Податкова інформує

 Графік роботи Центру обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ

До уваги платників податків! З 1 квітня 2015 року Центр обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ працює в наступному режимі: понеділок, середа — з 9.00 год. до 18.15 год., вівторок, четвер — з 9.00 год. до 20.00 год., п’ятниця — з 9.00 год. до 17.00 год., субота — з 9.00 год. до 16.00 год.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Як отримати реєстраційний номер облікової картки  

З метою реєстрації платником податків та отримання довідки про номер реєстраційної картки платника податків фізичної особи слід звернутись до органу фіскальної служби за місцем свого проживання (в м. Кременчуці –           вул. Красіна, буд.76, секція № 4), заповнити облікову картку за формою 1-ДР та пред’явити паспорт, який посвідчує особу.

Фізичним особам — іноземцям та особам без громадянства для отримання довідки про номер облікової картки платника податків необхідно звертатись до органу фіскальної служби в області за адресою: м. Полтава,                 вул. Фрунзе, буд. 4 з паспортом та його перекладом на українську мову.

Облікові картки неповнолітніх фізичних осіб подаються одним із батьків (усиновителем, опікуном або піклувальником) за наявності свідоцтва про народження дитини та паспорту одного із батьків.

У разі втрати (чи зіпсування) ідентифікаційного номеру, - на вимогу платника видається дублікат довідки.

Реєстраційні номери карток, що надаються фізичним особам (як резидентам, так і нерезидентам) зберігаються за ними протягом усього їх життя та у разі отримання такими особами іншого громадянства чи зміни громадянства не підлягають скасуванню та заміні.

З початку року громадянам м. Кременчука та Кременчуцького району видано 2540 реєстраційних номерів облікової картки платника податків. Протягом вказаного періоду до паспорта громадянина України внесено              17 відміток про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. 

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 Зміни у Порядку обліку платників податків і зборів з травня 2014 року

Наказом Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462 «Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів» викладено у новій редакції Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300 зі змінами (далі – Порядок обліку).

Новою редакцією Порядок обліку:

приведено у відповідність до Закону України від 24 жовтня 2013 року № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» (далі – Закон № 657),

змінено процедури переведення платників податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого у зв'язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) платника, пов'язаною зі зміною адміністративно-територіальної одиниці.

Основні зміни полягають у наступному.

Внесення змін до облікових даних платників податків

Виключено обов’язок подання до контролюючого органу змін, які внесені суб’єктом господарювання до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – Єдиний державний реєстр), та змін про які платник податків повідомив контролюючий орган за основним місцем обліку.

Тепер платник податків зобов’язаний повідомляти контролюючий орган про внесення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з Порядком обліку, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку. У такому випадку, платник податків зобов'язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за формами № 1-ОПП, № 5-ОПП подається з позначкою "Зміни" або за формою № 1-РПП – з позначкою "Перереєстрація, зміни".

Подання заяви про зміну місцезнаходження

Для платників податків, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі, виключено обов’язок інформувати контролюючий орган за новим місцезнаходженням (місцем проживання) про зміну місцезнаходження (місця проживання).

У разі зміни місцезнаходження (місця проживання) тільки платники податків, для яких законом установлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до Єдиного державного реєстру, зобов’язані подати заяву за формою № 1-ОПП або за формою № 5-ОПП до контролюючого органу за новим місцезнаходженням (місцем проживання) у десятиденний строк від дня реєстрації зміни місцезнаходження (місця проживання), пов’язаної зі зміною адміністративного району.

Повідомлення за ф. № 20-ОПП

Змінено порядок повідомлення контролюючих органів про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням.

Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, подаються до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків, а не за місцезнаходженням такого об'єкта. Платник податків подає повідомлення за ф.№20-ОПП до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єкта оподаткування або об’єкта, пов’язаного з оподаткуванням.

  На сьогодні в Кременчуцькій ОДПІ обліковується близько 30тис. платників податків, з них: 10,5тис. юридичних осіб та 19тис. фізичних осіб-підприємців. З початку 2015 року на податковий облік взято 620  платників податків, з них 130 юридичних осіб та 490 підприємців. Щодо платників ПДВ, то їх на обліку перебуває 2050.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Звітувати з ЄСВ за травень необхідно за новими формами

Міністерством фінансів України  видано наказ від 14.04.2015 р. N 435 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яким внесено зміни до Порядку формування та подання звітності щодо ЄСВ. Про це нагадують в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Наказ № 435 набрав чинності з дня офіційного опублікування – з 30 квітня 2015 року (Офіційний вісник України, 2015, №  32).

Враховуючи зазначене, з 1 червня 2015 року, починаючи із звітного періоду травня 2015 року,  звітність з єдиного соціального внеску подаватиметься за формами у редакції  наказу № 435.

Звітність з ЄСВ за квітень 2015 року, повинна подаватись за формами звітності, затвердженими наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. N 454.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 Порядок сплати ПДВ до бюджету з 01.01.2015 року

З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон № 71), які набрали чинності 01.01.2015, система електронного адміністрування ПДВ запроваджується поетапно          (п. 35 підр. 2 розд. ХХ ПКУ):

- до 1 липня 2015 року (або до дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України (далі – рішення ВРУ) про скорочення терміну перехідного періоду відповідно до п. 7 Прикінцевих положень Закону № 71) – у тестовому режимі;

- з 1 липня 2015 року – на постійній основі.

Пунктом 200 прим.1.6 ст. 200 прим.1 ПКУ визначено, що за підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному статтею 200 ПКУ.

