Податкова інформує

Про Державний реєстр РРО

Наказом Державної фіскальної служби від 09.07.2015 №485 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» визначено перелік моделей реєстраторів розрахункових операцій, їх модифікацій, які відповідають вимогам нормативно-правових актів і нормативних документів, пройшли державну сертифікацію і дозволені для застосування під час здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. 

Наказ розміщено на веб-порталі ДФС.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість"

Закон прийнято 16 липня 2015 року. Законодавчим актом передбачено удосконалення функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість для ефективного її запровадження на постійній основі з 1 липня 2015 року.

Із Закону виключені всі норми, які стосуються аграрного сектора.

Законопроект зареєстровано за №2173а.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Податковий кодекс України зазнав змін у частині трансфертного ціноутворення

15 липня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансферного ціноутворення".

  Законом виключено норми, які застосовують правила трансферного ціноутворення при оподаткуванні податком на додану вартість;

збільшено з 20 до 50 млн. грн. обсяг контрольованих операцій з одним контрагентом, при досягненні якого платники податків зобов'язані подавати звіт про такі контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику;

законодавчо закріплено необхідність визначення переліку товарів, які мають біржове котирування Кабінетом Міністрів України.

Крім того, визначено, за яких умов господарські операції визнаються контрольованими.

Змінами до Податкового кодексу зменшено штраф за недекларування контрольованих операцій - з п'яти до одного відсотка  суми незадекларованих у звіті контрольованих операцій та внесено технічну правку щодо визначення рівня рентабельності контрольованих операцій в умовах трансферного ціноутворення, визначення звичайної ціни тощо.

Законом також передбачено, що база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.

Законопроект зареєстровано за №1861.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

На засіданні координаційної ради з питань розвитку підприємництва обговорювали  

«електронний» ПДВ

З 01.01.2015 року набрав чинності Закон України №71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” (далі – Закон №71), яким передбачено норму щодо запровадження системи електронного адміністрування податку на додану вартість.

З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України Законом №71, система електронного адміністрування податку на додану вартість запроваджувалась поетапно:

- з 1 січня до 1 липня 2015 року – у тестовому режимі;

- з 1 липня 2015 року – на постійній основі.

З початком роботи системи електронного адміністрування ПДВ на постійній основі з 01.07.2015 збільшилась кількість питань від платників податків. Саме з метою роз’яснення їм незрозумілих питань в цьому напрямку наприкінці минулого тижня у міськвиконкомі  зібрали засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва в м. Кременчуці.

 На хвилюючі питання платників відповідала Голова комісії з реорганізації Кременчуцької ОДПІ Алла Шуба.

Підприємці скаржилися на недосконалість електронного адміністрування ПДВ та звернулися до представників податкової інспекції, міської влади та депутатського корпусу з проханням донести їх стурбованість щодо недосконалості податкового законодавства до уряду та Верховної ради України.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Електронний помічник ДФС

Електронний помічник Державної фіскальної служби «ЗІР» дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності.

У розділі «Питання-відповіді» розміщено відповіді на питання щодо оподатковування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та діяльності акредитованого центру сертифікації ключів.

Розділ «Письмові консультації» містить витяги з письмових консультацій, наданих на типові звернення суб'єктів господарювання й громадян.

Для надання пропозицій і зауважень щодо роботи ресурсу пропонується використати «Форму зворотного зв’язку».

Кременчуцька ОДПІ пропонує ознайомитися платникам податків з функціональними можливостями загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу  та  скористатися ним на веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua).

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Верховна Рада України прийняла закон, яким внесено зміни до деяких законів України щодо спрощення регулювання, виробництва та обігу пива

14 липня 2015 року Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення регулювання, виробництва та обігу пива".  

Проектом пропонується внести зміни до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" в частині скасування для пивоварної галузі:

- атестації виробництва;

- сертифікації та підтвердження відповідності продукції;

- ліцензування виробництва;

 - регулювання Кабінетом Міністрів України мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін;

- державне регулювання нормування втрат при виробництві;

- внесення місць зберігання продукції до Єдиного державного реєстру;

- єдиних із алкогольними напоями вимог до маркування продукції.

