Податкова інформує

Початкові знання з податкового законодавства платники отримали

на зустрічі в Кременчуцькому центрі зайнятості

На початку тижня, за участю фахівців інформаційно-комунікаційного відділу Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області та за сприяння Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості, для громадськості з числа, як зайнятого, так і не зайнятого населення,  проведено чергову групову профконсультацію з питань організації та провадження підприємницької діяльності. Присутні отримали початкові знання щодо реєстрації господарської діяльності, вибору системи оподаткування доходів та сплати податків.

Такі заходи, для осіб, які бажають започаткувати власну справу, проводяться щомісячно, та як показує практика, інформація, отримана під час зустрічі, є корисною при запровадженні платниками своїх бізнес-проектів.

Фахівці Кременчуцької ОДПІ завжди готові допомогти розібратися в правилах законодавства. Тож запрошуємо до співпраці!

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

З 1 липня для торгівлі пивом необхідна ліцензія

Змінами, внесеними до Податкового кодексу України, розширено перелік алкогольних напоїв, до яких зараховано і пиво. Зазначені зміни наберуть чинності 1 липня 2015 року, - нагадують в Кременчуцькій ОДПІ.

Алкогольні напої – це продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об'ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.

Оскільки пиво буде зараховано до алкогольних напоїв, то право на його реалізацію матимуть тільки ті суб’єкти господарювання, які володіють ліцензією на торгівлю алкогольними напоями. При цьому Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та іншими нормативними актами не передбачено отримання окремої ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю пивом за наявності у суб'єкта господарювання ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Вказаним Законом викладено в такій редакції абзац чотирнадцятий першої статті Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»: «місце торгівлі – місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива – без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, – торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів».

Таким чином, суб’єктам господарської діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, до 1 липня 2015 року необхідно завчасно придбати відповідну ліцензію, звернувшись до Центрів обслуговування платників.

Інформаційно-комунікаційний  відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім тягне за собою штраф та анулювання ліцензії

На сьогодні найбільш поширеними зловживаннями несумлінних підприємців, які намагаються заробити гроші на здоров’ї підлітків, нехтуючи усіма принципами суспільної моралі та відповідальності, є продаж «дорослої» продукції дітям.

Тому Кременчуцька ОДПІ зосереджує увагу несумлінних торгівці на те, що відповідно до чинного законодавства, продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім карається анулюванням ліцензій та штрафними санкціями. Розмір штрафу, який застосовується до суб’єкта господарювання, складає 6800 гривень.

Незнання закону у такому випадку не є виправданням, адже кожен бізнесмен ознайомлюється з правилами гри у цьому високоліквідному сегменті ринку ще при отриманні ліцензії.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Електронне адміністрування ПДВ: другий етап впровадження

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що законодавчі зміни, спрямовані на введення системи електронного адміністрування ПДВ, набули чинності з 1 січня 2015 року та запроваджуються поетапно:

- до 1 липня 2015 року – у тестовому режимі, який надасть змогу платникам податку та контролюючим органам адаптуватись до нових правил адміністрування податку;

- з 1 липня 2015 року – система електронного адміністрування ПДВ запрацює на постійній основі.

З першого липня для платника ПДВ вводяться додаткові правила:

- реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних обмежується сумою, обчисленою за формулою;

- за порушення продавцем-платником ПДВ строку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних або розрахунків коригування на строк до 15 днів застосовуватиметься штраф у розмірі 10 % від суми ПДВ, зазначеної в накладній;

- автоматично збільшується розмір суми, на яку платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на суму середньомісячного розміру суми ПДВ, що задекларована платником ПДВ до сплати до бюджету за останні 12 звітних місяців та погашена;

- суми помилково та/або сплачених грошових зобов’язань з ПДВ автоматично збільшують суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, після чого вони вважатимуться погашеними. При цьому такі суми зменшують розмір податкових зобов’язань з ПДВ, що підлягають сплаті в бюджет, або збільшують розмір від’ємного значення.

Інформаційно-комунікаційний  відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Понижуючий коефіцієнт для зменшення розміру єдиного внеску

У січні-травні 2015 року від платників Кременчуцької ОДПІ до бюджету надійшло 607,6млн.гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Законом України від 02 березня 2015 року № 219-VIII «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці)», передбачено більш лояльні умови понижуючої ставки єдиного внеску, який набрав чинності 13 березня 2015 року.

Платники єдиного внеску при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами можуть застосовувати розмір єдиного внеску з урахуванням понижуючого коефіцієнта, якщо виконуються одночасно такі умови:

- база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;

- після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;

- кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 % середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.

Коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно. Якщо в результаті розрахунку коефіцієнта його значення складає менше ніж 0,4, то платник застосовує коефіцієнт 0,4.

Коефіцієнт застосовується в тому числі при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи, тобто нарахована заробітна плата (дохід) сумісникам також включається для розрахунків понижуючого коефіцієнта.

При розрахунку понижуючого коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника єдиного внеску, поданої відповідно до вимог Закону № 2464.

З огляду на те, що Закон № 219 набрав чинності з 13 березня 2015 року, застосовувати понижуючий коефіцієнт за новими правилами можна при нарахуванні заробітної плати (доходів) за весь березень 2015 року.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Про використання РРО

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до Податкового кодексу України і, зокрема, Закону України від 06 липня  1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Відповідно до зазначених змін, з початку 2015 року застосування РРО обов’язкове при проведенні розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при:

- реалізації  товарів (послуг) через мережу Інтернет;

- наданні послуг;

- купівлі-продажу іноземної валюти;

- здійсненні операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу, в тому числі із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС).

Крім того, Кременчуцька ОДПІ нагадує платникам єдиного податку ІІІ групи, які здійснюють діяльність з використанням готівкових розрахунків, - з 01.07.2015 для даної категорії платників є обов'язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій.

За більш докладною інформацією та отриманням консультацій звертайтесь до консультантів ЦОП Кременчуцької ОДПІ.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Транспортний податок: отримуємо повідомлення-рішення та сплачуємо податок

Відповідно до підпункту 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 Податкового кодексу України платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу є об’єктами оподаткування.

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування (пункт 267.4 статті 267 Кодексу).

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Транспортний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (підпункт 267.8.1 пункту 267.8 статті 267 Кодексу).

Враховуючи викладене вище, обчислення суми податку з об’єкта оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку починаючи з 1 січня поточного року та включаючи місяць, в якому термін використання легкового автомобіля досягне 5 років.

Інформаційно-комунікаційний  відділ Кременчуцької ОДПІ

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

30 червня, вівторок, останній день сплати:

- авансових внесків з податку на прибуток за червень

- ПДВ за травень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю

- акцизного податку за травень

- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за травень

- податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за травень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки

- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за травень

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за травень

- плати за землю за травень

- збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за травень

Інформаційно-комунікаційний  відділ Кременчуцької ОДПІ