Податкова інформує

НАДХОДЖЕННЯ ДО БЮДЖЕТІВ ЗА СІЧЕНЬ – БЕРЕЗЕНЬ 2016

 

   За січень-березень 2016 року платниками Кременчуцької ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області сплачено до бюджетів усіх рівнів 729,4млн.грн. – про це повідомив в.о. начальника Кременчуцької ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області Олександр Палій.

До державного бюджету за січень-березень 2016 року надійшло 329,8млн.грн. податків та зборів. За основними платежами, які формують державний бюджет, мобілізовано: податку на додану вартість – 103,1млн.грн., податку на прибуток (90%) – 40,0млн.грн., податку на доходи фізичних осіб – 76,0млн.грн., військового збору – 24,5млн.грн., рентної плати за користування надрами – 77,0млн.грн., екологічного податку – 3,7млн.грн.

З початку року до місцевих бюджетів надходження склали 399,6млн.грн. За основними платежами, які формують місцеві бюджети, надійшло: податку на доходи фізичних осіб (75%) – 217,3млн.грн., податку на прибуток (10%) – 6,0млн.грн., плати за землю – 72,8млн.грн., податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 2,1млн.грн., єдиного податку – 28,9млн.грн., акцизного податку з реалізації підакцизних товарів – 27,6млн.грн., екологічного податку – 14,8млн.грн., рентної плати за користування надрами – 25,8млн.грн. 

За 3 місяці поточного року 14 підприємствам Кременчуцької ОДПІ відшкодовано 12,0млн.грн. податку на додану вартість, в т.ч. 7,2млн.грн. – в автоматичному режимі.

 

Відділ організації роботи Кременчуцької ОДПІ

 

Держслужбовці, які були мобілізовані, подають декларацію про доходи після закінчення проходження військової служби

 

Суб'єкти декларування, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік та/або 2015 рік у зв’язку із мобілізацією відповідно до указів Президента України з метою підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань України, подають таку декларацію за звітний період протягом 30 робочих днів із дня закінчення проходження військової служби, або з дня його переходу на військову службу за контрактом.

Такий порядок передбачений  Законом України від 15 липня 2015 року № 610-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо декларантів, які перебувають на військовій службі».

У разі, якщо декларанти не можуть одержати інформацію про майно, доходи, видатки та зобов'язанні фінансового характеру мобілізованого члена сім'ї, декларація за 2015 рік та/або 2014 рік заповнюється без врахування інформації, яка невідома державному службовцю – суб'єкту декларування. У такому випадку разом із декларацією слід подати пояснювальну записку довільної форми, у якій перелічити, які саме позиції декларації не заповнені у декларації, та вказати причини їх не заповнення. 

Водночас після отримання відповідних довідок про доходи та видатки мобілізованого члена сім'ї, суб'єкт декларування зобов'язаний подати уточнену декларацію за 2014 рік (2015 рік). Термін її подання – не пізніше 30 робочих днів з моменту усунення обставин, які перешкоджали йому одержати необхідні дані.

 

Відділ організації роботи Кременчуцької ОДПІ

 

ПРИ ПЕРЕРАХУВАННІ НЕПРИБУТКОВИМ ОРГАНІЗАЦІЯМ БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ Є ПРАВО НА ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ

 

   Платник податку - резидент має право включити до податкової знижки суму коштів або вартість майна, перерахованих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4% суми загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

При цьому, неприбуткові організації - отримувачі благодійних внесків, мають відповідати умовам, визначеним Податковим кодексом України для неприбуткових організацій.

Громадяни, які перераховували неприбутковим організаціям благодійні внески та пожертвування та бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки, мають право надавати річну податкову декларацію за звітний 2015 рік протягом всього поточного 2016 року (включно по 31 грудня 2016 року).

 

Відділ організації роботи Кременчуцької ОДПІ

 

Триває кампанія декларування доходів громадян

 

З початку кампанії декларування до Кременчуцької ОДПІ громадяни подали понад 5000 декларацій про майновий стан і доходи громадян. З них близько 4000 громадян – це ті, які зобов’язані подати таку декларацію.

