Податкова інформує

До кінця року триває декларування доходів громадян

З початку 2015 року до Кременчуцької ОДПІ громадянами подано 11034 декларації про майновий стан і доходи, з них: 9302 – ті, що підлягають обов’язковому декларуванню, решта – 1732 - скористалися правом на одержання податкової знижки.

За результатами декларування бюджет країни поповнився на 9736 тисяч гривень. 

Наразі і до кінця року триває подання декларацій про майновий стан і доходи платниками, які бажають та мають право на отримання податкової знижки за 2014 рік. Таку декларацію подають громадяни з метою повернення частини сплаченого податку із заробітної плати. Така декларація за 2014 рік подається упродовж всього 2015 року.

З початком року наступного розпочнеться подання декларацій громадянами в обов’язковому порядку за операціями у разі: 

- якщо громадяни здавали в оренду нерухомість,

- якщо здійснювали продаж об'єктів нерухомого майна, яке знаходилось у власності особи менше трьох років або якщо продавали протягом року більш як один транспортний засіб,

- якщо громадяни отримували додаткове благо,

-  іноземні доходи,

- отримували дохід від надання різноманітних послуг, найпоширеніші це: медичні, послуги няні, домашньої робітниці, дохід від фото- та відео зйомок тощо,

- якщо фізичні особи отримували спадок (подарунки).

Відповідно до Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI дохід, отриманий платником податку від продажу чи обміну не частіше одного разу протягом року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового чи дачного будинку (включаючи земельну ділянку) та за умови перебування такого майна у власності платника понад три роки, - не оподатковується.

Якщо громадянином отримано дохід, від продажу більш як одного з об’єктів нерухомості протягом звітного податкового року, то такий дохід підлягає оподаткуванню за ставкою 5% від вартості, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.

Окрім цього, Податковим кодексом України передбачено справляння військового збору у розмірі 1,5% вартості об’єкта оподаткування.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ 

Робота Кременчуцької ОДПІ зі зверненнями громадян за 10 місяців 2015 року

З початку  2015 року посадовими особами Кременчуцької ОДПІ проведено 11 особистих прийомів громадян. Всі звернення розглянуто по суті.

Протягом 10 місяців 2015 року до антикорупційного проекту «Пульс» Кременчуцької ОДПІ було надіслано та опрацьовано 3 інформаційні картки. В жовтні скарг на сервіс «Пульс» не надходило. Інформаційні картки, які надійшли до Кременчуцької ОДПІ, було опрацьовано без порушення термінів законодавства.

Питання з яким зверталися громадяни на телефонну гарячу лінію «Пульс» стосувалися надання податкових консультацій по телефону, розрахункових рахунків по сплаті ЄСВ, повернення суми переплати при припиненні підприємницької діяльності.

З початку 2015 року до Кременчуцької ОДПІ надійшло 146 письмових звернень від громадян, в тому числі за жовтень 2015 року - 15 звернень. Всі звернення задоволено без порушення термінів їх виконання.

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу громадян, що з 1 вересня 2015 року набрав чинності Закон України, яким змінено порядок надання контролюючими органами індивідуальних письмових податкових консультацій. З цієї дати, щоб отримати письмову податкову консультацію, листи необхідно надсилати до Головного управління ДФС у Полтавській області за адресою: 36000 м. Полтава, вул. Фрунзе, 4, або до ДФС України: 04655 м. Київ, Львівська пл., 8.

В усній формі податкову консультацію нададуть в податковій інспекції м. Кременчука (вул. Красіна,76).

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ 

З початку року в ЦОПах Кременчуцької ОДПІ надано більше 25 тисяч адмінпослуг

За січень-жовтень 2015 року Центрами обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ надано більше 25 тисяч адміністративних послуг

В ЦОПі податкової інспекції м. Кременчука прийнято 153650 податкової звітності, надано 29794 податкових консультацій, прийнято 69501 листів вхідної кореспонденції, надано 2944 послуги з реєстрації книги обліку розрахункових операцій та 1507 послуг з видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, які контролюються фіскальним органом.

