Податкова інформує

За січень-липень 2015 року до Кременчуцької ОДПІ надійшло 32 запити на публічну інформацію

З них, електронною поштою – 1 та особисто від запитувача - 1.  

За категорією запитувача, 24 запити надійшло від громадян та 8 від юридичних осіб (в тому числі за липень — 2 запити від юридичної особи)

Запитувачі зверталися з проханням надати копії документів, роз’яснення податкового законодавства, інформації щодо контрольно-перевірочної роботи, надання реквізитів сплати податків тощо.

Всі запити розглянуті в терміни передбачені законодавством.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

Реалізація прав громадян на звернення

Відповідно до статті 40 Конституції України та Закону України “Про звернення громадян” кожен громадянин має право направляти до органів фіскальної служби як індивідуальні, так і колективні письмові звернення.

Оформляючи своє звернення необхідно дотримуватись обов’язкових вимог: вказувати прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, викласти суть порушеного питання. Анонімні звернення не розглядаються. Також звертаємо увагу на те, що звернення необхідно адресувати тому контролюючому органу, до компетенції якого належить порушене питання.

Протягом 2015 року до Кременчуцької ОДПІ надійшло 111 письмових звернень громадян, в тому числі за липень 2015 року — 16 звернень.

Питання, з якими найчастіше зверталися громадяни протягом січня - липня 2015 року стосувалися контрольно-перевірочної роботи. Також громадяни зверталися до Кременчуцької ОДПІ з інших питань, які стосувалися: місцевих податків і зборів, податку на доходи фізичних осіб, оподаткування доходів підприємницької діяльності, роз’яснень норм чинного податкового законодавства, питання фінансового забезпечення працівників, інформування про ухилення від сплати податків, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, пільг стосовно сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

Протягом  2015 року проведено 9 особистих прийомів громадян, з них 1 за липень.

Всі звернення розглянуто в терміни визначені законодавством та задоволено повністю.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

Близько 17 тисяч послуг надали у ЦОПі Кременчуцької ОДПІ з початку 2015 року

На сьогодні обслуговування платників податків та громадян здійснюється 5 ЦОПами Кременчуцької ОДПІ (в м. Кременчук, м. Комсомольськ, м. Глобине, м. Кобеляки та смт. Козельщина), якими надається 18 видів адміністративних послуг.

Протягом січня – липня 2015 року Центром обслуговування платників в м. Кременчуці надано 16 759 адміністративних послуг, прийнято 125 757 податкової звітності, надано 11 723 податкових консультацій, прийнято 49 453 вхідної кореспонденції (зареєстрованої від платників податків).

Графік роботи ЦОП:

понеділок, середа — з 9.00 год. до 18.15 год.,

вівторок, четвер — з 9.00 год. до 20.00 год.,

п’ятниця — з 9.00 год. до 17.00 год.,

субота — з 9.00 год. до 16.00 год.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

Звертайтеся і  вам обов’язково допоможуть!

Кременчуцька ОДПІ нагадує громадянам та суб’єктам господарювання, що продовжує працювати телефонний сервіс ДФС України „Пульс”, який швидко реагує на критику від платників податків та громадян щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників фіскальних та митних органів. Номер „Пульсу” -                        (044) 284-00-07.

Лінія працює  цілодобово. Співробітники Державної фіскальної служби не тільки приймають звернення, але й повідомляють заявника про результати перевірки та вжиті заходи. Конфіденційність та об’єктивність перевірки Вашого звернення гарантується! Звертайтеся і  вам обов’язково допоможуть!

З початку 2015 року до антикорупційного проекту «Пульс» Кременчуцької ОДПІ було надіслано та опрацьовано 3 інформаційних картки. Питання з яким зверталися громадяни на телефонну гарячу лінію “Пульс” стосувалися надання податкових консультацій по телефону, розрахункових рахунків по сплаті ЄСВ, повернення суми переплати при припиненні підприємницької діяльності.

Інформаційні картки, які надійшли до Кременчуцької ОДПІ, було опрацьовано без порушення термінів та згідно вимог законодавства.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ 

При ДФС працюватиме Уповноважений з питань підприємництва

За ініціативою ДФС при відомстві буде працювати Уповноважений з питань підприємництва. Проблемами та правами бізнесу на цій посаді опікуватиметься керівник «Українського медіа центру реформ» Тарас Качка.

