Податкова інформує

ДФС УКРАЇНИ ТА ОБЛАСТІ ПРИВІТАЛИ ПЕРЕМОЖЦІВ

ДИТЯЧОГО ТВОРЧОГО КОНКУРСУ «МАЙБУТНЄ КРАЇНИ – У МРІЯХ ДИТИНИ» 

Всеукраїнський конкурс дитячої творчості з податкової тематики проводиться вже             14 років поспіль. Він змінював назву та формат, але ідея його залишається незмінною – побачити, як школярі  виражають свої емоції та почуття, як бачать майбутнє.

У 2015 році конкурс стартував ще на початку року і по квітень місяць діти з усіх куточків України несли свої роботи до регіональних податкових інспекцій.

Цього року на Всеукраїнський етап конкурсу надійшло близько 11 тисяч робіт від дітей з усієї нашої держави. На Полтавщині позмагатися за перемогу вирішили близько                    800 конкурсантів.

Конкурс проводиться у три етапи: І  етап – районний рівень;                                              ІІ етап – регіональний рівень;         ІІІ етап – Всеукраїнський рівень.

На І етапі конкурсу 14 квітня в м. Кременчуці роботи юних талантів оцінило компетентне журі та відібрані переможні місця з нашого міста «поїхали» на змагання до м. Полтави.

Нажаль, роботи наших земляків не вибороли призові місця на Всеукраїнському рівні, але в обласному етапі конкурсу серед художніх творів у віковій категорії 9-11 років                ІІІ місце зайняв  місце Ростислав Малик.

В номінації «Літературні твори» серед школярів 9-11 років ІІ місце виборола Анастасія Єрохіна , а в тій самій номінації тільки старшого вікового діапазону ІІ місце  за свою казку про «Пошуки Головного Коштотворця» зайняла Ганна Полторацька.

Серед дитячих творів комп’ютерної графіки у віковій категорії 12-15 років переможницею стала: Ларіонова Маргарита, яка посіла ІІІ місце.

Приз глядацьких симпатій дістався 11 річній Анні Капельці. 

17 вересня 2015 року в конференц-залі Головного управління ДФС у Полтавській області переможців та лауреатів конкурсу „Майбутнє країни у мріях дитини” обласного рівня нагородили почесними дипломами та подарунковими сертифікатами. 

НОВІ РАХУНКИ ДЛЯ СПЛАТИ ЄСВ ДІЮТЬ З 15 ВЕРЕСНЯ 

 До уваги платників податків! Податкова інспекція  Кременчука повідомляє, що з 15 вересня 2015 року облік надходжень до бюджету по єдиному соціальному внеску здійснюється за новими рахунками.

Нові рахунки по єдиним соціальним внескам, відкритих на ім’я органів ДФС розміщено в Центрах обслуговування території обслуговування Кременчуцької ОДПІ   (у м. Кременчук за адресою: вул. Красіна, б. 76 та на суб-сайті ДФС України (http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/214641.html) у файлах ДФС у Полтавській області).

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу платників, що при заповненні платіжного доручення на перерахування ЄСВ змінилася назва одержувача. Незважаючи на те що змінилися реквізити отримувача, заповнення поля "Призначення платежу" розрахункових документів при сплаті ЄСВ не змінилося.  

Для перерахування ЄСВ, нарахованого та утриманого з доходу найманих працівників, та ЄСВ за підприємця використовуються різні символи звітності, які відповідають за кодом класифікації доходів бюджету. Цей параметр кодується згідно Довідника, затвердженого наказом Держказначейства України №217 від 27.12.2013.

Вимоги щодо заповнення платіжних документів на сплату податків і зборів визначені наказом Мінфіну від 24.07.2015 р №666.

 ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ

Податкова інспекція доводить до відома платників: станом на початок вересня 2015 платникам податків Кременчуцької ОДПІ відшкодовано з Держбюджету грошовими коштами на розрахунковий рахунок 146,7 мільйонів гривень ПДВ, з яких                                110,5 мільйонів гривень - автоматично 25 підприємствам.

ПОДАТОК НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ 

З початку року до Державного бюджету  

від платників Кременчуцької ОДПІ 

надійшло 151,7 мільйонів гривень

податку на доходи фізичних осіб,

до місцевих бюджетів – 455 мільйонів гривень

вказаного податку. 