Найбільш запитуваною залишається послуга з видачі реєстраційної картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки.

Повний перелік адміністративних послуг, які надаються територіальними органами державної фіскальної служби України розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України                           (http://sfs.gov.ua).

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Про надання запиту на публічну інформацію

Законом України від 13.01.11 № 2939-VI “Про доступ до публічної інформації” визначено, що за порядком доступу інформація поділяється на відкриту та інформацію з обмеженим доступом. Інформацією з обмеженим доступом є: конфіденційна, таємна та службова. Конфіденційна інформація - це інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, та яка може поширюватися за їх бажанням. Розпорядники інформації, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, яких вона стосується. До службової інформації може належати інформація отримана контролюючим органом в процесі виконання владних повноважень.

З початку 2015 року до Кременчуцької ОДПІ надійшов 46 запитів на доступ до публічної інформації, з них: 31 – від фізичних осіб та  15 – від юридичних осіб (в тому числі 7 запитів за жовтень). Всі запити розглянуті в терміни передбачені законодавством.

Отримати публічну інформацію можна надіславши листа-запита за адресою: 39617, Кременчуцька ОДПІ, вул. Красіна, 76, м. Кременчук або на електронну адресу: kremen@meta.ua.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

За результатами позовної роботи до бюджету надійшло близько 9,5 млн. грн.

Протягом січня - жовтня 2015 року на розгляді в судах різних інстанцій, з урахуванням справ, що перейшли з попередніх років, знаходилось 1 704 адміністративні справи, стороною в яких виступає Кременчуцька ОДПІ на загальну суму позовних вимог понад 2 024, 09 мільйонів гривень.

Всього, із загальної кількості справ, що перебували на розгляді, вирішено на користь Кременчуцької ОДПІ – 512 справ на суму 412,92 мільйонів гривень, по остаточним судовим рішенням на сьогодні до бюджету надійшло 9,37 мільйонів гривень.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 Фізична особа, не надавала до податкової інспекції декларацію про доходи: як отримати довідку про доходи?

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що законодавством не передбачені форма та порядок видачі довідки про доходи фізичним особам, які не надавали декларацію про доходи до податкової інспекції.

Згідно з Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр), затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 №779, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.12.2013 за №2211/24743, до Державного реєстру включаються дані про фізичних осіб, зокрема: джерела отримання доходів; об’єкти оподаткування; сума нарахованих та/або отриманих доходів; сума нарахованих та/або сплачених податків; інформація про податкову знижку та податкові пільги платника податків.

Відомості з Державного реєстру використовуються контролюючими органами виключно для здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства України та є інформацією з обмеженим доступом, крім відомостей про взяття на облік фізичних осіб – підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Фізична особа, яка зареєстрована у Державному реєстрі чи в окремому реєстрі Державного реєстру, може отримати відомості про себе, наявні у Державному реєстрі.

Для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізична особа звертається особисто або через уповноважену особу до контролюючого органу за своїм місцем проживання, або за місцем отримання доходів, або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування, подає документ, що посвідчує особу, та заяву.

Відомості з Державного реєстру – це документ, який безоплатно надається контролюючим органом за зверненням фізичної особи або уповноваженої нею особи на отримання відомостей про себе з Державного реєстру протягом п’яти робочих днів з дня звернення фізичної особи.

Відомості з Державного реєстру надаються на бланку контролюючого органу особисто фізичній особі або законному представнику чи уповноваженій особі за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу, та довіреності, засвідченої в нотаріальному порядку, на отримання відомостей про джерела доходів/доходи (після пред’явлення повертається) та її копії, документа, що посвідчує особу такого представника, та ксерокопії (з чітким зображенням) документа, що посвідчує особу довірителя.

Відомості з Державного реєстру не є довідкою про всі доходи фізичної особи.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ 

Якщо ФОП – платником єдиного податку перевищено обсяг доходу 1 мільйон гривень, необхідно застосовувати РРО

Пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень.

