Відбулися засідання постійних комісій районної ради

28-29 травня у приміщенні адмінбудинку відбулися засідання постійних комісій районної ради. На спільному засіданні було розглянуто проект порядку денного чотирнадцятої   сесії районної ради шостого скликання. З даного питання виступив заступник голови районної ради Василь Камський.

Із доповіддю по другому питанню «Про хід виконання та фінансування окремих цільових районних програм» виступив радник голови районної ради Олександр Ситюк. Зокрема, він підкреслив, що суттєвим недоліком при формуванні програм є відсутність належної експертизи управління з питань економіки та розвитку інфраструктури і фінансового управління райдержадміністрації, визначення результативних показників, реальності та доцільності заходів, включених до програм.

Як наслідок, завдання та заходи часто носять неконкретний, декларативний характер. Потреба в коштах для виконання заходів, як правило, визначається довільно, без необхідних розрахунків, а тому обсяги фінансування є сумнівними і не обґрунтованими, а їх реальну ефективність визначити практично неможливо.

Отже, постає необхідність негайно провести детальне оцінювання районних цільових програм, переглянути їх зміст та затрати на виконання, вдосконалити методологію їх розробки та функціонування, що в кінцевому результаті сприятиме вирішенню найбільш актуальних та гострих проблем в різних галузях району.

Депутати одностайно схвалили рекомендації по даному питанню, якими, зокрема, передбачено внести доповнення до деяких цільових програм і забезпечити їх фінансування за рахунок коштів Цільового фонду районного бюджету, провести моніторинг затверджених і діючих  у 2012 році цільових районних програм і у разі втрати актуальності їх мети або наявності інших об’єктивних причин, що стримують їх виконання, внести пропозиції щодо їх дострокового припинення чи внесення відповідних змін і доповнень.

 Після спільного засідання комісії працювали окремо згідно розроблених планів. Зокрема, комісія з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів та екології на чолі з Володимиром Карпенком розглянула та схвалила проекти рішень «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки приватного підприємства «Агрофірма ім. Шевченка», розташованої за межами населених пунктів Омельницької сільради Кременчуцького району Полтавської області», «Про доповнення до Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Кременчуцького району на 2012 рік», «Про доповнення до Програми фітосанітарних заходів у карантинних і регульованих зонах по виявленню, локалізації та ліквідації регульованих шкідливих організмів на території Кременчуцького району на період 2011 – 2015 років».

Комісія з  питань бюджету, приватизації та підприємницької діяльності під головуванням Олександра Степаненка розглянула бюджетні питання. Після висвітлення їх начальником фінансового управління райдержадміністрації Олексієм Лазоренком та обговорення було прийнято висновок рекомендувати чотирнадцятій сесії районної ради шостого скликання затвердити проекти рішень.

Комісія з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту під головуванням Євгена Прядка розглянула та рекомендувала сесії затвердити проекти рішень «         Про оздоровлення дітей та молоді в 2012 році», «Про внесення доповнень до Програми «Освіта Кременчуцького району» на 2012-2016 роки», «Про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад району» та «Про дозвіл відділу освіти районної державної адміністрації на списання багаторічних насаджень Кам’янопотоківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів».

Комісія з питань діяльності рад, самоврядування, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації заслухала питання «Про затвердження цільової програми впровадження в Кременчуцькому районі другої фази проекту Європейського Союзу (ЄС) та Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2012-2015 роки» та «Про районну (комплексну) Програму підтримки та розвитку місцевого самоврядування на 2012-2014 роки».

Також відбулося засідання постійної комісії з питань промисловості, будівництва, комунального господарства та комунальної власності, яке провів голова комісії Олександр Мулявка, на якому депутати розглянули ряд питань: «Про Програму розроблення містобудівної документації на період 2012 – 2015 років», «Про затвердження розпоряджень голови районної ради», «Про затвердження Порядку передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад Кременчуцького району та Методики розрахунку орендної плати за майно спільної власності територіальних громад Кременчуцького району, яке перебуває в управлінні районної ради»,  «Про приймання-передачу майна сільських бібліотек-філій у спільну власність територіальних громад району», «Про визначення балансоутримувача об'єкта незавершеного будівництва Чечелівської ЗОШ І ступенів, що знаходиться за адресою: с. Чечелеве, вул. Леніна, 42», «Про надання дозволу Центральній районній лікарні на списання основних засобів», «Про затвердження Звіту з оцінки майна нежитлових приміщень в адміністративному будинку районної ради, що знаходиться за адресою м. Кременчук, вул. Леніна, 14/23».