їх вартості;

дохід за іпотечними цінними паперами (іпотечними облігаціями та сертифікатами) відповідно до закону;

відсотки (дисконт), отриманий власником облігації від їх емітента відповідно до закону;

дохід за сертифікатом фонду операцій з нерухомістю та дохід, отриманий платником податку у результаті викупу (погашення) управителем сертифікатів фонду операцій з нерухомістю в порядку, визначеному в проспекті емісії сертифікатів;

інвестиційний прибуток, включаючи прибуток від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти;

роялті;

дивіденди.

 

Відділ організації роботи Кременчуцької ОДПІ

 

За 3 місяці 2016 року платниками Кременчуцької ОДПІ сплачено 188 МЛН. грн. ЄСВ

 

    За січень-березень 2016 року платниками Кременчуцької ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області сплачено 188,0 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, у березні 2016 року бюджет поповнився
на 60,6 млн. грн.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування. 

 

Відділ організації роботи Кременчуцької ОДПІ

 

До уваги платників!

 

    З метою роз’яснення суб’єктам господарювання основних аспектів запровадження змін до податкового законодавства 22-23 квітня 2016 року в м. Одесі відбудеться семінар для платників податків на тему: “Офіційно про податкові новації - 2016”.

У заході візьмуть участь фахівці ДФС.

Семінар відбудеться 22-23 квітня 2016 року о 10 годині (початок реєстрації з 9-30), за адресою: м. Одеса, вул. Гагарінське платно, 5Б, конференц-зал №6 готелю “Gagarinn”.

 

Відділ організації роботи Кременчуцької ОДПІ

 

Затверджено порядок скасування штрафних санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, сплаченого платником без оскарження ППР

 

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що Міністерством фінансів України затверджено наказ від 10.02.2016 № 40 «Про затвердження Порядку скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.02.2016 за № 300/28430 (далі – Наказ № 40).

Зазначений Наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 18.03.2016 (опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 18.03.2016 № 20).

Відповідно до пункту 35 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) Наказом № 40 затверджено Порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення (далі – Порядок № 4).

Пунктом 35 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу визначено, що тимчасово, до 31.12.2016 включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 мільйонів гривень, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення (далі – ППР) у терміни, визначені цим Кодексом, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов’язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору.

При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов’язання не підлягає подальшому оскарженню.

Порядок № 40 визначає послідовність дій платників податків і контролюючих органів при скасуванні штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму визначеного контролюючим органом податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження ППР.

Норми зазначеного Порядку застосовуються на період дії пункту 35 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу, тобто до 31.12.2016 включно.

 

Відділ організації роботи Кременчуцької ОДПІ

 

З 2016 року скасовано норму про анулювання реєстрації платників ПДВ через відсутність за місцезнаходженням

 

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» виключено норму, за якою підставою для анулювання реєстрації платників податку на додану вартість був наявний у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Таким чином, починаючи із 1 січня 2016 року зазначені причини анулювання реєстрації платника ПДВ не застосовуються, що сприяє зниженню податкового тиску на платників податку на додану вартість.

 

Відділ організації роботи Кременчуцької ОДПІ