У разі перевищення у календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Так, наприклад, у разі перевищення у січні – жовтні 2015 року обсягу доходу понад                 1 млн.грн. при здійсненні господарської діяльності фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої і третьої груп з 01.01.2016 зобов’язані застосовувати РРО або перейти на використання винятково безготівкових розрахунків.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Здаєте квартиру в оренду – укладіть договір про найм

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу власників нерухомості, що у разі, якщо житло здається в оренду, то такі правовідносини мають бути юридично оформлені – необхідно укласти договір про найм чи оренду нерухомого майна. Здавати в оренду власне нерухоме майно громадяни можуть як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації підприємця. Здавання в оренду кімнат у квартирі, всієї квартири, гаража, дачного будинку чи іншого нерухомого майна є додатковим джерелом заробітку. Та досить часто громадяни забувають, що таке джерело заробітку має бути оподатковане.

Громадяни, які надають в оренду іншим фізичним особам нерухомість (квартири, будинки, кімнати тощо), зобов’язані самостійно нараховувати та сплачувати податок на доходи до бюджету. Сума отриманого доходу, відображається орендодавцем у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається ним до Державної податкової інспекції за місцем проживання чи реєстрації по закінченню звітного календарного року. Наприклад, за 2014 рік - з 1 січня до 1 травня 2015 року.

Ставка податку на доходи для такого платника становить 15% (якщо дохід не є більшим 12180 гривень) або 20% (якщо дохід є більшим).

Згідно статті 170 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI податок від здавання нерухомості в оренду громадянин сплачує протягом 40 календарних днів, після закінчення кожного кварталу.

Якщо орендодавець у звітному році щокварталу податок на доходи не сплачував, то обов’язок виконати такий платіж у нього залишається - без штрафних санкцій до 1 серпня наступного року (у тому ж році, що подано декларацію).

Зверніть увагу, що доходи отримані від здавання майна в оренду, необхідно  обов’язково декларувати. Така декларація про майновий стан і доходи подається по закінченні звітного року - з 1 січня до 1 травня.

Вимогою щодо подання інформації про отримані доходи ігнорувати не можна, адже  за неподання або несвоєчасне подання податкової декларації чекає відповідальність у вигляді накладення штрафу у 170 гривень.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

З ТОНКОЩАМИ ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА ДОПОМОЖЕ РОЗІБРАТИСЯ

ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРВІС «ЗІР»

Кременчуцька об’єднана державна податкова інспекція радить платникам користуватися загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом Державної фіскальної служби України «ЗІР». Вказаний електронний сервіс дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності тощо.

У розділі «Запитання - відповіді»  розміщено відповіді на питання щодо  оподатковування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування та діяльності акредитованого центру сертифікації ключів.

Розділ «Письмові консультації» містить витяги з письмових консультацій, наданих на типові звернення суб'єктів господарювання й громадян.

У розділі «Останні зміни в законодавстві» можна ознайомитись з законодавчими актами.

Розділ «Актуальні запитання» надає можливість користувачам ресурсу переглядати 10 найактуальніших запитань, з якими платники податків найчастіше звертались до Контакт-центру за попередній день та відповіді на них.

Для надання пропозицій і зауважень щодо роботи ресурсу пропонується використати «Форму зворотного зв'язку» (Про ресурс - Форма зворотного зв'язку – текст повідомлення).

Ознайомитися з функціональними можливостями загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу  та  скористатися ним можна на офіційному порталі територіальних органів ДФС України (http://sfs.gov.ua) розділ «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс».

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

П'ятниця, 20 листопада, останній день подання:

  • декларації з ПДВ за вересень;
  • декларації акцизного податку за вересень;
  • податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за вересень;
  • податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за вересень платниками, які обрали місячний період для звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у вересні.

П'ятниця, 20 листопада, останній сплати:

  • доплати (за потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби після реалізації тютюнової продукції;
  • авансового внеску з єдиного податку за жовтень платниками, віднесеними до першої та другої груп;
  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за вересень (крім гірничих підприємств);
  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами — підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, за IIІ квартал.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