Кременчуцька ОДПВ нагадує, що податок на доходи фізичних осіб сплачується суб’єктами господарювання при виплаті найманим працівникам заробітної плати та в інших випадках, передбачених нормами Податкового кодексу України.

Доходи, нараховані (виплачені) впродовж цього року, оподатковуються за ставкою 15 відсотків.

Щодо доходів, які в календарному місяці перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків (у 2015 році - до суми, яка перевищує 12180 грн).

НОВИЙ СЕРВІС ДФС

«ДОВІДКА ПРО ДОХОДИ ОН-ЛАЙН» 

З початку року послугами пункту реєстрації

користувачів при ДФС  по видачі ключів електронного

         цифрового підпису у Кременчуцькій ОДПІ скористалися

        майже 2600 платників податків

 

 «Спілкуватися» з організаціями, в тому числі і з фіскальним органом можна в електронному форматі. Але, для такого «діалогу» необхідно мати електронний підпис, який є обов’язковим реквізитом електронного документа. Такий підпис використовується для ідентифікації автора або підписувача електронного документа. Саме його накладенням  завершується створення електронного документа.

До речі, з 1 вересня 2015 року для більшості громадян такий-собі «електронний» діалог з податковою може пригодитися і не раз, адже довідку про доходи суми виплачених доходів та утриманих податків для відділу субсидій можна отримати через новий електронний сервіс Державної фіскальної служби України (ДФС)  «Довідка про доходи он-лайн». Зверніть увагу, що вказана послуга дійсна за умови використання електронного ключа.

Раніше, платнику для того, щоб отримати зазначену вище довідку, доводилося звертатися в податкову та чекати відповіді до трьох днів. Наразі, завдяки новому електронному сервісу, фізична особа зможе отримати відомості щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків протягом доби після формування відповідного електронного запиту.

Тим платникам, які наважились і бажають використовувати зв’язок із податковою інспекцією в електронному вигляді, безкоштовні ключі електронного цифрового підпису мають можливість отримати в Кременчуцькій ОДПІ за адресою: вул. Жовтнева, б.43, кім. 205. 

ПОДАТКОВІ НОВИНИ

1. Мінфін наказом №715 від 17 серпня 2015 року затвердив форму                         Податкової декларації екологічного податку. Зазначена декларація подається платниками до контролюючого органу протягом 40 календарних днів, що настають за звітним кварталом. Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 3 вересня 2015 року за №1052/27497 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

2. Державна фіскальна служба України наказом від 8 вересня 2015 року №681 затвердила Реєстр великих платників податків на 2016 рік.

ТОРГІВЛЯ ПИВА З КАСОВИМ АПАРАТОМ

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що оскільки з 1 липня 2015 року діяльність з роздрібної торгівлі пивом підлягає ліцензуванню на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв, то фізичні особи - єдинники, зокрема першої та другої груп, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов'язані застосовувати РРО або використовувати книги обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок (лист ДФСУ від 08.09.2015 р № 19201/6 / 99-95-42-01-16-01).

ОГОЛОШЕНО НАБІР НА ВАКАНСІЇ ДО ПОДАТКОВОЇ МІЛІЦІЇ

Оперативне управління та слідче управління фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ оголошує набір  на  проходження стажування на вакантні посади в підрозділах податкової міліції.

На стажування приймаються громадяни України, які мають вищу освіту (юридичну або економічну), відповідають вимогам нормативно - правових актів України, що визначають проходження служби в податковій міліції України, фізично та психологічно здорові та не притягувалися до кримінальної та адміністративної відповідальності.

Добір кандидатів на стажування проводиться на конкурсній за адресою: м. Кременчук, вул. Жовтнева, б.43, кім. 204. Довідки нададуть телефоном: (0536) 742547, 741061.

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

28 вересня, понеділок, останній день сплати:

  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за серпень. 

29 вересня, вівторок, останній день сплати:

  • авансового внеску рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за вересень;
  • авансового внеску рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за вересень;
  • авансового внеску рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України за вересень.

30 вересня, середа, останній день сплати:

  • авансових внесків з податку на прибуток за вересень;
  • ПДВ за серпень;
  • акцизного податку за серпень;
  • податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень;
  • військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень;
  • плати за землю за серпень.

 

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