До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 червня громадськість району зібралася у с. Білецьківка біля пам’ятника «Загиблим воїнам», аби вшанувати пам'ять тих, хто боронив рідну землю від фашистської навали.

Рівно 71 рік тому чорне крило фашизму накрило тінню кордони Радянського Союзу. І одними з перших прийняли на себе удар українські землі. Однак, змівши в передсвітанковій тиші кордони держави, ворог наштовхнувся на відчайдушний опір радянських військ та мирного населення.

Вшанувати пам'ять полеглих у перші дні Великої Вітчизняної війни прибули голова районної ради Василь Кравченко, голова райдержадміністрації Юрій Нагорний, сільські голови, керівники міських організацій, представники громадської організації «Музей історії авіації та космонавтики», духовенство, жителі району та м. Кременчук.

В цей день відбулося відкриття пам’ятника невідомому льотчику, останки якого разом із  залишками   одномоторного бомбардувальника виявили восени 2011 року члени громадської організації «Музей історії авіації та космонавтики».

Поховання останків радянського льотчика, який загинув імовірно в 1941 році, відбулося під час святкування Дня Перемоги у травні цього року.  За ініціативи громадської організації «Музей історії авіації та космонавтики», при підтримці керівництва Кременчуцького району, за активної участі спонсорів на могилі солдата було встановлено постамент.

На жаль, ми не знаємо імені цього героя, але обставини його загибелі говорять нам про те, що цей молодий хлопець поліг  у бою. Скоріше за все він не був місцевим, але до останньої краплі крові захищав береги нашого Дніпра від ворога.

Вічна шана йому за це, за життя, яке він поклав за нашу землю. Напевне, мати його чекала з війни до кінця своїх днів, тож наша пам'ять про цього солдата повинна стати  мірилом нашої совісті перед усіма матерями, які втратили своїх дітей на тій війні.

Із словами вдячності за наше мирне сьогодення виступили Білецьківський сільський голова Анна Самойлюк, голова ради Кременчуцької районної організації ветеранів Іван Паліївець, голова громадської організації «Музей історії авіації та космонавтики» Анатолій Бишенко.