Сесія Кременчуцької районної ради

6 червня відбулося пленарне засідання чотирнадцятої сесії Кременчуцької районної ради, у роботі якого взяли участь заступники голови районної державної адміністрації, сільські голови, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, державних підприємств, установ, організацій, представники засобів масової інформації. Вів пленарне засідання  голова Кременчуцької  районної ради Василь Кравченко.

Перед початком роботи пленарного засідання Василь Кравченко та перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Коваль привітали з професійним святом колективи районних засобів масової інформації – районної газети «Перемога» та регіонального радіо «Ера». Побажавши творчих досягнень та вдячних читачів, вручили квіти головному редактору газети «Перемога»  Тетяні Кермовій.

 Після відкриття пленарного засідання насамперед депутати сформували порядок денний сесії, включивши до нього додаткові питання.

Першими розглядалися питання та були прийняті відповідні рішення (за рекомендаціями профільних комісій) «Про оздоровлення дітей та молоді в 2012 році», «Про внесення змін та доповнень до Програми «Освіта Кременчуцького району на 2012-2016 роки», «Про доповнення до Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Кременчуцького району на 2012 рік», «Про районну (комплексну) Програму підтримки та розвитку місцевого самоврядування на 2012-2014 роки»,

«Про передачу субвенції з Кременчуцького районного бюджету до Кременчуцького міського бюджету для надання реабілітаційних послуг дітям-інвалідам Кременчуцького району в міському Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів департаменту праці та соціального захисту населення виконкому Кременчуцької міської ради».

Неоднозначно сприйняли депутати блок фінансових питань, особливо ті, хто був відсутнім на засіданнях постійних комісій і не мав змоги обговорити питання попередньо. І хоча комісія з питань бюджету, приватизації та підприємницької діяльності одноголосно рекомендувала проекти фінансових рішень до затвердження на пленарному засіданні, дебати розгорілися з приводу внесення змін до розподілу вільних залишків бюджетних коштів загального та спеціального фондів районного бюджету.

Кожен із виступаючих намагався зосередити увагу загалу на проблемах своєї громади, часто ігноруючи загальнорайонну доцільність виділення коштів під певні об’єкти соціально-культурного призначення. Однак, в цілому депутати дійшли згоди і прийняли рішення по фінансових питаннях.

Олександр Коваль, перший заступник голови райдержадміністрації, доповів про затвердження цільової програми впровадження в Кременчуцькому районі другої фази проекту Європейського Союзу (ЄС) та Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2012-2015 роки, Євген Кусяка, начальник Держкомзему у Кременчуцькому районі, про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки приватного підприємства «Агрофірма ім. Т.Г.Шевченка», розташованої за межами населених пунктів Омельницької сільради Кременчуцького району Полтавської області.

Також депутати заслухали та одноголосно затвердили проекти рішень, що стосуються питань утримання та використання об"єктів спільної власності територіальних громад району.

Потім були розглянуті питання, які додатково внесли в порядок денний, зокрема, термінового розгляду потребувало внесення доповнень до Програми фітосанітарних заходів у карантинних і регульованих зонах по виявленню, локалізації та ліквідації регульованих шкідливих організмів на території Кременчуцького району на період 2011 – 2015 років, затвердження Програми розроблення містобудівної документації у Кременчуцькому районі на період 2012 – 2015 роки,

надання дозволу відділу освіти районної державної адміністрації на списання багаторічних насаджень Кам’янопотоківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. М.С.Новохатька Кременчуцької районної ради Полтавської області, затвердження в новій редакції «Положення про призначення стипендії Кременчуцької районної ради студентам Кременчуцького педагогічного училища імені А.С.Макаренка та Кременчуцького медичного коледжу».  Були внесені  на розгляд ради чотири депутатські запити: Євген Прядко, голова комісії з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту, підняв питання будівництва дороги між селами Потоки та Дзержинське, Микола Панченко – про забезпечення жителів села Кобелячок питною водою, переймалась питаннями водопостачання жителів села Садки і депутат Любов Шевченко, а  Ганна Капустян наголосили на критичній ситуації, яка склалася із підвозом питної води жителям Бондарівської сільради.

Після розгляду питань порядку денного  Василь Кравченко оголосив подання голови фракції «Партії регіонів» Володимира Карпенко про те, що до складу фракції «Партії регіонів» у районній раді ввійшли депутати районної ради Юлія Остапець та Олександр Мулявка, таким чином ця фракція збільшилася до 16 осіб.

У «Різному» виступили Ганна Капустян із інформацією про діяльність Біланівського ГЗК та громадський резонанс у зв’язку з цим на території Бондарівської сільради. Іван Паліївець, голова районної організації ветеранів, із закликом  організовано провести 22 червня День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.