Податкова інформує

До уваги суб’єктів господарювання! Семінар відмінено!

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що у зв’язку з несприятливими погодніми умовами, відмінено проведення семінару, запланованого на 26 січня 2016 року за участю філії ДП „Сервісно-видавничий центр” у Полтавській області та Головного управління ДФС у Полтавській області

Телефони для довідок: 74-28-17, 74-20-92

 

Кременчуцька ОДПІ запрошує на семінар!

26.01.2016 року об 11.00 год. в приміщенні Кременчуцької ОДПІ (м. Кременчук,          вул. Красіна, 76) відбудеться спільний семінар філії ДП „Сервісно-видавничий центр” у Полтавській області та Головного управління ДФС у Полтавській області на тему: „Закон України № 909-VIII від 24 грудня 2015 року „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”.

Лектори – фахівці Головного управління ДФС у Полтавській області.

Вартість семінару 100 грн.

Телефони для довідок та реєстрації: 74-28-17, 74-20-92

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Декларація з податку на прибуток за минулий рік подається за новою формою

до 9 лютого 2016 року

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що з 1 січня 2015 року кардинально змінено підходи щодо визначення об’єкта  оподаткування податком на прибуток. За результатами діяльності за 2015 рік суб'єкти господарювання визначають показники у декларації за формою затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 зареєстрованої в Мінюсті  11.11.2015 за N 1415/27860. 

Для платників, які протягом 2015 року звітували поквартально (перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року) податкова декларація за звітний (податковий) рік 2015 подається до 9 лютого 2016 року (граничний строк сплати 19 лютого 2016). 

Для платників податків у яких, відповідно до Податкового кодексу України                      від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, податковим (звітним) періодом є календарний рік (в т.ч. платників авансових внесків з податку на прибуток) податкова декларація за звітний (податковий) рік 2015 подається до 29 лютого 2016 року (граничний строк сплати 10 березня 2016).

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

За 2015 рік Кременчуцькою ОДПІ забезпечено

надходжень до бюджетів усіх рівнів у сумі 2 657,6млн.грн.

До державного бюджету за 2015 рік надійшло 1 252,7млн.грн. податків та зборів. За основними платежами, які формують державний бюджет, мобілізовано:

 • податку на додану вартість – 467,4млн.грн.,
 • податку на прибуток (90%) – 155,4млн.грн.,
 • податку на доходи фізичних осіб – 247,7млн.грн.,
 • рентної плати за користування надрами – 231,5млн.грн.,
 • військового збору – 97,9млн.грн.,
 • екологічного податку – 21,0млн.грн.

За 2015 рік до місцевих бюджетів платниками податків Кременчуцької ОДПІ сплачено 1 404,8млн.грн. податків та зборів.

За основними платежами, які формують місцеві бюджети, надійшло:

 • податку на доходи фізичних осіб (75%) – 727,0млн.грн.,
 • плати за землю – 251,2млн.грн.,
 • єдиного податку – 98,0млн.грн.,
 • акцизного податку з реалізації підакцизних товарів –90,1млн.грн.,
 • екологічного податку – 84,1млн.грн.,
 • рентної плати за користування надрами – 77,6млн.грн.,
 • податку на прибуток (10%) – 22,7млн.грн.

Платникам податків на рахунки відшкодовано 239,1млн.грн. податку на додану вартість, з них 138,9млн.грн. - в автоматичному режимі.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за 2015 рік склали 1 590,9млн.грн.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Запрошуємо до декларування доходів!

Задекларувати свої доходи це - конституційне зобов’язання та громадянський обов’язок кожного громадянина України. Декларування доходів – ознака цивілізованого суспільства, високої правосвідомості громадян та є одним з критеріїв партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою.

Кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2015 році, розпочалась 1 січня 2016 року і триватиме до 1 травня 2016 року.

Основні випадки отримання доходів, за яких платник податків повинен подати декларацію:

- доходи від підприємницької діяльності;

- доходи від провадження незалежної професійної діяльності;

- доходи, отримані від двох і більше податкових агентів;

- доходи, отримані від особи, яка не є податковим агентом;

- іноземні доходи;

- доходи від операцій з інвестиційними активами;

- доходи від надання в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) нерухомості, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання;

- від успадкування чи отримання в дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення, крім спадкоємців-нерезидентів;

- за ухвалою суду, за яким прийнято рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно у вигляді суми заборгованості, за якою минув строк позовної давності у сумі, що перевищує 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року;

- у разі отримання додаткового блага у вигляді основної суми боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором у сумі, що  перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року;

- доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції.

Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року запроваджена нова форма декларації, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Тобто за результатами 2015 року податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначатимуться платником податків в одній податковій звітності.

Декларація подається громадянином за місцем свого проживання, за яким фізична особа береться на облік, як платник податку у контролюючому органі.

Граничний термін надання декларації для громадян – до 1 травня 2016 року.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Минулорічні доходи потрібно декларувати за новою формою декларації

 Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення.

Нова форма декларації застосовується з 1 січня 2016 року. Тобто минулорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи.