Уповноважений з питань підприємництва стане посередником між бізнесом та фіскальною службою. Перш за все, він представлятиме та захищатиме інтереси бізнесу. Важливим завданням стане створення відкритої комунікаційної площадки, мета якої – роз’яснення податкових змін, їх обговорення з підприємцями, а головне забезпечення чесних партнерських відносин між ДФС та бізнес спільнотою.

До Уповноваженого з питань підприємництва платники податків можуть звертатися з трьох категорій питань. По-перше, це індивідуальні скарги. Враховуючи те, що при розгляді індивідуальних скарг існують формальні процедури (адміністративне оскарження і оскарження в судах), у даному випадку розглядатимуться нюанси, пов’язані з тим, як можна врегулювати цю проблему.

По-друге, системні питання, які стосуються адміністрування податків, та по-третє – зміни законодавства. Сьогодні триває активна дискусія щодо податкових змін, тому кожний платник податків може подати свої пропозиції щодо податкової реформи.  

Першочерговим завданням стане вироблення ефективного механізму розгляду скарг всередині ДФС. А також взаємодія з усіма іншими інституціями, які представляють інтереси бізнесу – офісом бізнес-омбудсмена, Торгово-промисловою палатою України, Європейською бізнес асоціацією, Американською торгівельною палатою, галузевими асоціаціями, та іншими інституціями.

Тарас Качка – експерт з міжнародного права – питань реформування економіки та фінансової системи. Як колишній віце-президент Американської торгівельної палати в Україні та менеджер з питань регуляторної політики у міжнародних корпораціях, Тарас Качка має досвід налагодження діалогу між бізнесом та Урядом. Також працював в Міністерстві аграрної політики та продовольства України, Міністерстві юстиції України. Сьогодні Тарас Качка керує «Українським медіа центром реформ» та входить в Цільову команду з податкової реформи при Міністерстві фінансів. 

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 З 1 вересня поточного року пенсії інвалідів війни не оподатковуються

Законом України від 17 липня 2015 року №653-VIII «Про внесення змін до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб» з 1 вересня 2015 року звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб пенсії:

- учасників бойових дій у період Другої світової війни;

- інвалідів війни;

- осіб, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України від 22.10.1993 №3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Удосконалено оподаткування неприбуткових організацій

  13 серпня 2015 року, набрав чинності Закон України від 17.07.2015 №652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (далі – Закон №652), який опубліковано у газеті «Голос України» від 12.08.2015 №147.

Законом №652 внесені зміни до Податкового кодексу України, направлені на удосконалення регулювання правового статусу та оподаткування неприбуткових організацій.

Зокрема, у новій редакції викладено визначення поняття «неприбуткові підприємства, установи та організації», що міститься у підпункті 14.1.121 пункту 14.1 статті 14 Кодексу. Відповідно до Закону №652 неприбутковими визначаються підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 133.4 статті 133 Кодексу.

До пункту 46.2 статті 46 Кодексу включено положення щодо обов’язку подання неприбутковими підприємствами, установами та організаціями звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики, у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Законом №652 до статті 133 Кодексу додано новий пункт 133.4, яким визначено критерії віднесення підприємств, установ та організацій до числа неприбуткових.

Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (підпункт 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 Кодексу)

Підпунктом 133.4.6 пункту 133.4 статті 133 Кодексу визначено, що до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку на прибуток підприємств, зокрема, можуть бути віднесені:

- бюджетні установи;

- громадські об’єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди;

- спілки, асоціації та інші об’єднання юридичних осіб;

- житлово-будівельні кооперативи (з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом), дачні (дачно-будівельні), садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства);

- об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків;

- професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об’єднання;

- сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;

- інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам пункту 133.4.

Неприбуткові організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) на день набрання чинності Законом №652, не підлягають виключенню з цього Реєстру до 1 січня 2017 року (пункт 34 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу).

