Бюджет району затверджено

13 січня 2016 року відбулося пленарне засідання третьої сесії Кременчуцької районної ради сьомого скликання, яке провів голова районної ради Дмитро Колотієвський. У його роботі взяли участь депутат обласної ради Валерій Чечель, голова районної державної адміністрації Володимир Ярмола, сільські голови, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, державних підприємств, установ, організацій, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Перед початком роботи усіх присутніх привітали щедрувальними піснями та віршами  з наступаючим Старим Новим роком, з Маланкою, з Василем, з Щедрим вечором аматори народної творчості із Потоківського будинку культури.

Розпочавши пленарне засідання  депутати взяли до відома повідомлення про утворення в Кременчуцькій районній раді фракції «Аграрної партії України», яку очолив депутат Василь Кравченко. Потому затвердили порядок денний, доповнивши його питаннями «Про організацію харчування учнів та вихованців загальноосвітніх навчальних закладів Кременчуцької районної ради Полтавської області», «Про звернення до голови Полтавської облдержадміністрації та голови Полтавської обласної ради», «Про створення контрольної тимчасової комісії». Погодивши регламент роботи та склад секретаріату приступили до розгляду питань.
Начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Піддубна доповіла про затвердження розпоряджень голови райдержадміністрації та внесення змін до показників районного бюджету на 2015 рік. Враховуючи висновки бюджетної комісії депутати затвердили рішення по цих питаннях. Начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Оксана Семерянін представила на розгляд депутатів проект рішення про організацію харчування учнів та вихованців загальноосвітніх навчальних закладів. 

Це питання досить наболіле, адже недостатнє фінансування, рівень якості продуктів, раціон дошкільнят та школярів хвилюють більшість дорослого населення. Погодивши в цілому проект рішення, депутати отримали відповіді не на всі питання.

Потому приступили до розгляду проекту бюджету району на 2016 рік. Оксана Піддубна повідомила, що загалом більшість тез залишились тими ж, що були представлені на минулій сесії. Слово взяв Микола Черниш, голова бюджетної комісії, який повідомив, що на засіданні комісії до проекту рішення виникли деякі зауваження. Зібравшись на додаткове засідання із головами об’єднаних громад та керівниками бюджетних закладів більшість непорозумінь була вирішена. 

Однак залишається одна проблема – нормальне функціонування у 2016 році центральної районної лікарні та комунального закладу «Кременчуцький районний центр ПМСД». Хвилює депутатів і реалізація районних програм, адже фінансування їх тепер значно скоротилося. Депутати одноголосно прийняли бюджет району із запропонованими бюджетною комісією змінами.

Тривале обговорення супроводжувало прийняття проекту рішення «Про звернення до голови Полтавської облдержадміністрації та голови Полтавської обласної ради».  
Приводом до цього звернення стала інформація про те, що жителі Кременчука, яких багато десятиліть обслуговувала ЦРЛ, тепер будуть переведені на обслуговування до інших міських медичних закладів. Це може боляче вдарити як по пересічних мешканцях, так і по районних медичних установах: це скорочення фінансування, зменшення ліжкомісць, навіть можливе звільнення працівників. В обговоренні цього питання взяли участь депутат обласної ради Валерій Чечель, депутати районної ради Микола Черниш, Ганна Капустян, Василь Кравченко, головний лікар ЦРЛ Марія Ігнатчук, 

головний лікар КЗ РЦ ПМСД Артем Баркан, заступник начальника Кременчуцького міського управління охорони здоров’я Дмитро Петращук, та інші. В результаті рішення було прийняте одноголосно.

Затвердили депутати і тимчасову депутатську комісію, яка має найближчим часом перевірити роботу комунального закладу «Кременчуцький районний центр ПМСД» під керівництвом Артема Баркана.

Загалом цього дня на пленарному засіданні було затверджено шість рішень районної ради.