Податкова інформує

ЗА НЕЗАКОННЕ ВИГОТОВЛЕННЯ ТА ЗБУТ АЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ –

БУДЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

В травні поточного року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про те, що мешканець одного з селищ району, який обслуговує податкова міліція Кременчуцької ОДПІ, незаконно виготовляв, зберігав та збував алкогольні напої населенню   м. Кременчука.

По кримінальному провадженню щодо викритого правопорушення за ч. 1 статті 204 Кримінального кодексу України районним судом м. Кременчука обвинуваченому винесено вирок про накладення на нього штрафу у розмірі 23 970 гривень із знищенням горілчаних виробів та спирту на загальну  суму 107 592 гривень.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДУ, ОТРИМАНОГО ФІЗИЧНОЮ ОСОБОЮ

ВІД ПРОДАЖУ ВЛАСНОЇ ПРОДУКЦІЇ ТВАРИННИЦТВА

Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року №2755-VI визначено, що за умови продажу власної продукції тваринництва 1 - 5, 15, 16 та 41 груп Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (1218 гривень х 100=121800 гривень). Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

Коли сума отриманого доходу перевищує встановлений розмір, фізична особа зобов’язана надати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Якщо таким платником самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва не підтверджено, доходи від продажу підлягають оподаткуванню на загальних підставах, тобто за ставками 15 або 20%.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

ЗА МІСЯЦЬ, В ЯКОМУ ПОДАНО ЗАЯВУ ПРО ПРИПИНЕННЯ

ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ «СПРОЩЕНЦІ»

СПЛАЧУЮТЬ ЄДИНИЙ ВНЕСОК

Фізичні особи - підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, нараховують та сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄВ) за кожний повний або неповний відпрацьований місяць.

Розмір єдиного внеску для таких підприємців складає 34,7% суми, що визначається такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску (на період 01.01.2015 - 30.11.2015 – 20 706 грн., 01.12.2015 - 31.12.2015 – 23 426 грн.). При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, тобто не менше 422,65 грн. за місяць (на період січень – листопад 2015 року).

Єдиний внесок може сплачуватись у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначений, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми ЄВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ.

Отже, за місяць, в якому подано заяву про припинення підприємницької діяльності, фізичні особи - підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплачують єдиний внесок в розмірі, який визначають самостійно, але не менше мінімального страхового внеску.

Детальніше з роз’ясненнями щодо нарахування, сплати та подання звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 301).

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

МІСЦЕ ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАЗНАЧАЄТЬСЯ У ЗАЯВІ

Відповідно до пп. 4 п. 298.3 ст. 298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначається місце провадження господарської діяльності.

Якщо фізична особа - підприємець - платник спрощеної системи оподаткування має декілька місць здійснення господарської діяльності, то відповідно у заяві платник зазначає всі місця провадження господарської діяльності.

При здійсненні платниками єдиного податку першої та другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку.

Нагадаємо, що форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 №1675 «Про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за №1536/20274.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

РЕНТНА ПЛАТА

ДФС України повідомлено про особливості справляння у ІІ кварталі 2015 року рентної плати.

Зокрема, платникам запропоновано до затвердження нової форми податкової декларації з рентної плати залежно від об’єкта оподаткування звітувати за формами, затвердженими наказом ДПА України від 24.12.2010 №1011 та №1018 і наказами Мінфіну України від 17.09.2012 №1000, від 21.12.2012 №1403, від 21.12.2012 №1404.  

Крім того, своїм листом від 21.07.2015 №26476/7/99-99-15-04-01-17 ДФС України надала рекомендації щодо складання та заповнення розрахунків.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

ЗРОБИ ВЛАСНИЙ ВНЕСОК У ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ!

БУДЬ СВІДОМИМ ТА УТИЛІЗУЙ БАТАРЕЙКИ ПРАВИЛЬНО.

З липня 2015 року Кременчуцька ОДПІ бере участь у Всеукраїнській компанії щодо належної утилізації відпрацьованих хімічних джерел струму, взявши на себе функцію збору використаних батарейок.

Працюючи в цьому напрямку у Центрах обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ (у м. Кременчук – вул. Красіна, буд. 76, секція № 3), розміщено скриньки для збору батарейок з метою подальшого направлення на спеціальну утилізацію.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

УВАГА!!! ЗНОВУ ПРАЦЮЮТЬ ШАХРАЇ!

До уваги громадян! У м. Кременчуці знову відновилися випадки телефонних дзвінків від невідомих осіб, які  від імені керівництва Кременчуцької ОДПІ вимагають кошти у суб’єктів бізнесу за отримання будь-якої вигоди.

Кременчуцька ОДПІ застерігає платників не реагувати на подібні вимоги, закликає бути пильними та у разі, якщо вам стала відома будь-яка інформація про шахраїв, негайно повідомляти на «телефон довіри» у м. Полтаві номерами відділу внутрішньої безпеки  ДФС у Полтавській області: (0532)63-00-70 та (0532)60-52-80 або за телефоном 102.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