Неприбуткові організації, внесені до Реєстру на день набрання чинності Законом №652, що не відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу, з метою включення до нового Реєстру зобов’язані до 1 січня  2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами Кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу (пункт 35 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу).

Відповідно до пункту 35 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу неприбуткові організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами пункту 133.4 статті 133 Кодексу, після 1 січня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Трансфертне ціноутворення – нові зміни

Кременчуцька ОДПІ повідомляє наступне.

Верховною Радою України прийнято Закон України від 15.07.2015  №609-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення» (далі – Закон №609), який набрав чинності 13 серпня 2015 року (опубліковано у газеті «Голос України» від 12.08.2015 №147).

Законом №609 внесені зміни до визначення понять «звичайна ціна» (підпункт 14.1.71 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)), «пов’язані особи» (підпункт 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Значна кількість змін була внесена до статті 39 «Трансфертне ціноутворення» Кодексу.

Так, зокрема, з підпункту 39.1.4 пункту 39.1 статті 34 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) виключено норми, які застосовують правила трансфертного ціноутворення при перевірці правильності, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість.

Законом №609 внесено ряд змін до пункту 39.2 статті 39 Кодексу щодо визначення операцій, які є контрольованими.

Відповідно до змін, внесених Законом №609 до пункту 120.3 статті 120 Кодексу, неподання платником податків звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення або невключення до такого звіту інформації про всі здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції відповідно до вимог пункту 39.4 статті 39 Кодексу тягне за собою накладення штрафу у розмірі:

- 300 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на       1 січня податкового (звітного) року, – у разі неподання (несвоєчасного подання) звіту про контрольовані операції;

- 1 % суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому звіті про контрольовані операції, але не більше 300 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції;

- 3 % суми контрольованих операцій, щодо яких не була подана документація, визначена підпунктом 39.4.6 пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу, але не більше 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі контрольовані операції, здійснені у відповідному звітному році.

 Сплата таких фінансових санкцій (штрафів) не звільняє платника податку від обов’язку подання звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення.

Таким чином, Законом №609 збільшено штраф зі 100 розмірів мінімальної заробітної плати до 300 за неподання (несвоєчасного подання) звіту про контрольовані операції, та зменшено розмір штрафу з 5% до 1% суми контрольованих операцій за всі незадекларовані контрольовані операції.

Відповідно до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №609 формування звіту про контрольовані операції та у випадках, передбачених Кодексом, документації з трансфертного ціноутворення за господарські операції, здійснені у 2015 році, здійснюється на підставі та з урахуванням норм цього Закону.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ 

До уваги сільськогосподарських підприємств – особливості адміністрування ПДВ

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що Законом України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), який набрав чинності 29.07.2015, було внесено ряд змін, направлених на удосконалення електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ).

Державна фіскальна служба України у листі від 11.08.2015 №29560/7/99-99-19-03-02-17 «Про зміни в системі електронного адміністрування ПДВ для сільськогосподарських підприємств» (далі – лист ДФС України №29560) повідомила про особливості застосування системи електронного адміністрування ПДВ для сільгоспвиробників.

Відповідно до пункту 2001.2 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом № 643, платникам податку – сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу (далі – сільськогосподарське підприємство), у системі електронного адміністрування ПДВ до вже відкритих основних рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – основні електронні рахунки) відкриваються додаткові рахунки, призначені для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі – додаткові електронні рахунки).

Таким чином, сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування ПДВ два електронних рахунки: основний та додатковий.

Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств.

На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку у сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.

З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Казначейством на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки.

Реквізити спеціального рахунку сільськогосподарське підприємство зобов’язане зазначати у податковій звітності з ПДВ.

До настання граничних термінів, передбачених для сплати задекларованих податкових зобов’язань, необхідно, щоб загальна сума перерахованих коштів на додатковий електронний рахунок, з якого кошти автоматично списуються на спеціальний рахунок, була не менше суми податкових зобов’язань, задекларованих таким сільськогосподарським підприємством у податковій декларації, в якій відображаються результати діяльності у межах спеціального режиму оподаткування за результатами відповідного звітного (податкового) періоду (декларації 0121–0123).

