Податкова інформує

Депутати скасували касові апарати

для підприємців 2 і 3 групи, платників єдиного податку

У грудні минулого року були прийняті зміни до Податкового кодексу стосовно розширення кола застосування реєстраторів розрахункових операцій. Зазначені зміни викликали численні обурення серед структур малого та середнього бізнесу.

В середу, 1 липня 2015 року , Верховна Рада в другому читанні прийняла законопроект №1088, в якому передбачено внесення змін до Податкового кодексу щодо звільнення від необхідності застосування касових апаратів для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку та входять до І, ІІ та ІІІ групи та мають річний дохід до 1 мільйон гривень; у разі ж перевищення порогу у 1 мільйон гривень, застосування касових апаратів для них є обов’язковим. Застосування касових апаратів у такому разі розпочнеться з першого місяця наступного кварталу після досягненням підприємцем впродовж року 1-мільйонного порогу.

Слід зазначити, що новоприйнятим Законом Кабміну до 1 вересня 2015 року дано доручення розробити порядок перевірки суб`єктів господарювання.

 

Інформаційно-комунікаційний

 відділ Кременчуцької ОДПІ

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Податкова Кременчука звертає увагу роботодавців на те, що Постановою Кабінету Міністрів України №413 від 17 червня 2015 року затверджено порядок повідомлення Державній фіскальній службі про прийняття працівника на роботу. 27 червня вказаний документ набрав чинності.

Зокрема, вказаною постановою передбачено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного соціального внеску за встановленою формою. Зробити це необхідно до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором:

- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Форму повідомлення – розміщено у додатку до Постанови.

 

Інформаційно-комунікаційний

 відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Строки для видачі довідки про відсутність заборгованості

Відповідно до пп. 2, 3 Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами ДФС (далі – Довідка), затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №567 (далі – Порядок), Довідка видається за основним місцем обліку платника податків, який звертається за наданням послуги, безоплатно на підставі заяви про видачу Довідки (додаток 2 Порядку).

Строк розгляду заяви платника податків та видачі Довідки або направлення відмови в її наданні становить п’ять робочих днів з дня отримання такої заяви органом ДФС (п. 4 Порядку).

Пунктом 6 Порядку визначено, що строк, протягом якого Довідка може бути видана, має відповідати визначеному у ній строку дії. Якщо платник податків не звернувся до органу ДФС за отриманням Довідки протягом строку її дії, вона підшивається до справи платника податків.

За наявності у платника податків податкового боргу контролюючий орган готує лист платнику податків (у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо видачі Довідки, який надсилається на адресу платника податків (п.8 Порядку).

Щоб отримати зазначену довідку, потрібно звернутися до Центру обслуговування платників територіального органу ДФС за основним місцем обліку (у м. Кременчуці за адресою: вул. Красіна, б. 76).

 

Інформаційно-комунікаційний

 відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Платимо за землю 

До 1 липня кожного року інспектори податкової інспекції проводять нарахування громадянам плати за землю. Суми податку податківці зазначають у повідомленні, яке, надсилають або вручають платникам. Протягом 60-ти днів з дня отримання такого повідомлення, отримувачу необхідно сплатити вказаний податок.

Кременчуцька ОДПІ попереджає громадян, які не проживають за адресою реєстрації про необхідність переглядати пошту або у разі неможливості її контролювати за місцем реєстрації після 1 липня підійти до податкової інспекції за адресою: вул. Жовтнева, б. 43, кім. 308 та власноруч отримати повідомлення про нараховану до сплати суму податку. Адже неотримання повідомлення не звільнить Вас від сплати, а навпаки - потягне за собою застосування штрафних фінансових санкцій та пені.

Щодо розрахунків за землю, їх можна з’ясувати телефоном 74-42-26.

 

Інформаційно-комунікаційний

 відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Кременчуцька ОДПІ нагадує правила торгівлі пивом з  липня 2015

 

 Відповідно до Закону України №71-VIII від 28.12.2014 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з  1 липня 2015 року пиво вважається алкогольним напоєм. Тому діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом підлягає ліцензуванню.

Якщо підприємство вже має ліцензію на алкогольні напої, то окрему ліцензію на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю пивом отримувати не потрібно.

До уваги фізичних осіб - підприємців ― платників єдиного податку другої та третьої груп, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом! При розрахунках готівкою з 01.07.2015 вас зобов’язано застосовувати належно зареєстровані РРО.

Крім того, для маркування пива міцністю понад 8,5% об’ємних одиниць застосовуються акцизні марки АВ ВП та АІ ВП. Залишки відповідного пива, які вироблені до 01.07.2015, не підлягають маркуванню та можуть перебувати у вільному обігу до повної їх реалізації з урахуванням терміну придатності (лист ДФС від 19.06.2015 №22173/7/99-99-21-02-17).

Інформаційно-комунікаційний

 відділ Кременчуцької ОДПІ

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

 

14 липня, вівторок останній день подання

  • звіту про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період

15 липня, середа останній день подання

  • звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (форма № ЗВР-1) за червень, якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за червень

17 липня, п'ятниця останній день подання

  • декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать спільному підприємству з іноземними інвестиціями — резиденту України і знаходяться за її межами, за II квартал

 

Інформаційно-комунікаційний

 відділ Кременчуцької ОДПІ