Законопроект зареєстровано за №2971-д.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

ОГОЛОШЕННЯ ПРО КОНКУРС НА ЗАМІЩЕННЯ ВАКАНТНИХ ПОСАД

Кременчуцькою об’єднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС у Полтавській області оголошено конкурс на заміщення вакантних посад: начальник відділу (до виходу основного працівника); завідувач сектору (до виходу основного працівника); головний державний ревізор-інспектор; головний державний ревізор-інспектор (до виходу основного працівника); головний державний інспектор; головний державний інспектор (до виходу основного працівника); старший державний ревізор-інспектор (до виходу основного працівника); старший державний інспектор (до виходу основного працівника); державний інспектор (до виходу основного працівника); державний інспектор; завідувач сектору Комсомольського відділення (до виходу основного працівника); головний державний ревізор-інспектор Комсомольського відділення; головний державний інспектор Комсомольського відділення (до виходу основного працівника); старший державний інспектор Комсомольського відділення; головний державний інспектор Глобинського відділення; державний інспектор Глобинського відділення; головний державний інспектор Кобеляцького відділення; державний інспектор Кобеляцького відділення (до виходу основного працівника); головний державний інспектор Козельщинського відділення; державний інспектор Козельщинського відділення.

Прийом на роботу здійснюється на конкурсній основі шляхом проведення письмового іспиту та співбесіди з членами конкурсної комісії.

Для участі у конкурсі допускаються особи: які не досягли граничного віку перебування на державній службі (65 років); мають громадянство України; мають повну або базову вищу освіту за фахом фінансово-економічного, юридичного чи технічного  спрямування, а також повну вищу освіту суспільно-гуманітарного спрямування (для заміщення вакантної посади старшого державного інспектора відділу комунікацій).

Документи для участі в конкурсі на заміщення вакантних посад приймаються протягом 30 календарних днів з дня оголошення з 9 год. 00 хв. до 18 год. 15 хв., у п’ятницю до 17 год. 00 хв. (обідня перерва з 13 год. 00 хв. до 14 год. 00 хв.) відділом персоналу за адресою: м. Кременчук, вул. Красіна, буд.76, кім. 306.

Додаткову інформацію нададуть телефоном (0536)74-20-51.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

ЗМІНИ В ОРГАНІЗАЦІЇ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ОБЛІКУ ВОДОКОРИСТУВАННЯ

Полтавське регіональне управління водних ресурсів інформує, що наказом №78                від 16.03.2015 Міністерства екології та природних ресурсів України відповідно до ст.25 Водного кодексу України, затверджено новий Порядок ведення державного обліку водокористування та форма звітності №2ТП-водгосп (річна) «Звіт про використання води».

Згідно нового Порядку ведення державного обліку водокористування звіт про використання води за формою №2ТП-водгосп (річна) подається раз в рік не пізніше 1 лютого наступного за звітним роком до Полтавського регіонального управління водних ресурсів. Згідно п.1.11 зазначеного порядку, копії звітів з відміткою про одержання (штампом організації, що прийняла звіт (Полтавське РУВР) та датою прийняття) подаються платниками рентної плати за спеціальне використання води разом з податковими деклараціями зазначеного збору до територіальних органів ДФС.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

28 липня, вівторок, останній день сплати:

  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за червень.

29 липня, середа, останній день сплати:

  • авансові внески з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичні особи за ІІ квартал;
  • авансові внески з транспортного податку юридичні особи за ІІ квартал;
  • авансові внески рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за липень.

 30 липня, четвер, останній день  сплати:

  • ПДВ за червень;
  • акцизного податку за червень;
  • авансових внесків з податку на прибуток за липень;
  • військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за червень;
  • плати за землю за червень;
  • єдиного податку платниками четвертої групи за ІІ квартал.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