Лист ДФС України №29560 розміщений на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63879.html.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ  

 

Щодо подання Податкової декларації про майновий стан і доходи за результатами 2014 року.  

Кременчуцька ОДПІ продовжує приймання декларацій про майновий стан і доходи за результатами 2014 року від громадян, які зобов’язані подавати декларацію та від громадян, які мають право на податкову знижку.

Шановні громадяни! Подання податкової декларації про майновий стан і доходи передбачено статтею 67 Конституції України, та статтею 179 Податкового кодексу України.

Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2014 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався,  зокрема:

-  у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами від двох і більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищувала сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2014  року, а саме – 146160 грн. (у 2014 році – 146160 грн.);

- дохід у вигляді вартості успадкованого або подарованого майна;

- дохід, від надання нерухомого та рухомого майна в оренду, якщо орендар - фізична особа – не суб'єкт господарювання;

-  дохід від операцій з продажу (обміну) нерухомого та рухомого майна;

- іноземні доходи;

- невикористані та неповернуті кошти у вигляді цільової благодійної допомоги;

- нецільова благодійна допомога понад встановлену норму (у 2014 році – 1710 грн.);

-  дохід, отриманий у вигляді додаткового блага, отриманого від третьої особи;

- кошти або майно, отримані платником податку як хабар, викрадені чи знайдені як скарб, не зданий державі згідно із законом;

- інші доходи, що підлягають оподаткуванню відповідно до розділу ІV ПКУ.

Крім того, платники податку мають право скористатися податковою знижкою, щодо витрат, понесених у 2014 році, а саме:

- сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати;

- частина суми процентів, сплаченим платником податку за користування іпотечним житловим  кредитом;     

- на будівництво (придбання)  доступного житла, у тому числі на погашення пільгового іпотечного кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним;

- переобладнання транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів  біопалива;

- сплата страхових платежів (страхових премій, страхових  внесків) та пенсійних внесків платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення;    

- сума коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу;

- на оплату допоміжних репродуктивних технологій, згідно з умовами, встановленими законодавством;

- на оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита.

Декларація подається до органу державної фіскальної служби за місцем податкової адреси платника податку, тобто за місцем реєстрації (по паспорту).

Статтею 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х передбачено, що неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-136 грн.).

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян          (85-136 грн.).

Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т. ч. при реалізації права на податкову знижку).

Кременчуцька ОДПІ закликає платників податку на доходи фізичних осіб сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ 

Декларацію про майновий стан і доходи можна  подати в режимі on-line

Громадяни мають можливість подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у паперовій формі особисто, поштою, а також у режимі реального часу (on-line) через «Електронний кабінет платника податків” не з'являючись до органу ДФС.

Для подання податкових декларацій в режимі on-line, платнику податків необхідно отримати електронний цифровий підпис, що можна зробити у Кременчуцькій об’єднаній державній податковій інспекції за адресою: м. Кременчук, вул. Жовтнева, 43. Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно. Для цього необхідно надати наступний пакет документів:

  1. Реєстраційну картку для отримання посилених сертифікатів відкритих ключів фізичною особою - у двох примірниках;
  2. Копію та оригінал ідентифікаційного коду;
  3. Копії паспорта: сторінки 1-4, 3-6 за наявності відміток та копію сторінки з відміткою про реєстрацію (при собі мати оригінал паспорта);
  4. Порожній CD-R або USB-накопичувач для запису електронних ключів у потрібній кількості.

Бланки та зразки заповнення необхідних документів можна знайти на сайті АЦСК (http://www.acskidd.gov.ua/).

З початку 2015 року послугами Центру видачі безкоштовних електронних ключів в м. Кременчуці скористалися 2071 особа, з них: 929 - фізичних осіб-підприємців, 503 – юридичних осіб та 639 громадян.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Податковий календар

20 серпня, четвер, останній день подання

- звіту про сум нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за липень

- податкової декларації з ПДВ за липень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю

- декларації акцизного податку за липень

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за липень платниками, які щомісяця подають звітну податкову декларацію, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у липні

20 серпня, четвер, останній день сплати

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за липень (крім гірничих підприємств);

- авансового внеску з єдиного податку за серпень платниками, віднесеними до першої та другої груп.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