Для спрощення та зменшення часу для її заповнення обсяг зменшено з 2 аркушів до 1, а кількість додатків - з 7 до 4.

При наданні декларації громадянами додатки до неї  заповнюються лише при отриманні наступних доходів:

- отриманні доходів від двох та більше податкових агентів, при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2015році - 146160 грн.);

- операціях з інвестиційними активами;

- отриманні іноземних доходів;

-  визначенні оподатковуваного доходу від здійснення підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Інформація про уповноважену особу, яка раніше відображалась в окремому додатку, тепер відображається в декларації.

Фізичні особи, які мають намір скористатися правом на податкову знижку заповнюють лише декларацію, в якій відображають загальну суму понесених витрат та суму податку до повернення.

Відомості щодо відчуження нерухомого (рухомого) майна відображаються в декларації без заповнення додатку та переліку відчуженого майна.

Інформація про отримані доходи та перелік майна, яке надається в оренду (суборенду) також без заповнення додатка відображається в декларації.

Також платник податків самостійно визначає свій статус: громадянин; особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, або підприємець, який перебуває на загальній системі оподаткування.

До відома фізичних осіб – підприємців: у декларації про майновий стан та доходи об'єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Зміни для платників єдиного податку

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що для платників єдиного податку першої та другої групи критерії перебування на спрощеній системі оподаткування залишилися сталими. Річний обсяг доходу залишився на рівні - 300 тисяч і 1,5 мільйона гривень відповідно.

Змін зазнали спрощенці третьої групи, для яких обмежено річний обсяг доходу до 5 мільйонів гривень. Нагадаємо, що раніше він становив 20 мільйонів гривень. Ставку податку підвищено до тієї, що діяла до 1 січня 2015 року, а саме, 3% з ПДВ та 5% без ПДВ.

Для платників єдиного податку четвертої групи, а це сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, збільшено ставки податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду:

- із 0,45 до 0,81% від бази оподаткування для ріллі, сіножатей і пасовищ;

- із 0,27 до 0,49% для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях;

- із 0,27 до 0,49% для багаторічних насаджень;

- із 0,09 до 0,16% для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях;

- із 1,35 до 2,43% для земель водного фонду;

- із 3 до 5,4% для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди.

 Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Про надання запиту на публічну інформацію

Як відзначають фахівці Кременчуцької ОДПІ, право на доступ до публічної інформації громадян визначено Законом України від 13.01.2011р. №2939-VI «Про доступ до публічної інформації». За порядком доступу інформація поділяється на відкриту та інформацію з обмеженим доступом. Інформацією з обмеженим доступом є: конфіденційна, таємна та службова. Конфіденційна інформація - це інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, та яка може поширюватися за їх бажанням. Розпорядники інформації, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, яких вона стосується.

Протягом 2015 року до Кременчуцької ОДПІ надійшов 56 запитів на доступ до публічної інформації, з них: 36 – від фізичних осіб та 56 – від юридичних осіб. Всі запити розглянуті в терміни передбачені законодавством.

Отримати публічну інформацію можна надіславши листа-запита на поштову адресу: 39617, Кременчуцька ОДПІ, вул. Красіна, 76, м. Кременчук або на електронну адресу: kremen@meta.ua.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

 

 

 

Результати роботи ЦОП Кременчуцької ОДПІ за 2015 рік

Протягом січня-грудня 2015 року до Кременчуцької ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області надійшло 171 письмове звернення від громадян, в тому числі за грудень – 11 звернень. Організовано та проведено 16 особистих прийоми, під час яких були надані обґрунтовані відповіді згідно вимог чинного податкового законодавства.

За відповідний період 2015 року опрацьовано 3 інформаційних картки, що надійшли до антикорупційного проекту «Пульс» Кременчуцької ОДПІ. Питання з яким зверталися громадяни на телефонну гарячу лінію «Пульс» стосувалися надання податкових консультацій по телефону, розрахункових рахунків по сплаті ЄСВ, повернення суми переплати при припиненні підприємницької діяльності, адміністрування податку на додану вартість.

Фахівцями Центру обслуговування платників головного офісу Кременчуцької ОДПІ було прийнято 191889 податкової звітності (в т.ч. 16822 у грудні), надано 33156 податкових консультацій (в т.ч. 1531 у грудні), прийнято 84297 вхідної кореспонденції (зареєстрованої від платників податків), в т.ч. 8200 у грудні. Загалом в Центрах обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ було надано 30 521 адміністративних послуг (в т.ч. 2 086 у грудні).

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Податковий календар

19 січня, вівторок, останній день сплати:

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підприємцями - єдинниками за IV квартал 2015.

20 січня, середа, останній день подання:

- податкової декларації з ПДВ за грудень;

- декларації акцизного податку за грудень;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за грудень 2015 р. та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у грудні 2015-го;

- податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за грудень;

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за грудень 2015 р.

20 січня, середа, останній день сплати:

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за грудень 2015 (крім гірничих підприємств);

- авансового внеску з єдиного податку на січень платниками, віднесеними до першої та другої груп.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