Привітання до Дня місцевого самоврядування

Шановні колеги, дорогі земляки! 

 

Щороку 7 грудня ми офіційно відзначаємо День місцевого самоврядування. У першу чергу вітаємо сільських голів, депутатів усіх рівнів, працівників апаратів самоврядних органів. 

Та сьогодні кожен житель громади може сприймати це свято як своє. Бо така вже специфіка місцевого самоврядування – воно неможливе без участі кожного члена громади. Самоврядні органи забезпечують реальну участь людей у розв’язанні життєво важливих проблем, налагоджують зв'язок між громадянами та їх об’єднаннями. 

Сьогодні ми підійшли до важливої дати – п’ятнадцятої річниці від започаткування Дня місцевого самоврядування в  Україні. Важливо усвідомити, що було зроблено корисного за цей час, а що необхідно змінити або удосконалити. Реформа місцевого самоврядування, у втілення якої активно включилися громади Кременчуцького району, дає нам унікальний шанс досягти гідного рівня життя уже у найближчі роки. Успіх реалізації реформи залежить від кожного з нас. За широкої підтримки громадськості органи самоврядування району можуть успішно вирішити завдання подальшого соціально-економічного та культурного розвитку територій, розв’язати проблеми життєдіяльності територіальних громад. 

Розвиток та вдосконалення місцевого самоврядування стане запорукою збереження миру в суспільстві, стимулом для економічного зростання. 

Сьогодні маємо у нашому районі 5 об’єднаних територіальних громад: Недогарківську, Омельницьку, Піщанську, Пришибську та Червонознам’янську. На голів цих об’єднань покладається величезна відповідальність. У цей непростий період для нашої держави вони не тільки повинні забезпечити успішну реорганізацію у своїх громадах, а й розвиток територій, які приєдналися. Шереметьєва Олександра Іванівна, Пащенко Віра Костянтинівна, Красницький Олександр Петрович, Городянко Валентина Іванівна, Кобка Ірина Михйлівна – це досвідчені, впевнені в своїх силах керівники. Ми всі віримо, що ваш досвід не тільки допоможе іншим сільським радам району об’єднатися, а й стане прикладом для області та держави. 

Депутатський корпус районної ради нині скоротився до 34 депутатів. 23 особи стали депутатами районної ради вперше. Це переважно молоді, цілеспрямовані та амбітні люди. Маю надію, що вони принесуть нові ідеї, допоможуть з іншого боку поглянути на старі проблеми і вирішити їх. А депутати, обрані повторно, поділяться з ними своїм досвідом. 

70 % нинішньої ради - це люди з вищою освітою. За сферою діяльності маємо 11 працівників служб та організацій різних форм власності, 4 підприємці, 3 працівника торгівлі, 5 працівників сільськогосподарської галузі. На жаль, скромно представлені інтереси бюджетників - один лікар та два викладачі. Рада уже сформувала свої робочі органи – комісії та Президію. Адже роботи у нас попереду багато, уже розробляється бюджет-2016, потрібно переглянути виконання ряду районних програм, затвердити нові. 

Добре, що допоможе нам у цьому досвід наших старших колег, колишніх голів районної ради, висловлюємо сьогодні окремі слова пошани - Івану Радченку, Івану Панасенку, Миколі Солодовнику, Олександрі Шереметьєвій, Олександру Степаненку, Василю Кравченку, Володимиру Сіорі. 

В переддень свята від імені усієї громади Кременчуччини висловлюю щиру вдячність і на адресу Почесних громадян Кременчуцького району - Івана Сьорі, Миколи Солодовника, Ганни Капустян, Андрія Горячковського. 

Бажаю працівникам органів місцевого самоврядування, депутатам, всім жителям району міцного здоров’я, щастя й добробуту, миру і злагоди, нових трудових звершень та успіхів у подальшому зміцненні місцевого самоврядування в ім’я розвитку нашої Батьківщини – України.

 

З повагою 

Голова районної ради Дмитро Колотієвський