Сума задекларованого доходу склала близько 250,0млн.грн. Сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає сплаті до бюджету складає майже 5,5млн.грн. До бюджету вже надійшло податку на доходи фізичних осіб 2,5млн.грн., військового збору 0,6млн.грн.

На сьогоднішній день найбільше було подано декларацій про майновий стан і доходи громадян від продажу сільськогосподарської продукції, а саме 2500. Дохід від успадкованого чи отриманого в дарунок майна задекларували 650 громадян. Дохід, отриманий від двох і більше податкових агентів за 2015 рік, задекларували 80 осіб.

З початку року своїм правом на отримання податкової знижки скористалися 800 громадян. Сума повернутого з бюджету податку на доходи фізичних осіб становить близько 0,4млн.грн. 

Шановні громадяни! Завчасно декларуйте свої доходи, не відкладайте заповнення декларації на останній день!

Надання декларацій після граничного строку подання супроводжуватиметься застосуванням штрафних фінансових санкцій. Слід зазначити, що крім адмінвідповідальності, яка передбачена за неподання декларації про майновий стан і доходи, Кременчуцькою ОДПІ будуть проводитися контрольно-перевірочні заходи відносно  громадян, які задекларували доходи не в повному обсязі, або взагалі не подали декларації. До таких громадян буде застосовано штрафні санкцій в розмірі 25% від суми несплачених податків до бюджету.

 

Відділ організації роботи Кременчуцької ОДПІ

 

АКТУАЛЬНО ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!

 

  Кременчуцька ОДПІ звертає увагу, що для отримання послуг електронного цифрового підпису (далі – ‪‎ЕЦП) необхідно звертатись до пунктів реєстрації користувачів. Послуги надаються безкоштовно.

На теперішній час у Полтавській області послуги ЕЦП надають два пункти реєстрації користувачів у м. Полтава та м. Кременчук за адресами: м. Полтава, вул. Фрунзе, буд. 155, зал №1, каб. 1 тел.: (053) 259-41-05; м. Кременчук, вул. Ігоря Сердюка (колишня вул. Жовтнева), 43, каб. 205 тел.: (05366) 74-20-26.

Більш детальну інформацію щодо режиму роботи пунктів реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації користувачів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС можна переглянути у розділі «Контакти» за посиланням: http://acskidd.gov.ua/contacts.

 

Відділ організації роботи Кременчуцької ОДПІ

 

Наближається термін сплати авансових платежів з ПДФО підприємцями на загальній системі оподаткувіння  за І квартал 

   Кременчуцька ОДПІ нагадує, що відповідно до підпункту 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями, починаючи з 2016 року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) фізичними особами підприємцями на загальній системі оподаткування розраховуються самостійно згідно з фактичними даними розміру чистого доходу, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу.

Такі авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня).

Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Таким чином, для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, граничний термін сплати авансового внеску з ПДФО за 1-й квартал поточного року 19.04.2016.

 

Відділ організації роботи Кременчуцької ОДПІ

 

Затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій

 

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що наказом Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) від 01.04.2016 №271 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» (далі – Наказ №271) оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Наказом №271 визнано таким, що втратив чинність наказ ДФС від 29.10.2015 №829 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій».

 Наказ №271 розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/67517.html.

 

Відділ організації роботи Кременчуцької ОДПІ

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

 

15 квітня, п'ятниця останній день подання

  • звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за березень (форма № ЗВР-1).

 

19 квітня, вівторок останній день сплати

  • єдиного соціального внеску  приватними підприємцями - єдинниками за I квартал,
  • авансових платежів з ПДФО фізичними особами – підприємцями, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування.

 

20 квітня, середа останній день подання

  • декларації акцизного податку за березень
  • податкової декларації з ПДВ за березень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю
  • податкової декларації рентної плати за березень.
  • податкової декларації з плати за землю за березень платниками, які обрали місячний період для звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у березні.
  • звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (форма № Д4 (місячна)) за березень.

 

Відділ організації роботи Кременчуцької ОДПІ