Згідно із п. 200.2 ст. 200 ПКУ для перерахування податку до бюджету центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, не пізніше останнього дня строку, встановленого ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує суми податку до бюджету.

Таким чином, сплата ПДВ до бюджету за грудень 2014 року, січень 2015 року та ІV квартал 2014 року здійснюється з поточних рахунків платників податку безпосередньо на бюджетні рахунки.

За звітні податкові періоди, починаючи з лютого місяця 2015 року та І кварталу 2015 року перерахування сум податку до бюджету здійснюється у порядку, визначеному п. 200.2 ст. 200 ПКУ, з рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ 

 «Електронний» ПДВ для сільськогосподарських підприємств

Платникам податку, які застосовують спеціальний режим оподаткування, визначений статтею 209 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), у системі електронного адміністрування податку відкривається єдиний електронний рахунок для обліку сум податку як в межах діяльності, визначеної статтею 209 Кодексу, так і у межах іншої діяльності.

У випадку, якщо платником податку, який застосовує спецрежим, за результатами звітного періоду задекларовано суми податку, які підлягають сплаті як до бюджету, так і на його спеціальний рахунок, кошти з його електронного рахунку, у першу чергу, перераховуються до бюджету, а у разі повного розрахунку з бюджетом – на спеціальний рахунок такого платника (пункт 22 Порядку № 569).

Таке перерахування здійснюється на підставі реєстру, який автоматично формується ДФС України на підставі поданих платниками податкових декларацій з ПДВ та надсилається  Казначейству. Перерахування суми податку до бюджету та/або на спеціальні рахунки платників податку з їх електронних рахунків здійснюється Казначейством в межах залишку таких коштів на електронних рахунках (пункт 21 Порядку №569).

Зазначене правило стосується також і платників податку – сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 розділу V Кодексу, але не зареєструвалися як суб’єкти спеціального режиму оподаткування.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ 

Декларацію на отримання податкової знижки треба подати до 31 грудня 2015 року

Метою декларування доходів громадян є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому податковому році.

Повернути частину податку, сплаченого громадянами із зарплати, можна шляхом реалізації свого права на податкову знижку. До податкової знижки включаються понесені протягом року такі витрати:

сплачені відсотки за іпотечним кредитом;

плата за навчання;

страхові платежі;

сума оплати державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;

суми витрат на переобладнання транспортного засобу.

Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати до податкової інспекції (у м. Кременчуці за адресою: вул. Красіна, 76, секція № 8) декларацію про майновий стан та доходи і додаток 6 до неї. Декларацію на отримання податкової знижки необхідно подати до 31 грудня 2015 року. Право на отримання податкової знижки на наступні звітні періоди не переноситься. Тобто податкову знижку за 2014 рік, платник податку може оформити в період з 1 січня по 31 грудня 2015 року. Додаткову інформацію можна отримати телефоном 74-07-20.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 Середній заробіток мобілізованих не оподатковується

Кабінет Міністрів України постановою від 04.03.2015 № 105 затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Цей Порядок визначає механізм виплати зазначеної компенсації за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті.

Для виплати компенсації підприємство, установа або організація подає щомісяця до 15 числа органу соціального захисту населення звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам. Звіт необхідно погодити з районним (міським) військовим комісаріатом, який здійснював призов працівника на військову службу.

Законодавчо визначено, що дохід, отриманий мобілізованими працівниками за рахунок коштів державного бюджету у вигляді компенсації в межах середнього заробітку, не включається до оподатковуваного доходу такого працівника. Також не нараховується та не утримується єдиний внесок з таких виплат.

Оскільки Постанова № 105 набула чинності з 17.03.2015, то в цілях звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором компенсаційних виплат та ненарахування і неутримання єдиного внеску на такі виплати, вказаний Порядок суб’єктами господарювання застосовується починаючи з березня місяця.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ 

Що повинні мати на робочому місці приватні підприємці - „спрощенці”

Згідно із п.п. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Форма Книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Для реєстрації Книги обліку доходів такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги, у разі обрання способу ведення Книги у паперовому вигляді.

Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Для реєстрації Книги обліку доходів такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги (п.п. 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 ПКУ).

Таким чином, платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, зберігають на робочому місці книгу обліку доходів.

Платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, повинні мати на робочому місці книгу обліку доходів та витрат.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ 

Он-лайн сервіс „Податковий асистент”

З метою упередження ризиків при формуванні платниками податків податкової звітності та недопущення їх виникнення у майбутньому Державною фіскальною службою України запроваджено сервіс «Податковий асистент» для платників податків, які надсилають свою звітність до фіскальних органів у електронній формі, без надходження запиту від платника податків.

В основі роботи сервісу лежить моніторинг господарської діяльності платників податків (фактично податковий аудит), за результатами якого при виявленні податкових ризиків, платникам податків надсилається інформаційне повідомлення.

Персоніфіковані розсилки здійснюються щомісячно.

Листування є індивідуальним та повністю конфіденційним.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 Податковий календар

29 травня, п'ятниця, останній день сплати

  • авансових внесків з податку на прибуток за травень;
  • ПДВ за квітень;
  • акцизного податку за квітень;
  • податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень;
  • податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за квітень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;
  • військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень;
  • авансового внеску рентної плати за користування надрами, радіочастотним ресурсом України, за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, за транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України за травень;
  • збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за квітень;
  • плати за землю (крім громадян) за квітень.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