Податкова інформує

Новини законодавства

1. За повідомленням прес-служби ДФС України 5 травня на позачерговому засіданні Кабінетом Міністрів України призначено Голову Державної фіскальної служби. Ним став  Романа Насіров.

Арсеній Яценюк новопризначеному Голові фіскального відомства та його заступникам - Костянтину Лікарчуку та Сергію Білану дав три місяці на впровадження реальних змін у роботі служби, які мають відчути і громадяни України і кожне підприємство.

 2. Глава держави підписав Закон про звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів (Закон № 332-VIII від 9 квітня 2015 року «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів та медичних виробів»).

Прийняття цього закону дозволить знизити вартість одиниці кожного окремого лікарського засобу та медичного виробу, що закуповуються міжнародними спеціалізованими організаціями. Закон дозволить здійснити закупівлю в рамках державного фінансування більшої кількості лікарських засобів та медичних виробів, та відповідно, надати необхідну допомогу більшій кількості пацієнтів.

Затверджені Законом зміни до Податкового кодексу України передбачатимуть тимчасове, до 31 березня 2019 року, звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України та першого постачання зареєстрованих лікарських засобів та медичних виробів.

 3. Глава держави підписав і Закон про зміни до Податкового кодексу щодо кредитних зобов’язань (Президент підписав Закон № 321-VIII від 9 квітня 2015 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо кредитних зобов’язань»).

Закон врегульовує низку проблемних питань, пов’язаних із погашенням заборгованості, вираженої в іноземній валюті, та надає платникам податків певні податкові преференції.

Зокрема, законодавчим актом встановлено, що кредитор-банк має право списати за рахунок створених страхових резервів суму збитків, які виникли внаслідок анулювання (прощення) фізичним особам-позичальникам частини боргу.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 Протягом січня-квітня поточного року Кременчуцькою ОДПІ

до державного бюджету зібрано більше 384 мільйонів гривень

За оперативними даними Кременчуцької ОДПІ у січні-квітні 2015 року до державного бюджету надійшло 384,1млн.грн. податків та зборів. За основними платежами, які формують державний бюджет, мобілізовано: податку на прибуток – 97,9млн.грн., податку на додану вартість – 122,1млн.грн., податку на доходи фізичних осіб – 72,6млн.грн., рентної плати за користування надрами – 47,7млн.грн., військового збору – 28,0млн.грн., екологічного податку – 8,4млн.грн.

За січень-квітень 2015 року до місцевих бюджетів платниками податків Кременчуцької ОДПІ сплачено 411,4млн.грн. податків та зборів.

За основними платежами, які формують місцеві бюджети, надійшло: податку на доходи фізичних осіб – 213,4млн.грн., плати за землю – 78,6млн.грн., екологічного податку – 33,5млн.грн., єдиного податку – 27,0млн.грн., рентної плати за користування надрами – 16,0млн.грн., акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 21,4млн.грн., податку на прибуток – 13,9млн.грн.

Станом на 01.05.2015 року 22 підприємствам Кременчуцької ОДПІ відшкодовано 69,1млн.грн. податку на додану вартість, в т.ч. 63,3млн.грн. автоматично.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  за січень-квітень 2015 року склали 484,0млн.грн. 

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Підсумки кампанії декларування доходів громадян – 2015

З початку року і до 1 травня тривала Кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2014 року. У цей час громадяни, які отримали доходи, що підлягають оподаткуванню, повинні були подати до органу Державної фіскальної служби за своїм місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи.

Протягом перших чотирьох місяців 2015 року до Кременчуцької ОДПІ від громадян надійшло 10 074 декларації. Задекларовано близько 520млн.грн. доходів, в результаті чого скарбниця поповниться майже на 9,5млн.грн. податку на доходи фізичних осіб.

Із загальної кількості декларантів громадянами, які зобов’язані задекларувати отримані доходи подано 8972 декларації,  з них: 5310 декларацій – про доходи від продажу сільськогосподарської продукції, 1179 декларацій – про доходи, отримані у вигляді спадщини чи подарунків, 88 – про отримані доходи від продажу рухомого майна, 116 – про отриманий інвестиційний прибуток.

Станом на 1 травня 2015 року дохід понад 1млн.грн. задекларували 47 громадян (31 – у м. Кременчуці, 10 – в м. Комсомольську та 6 – у м. Глобине).

Правом на отримання податкової знижки скористалися 1102 особи, сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню з бюджету, становить більше 1млн.грн.

Нині, у доволі нелегкий для країни час, своєчасна сплата податків є актуальною і нагальною як ніколи. Не забувайте про це, подавайте звітність та сплачуйте податки (збори, обов’язкові платежі) своєчасно, без затримок і в повному обсязі!

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Податковий компроміс – більше 2млн.грн. надійшло до бюджету країни

Скористатись правом на уточнення податкових зобов’язань на умовах податкового компромісу платники податків мали змогу, починаючи з 17 січня 2015 року – дня набрання чинності Закону України № 63-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу».

Відповідно до законодавства  подання заяв щодо уточнення податкових обов’язків з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість тривало до 17 квітня 2015 року.  За цей період від платників податків до Кременчуцької ОДПІ надійшло 924 заяви. По 691 заяві досягнуто згоди про застосування податкового компромісу, серед них: 128 – по податку на прибуток, 563 – з ПДВ.

За результатами досягнення податкового компромісу до бюджету додатково надійшло 2,7млн.грн.

Тим суб’єктам господарювання, які не скористалися механізмом податкового компромісу до 17 квітня, але наразі мають таке бажання, необхідно слідкувати за парламентськими рішеннями. Вірогідно, що можливість така  може бути.

Адже, у Верховній раді пропонують продовжити період дії податкового компромісу до 1 червня і внести деякі зміни в процедуру.

Нещодавно група народних депутатів від більшості внесла до парламенту законопроект з відповідними правками.

 Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

В м. Кременчуці викрито «цех» з виробництва фальсифікованої горілки

Днями у м. Кременчук працівники оперативного відділу податкової міліції Кременчука виявили та припинили такий собі «сімейний підряд» - «цех» з незаконного виробництва фальсифікованої горілки, який утримували батько й син.

Вказані особи на території приватного домоволодіння в антисанітарних умовах здійснювали незаконне виробництво лікеро-горілчаних напоїв шляхом змішування спирту з водою і збували їх на території Кременчука та населених пунктів Кіровоградської області. Для зберігання сировини (спирту) орендували гаражні приміщення, які постійно змінювалися.

При санкціонованому обшуку на території домоволодіння і гаражних приміщень з незаконного обігу вилучено 1 300 літрів водно-спиртової суміші, 90 літрів спирту, порожня тара для зберігання алкогольних напоїв, воронки, шланги, спиртометри. Орієнтовна загальна вартість вилучених технічних засобів становить 121тис.грн.

Відібрано зразки вилученої продукції, направлено для проведення експертного дослідження. У разі встановлення, що ці алкогольні напої становлять загрозу для життя і здоров'я людей "бутлегерам» загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Увага - розпочато конкурс на навчання

ГУ ДФС у Полтавській області розпочато відбір кандидатів для участі в конкурсі на зарахування до денної форм навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» за напрямком підготовки «Правоохоронна діяльність» на факультет підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції Національного університету державної податкової служби України у 2015 році (м.Ірпінь, Київської області).

На навчання приймаються громадяни України, які мають повну загальну середню освіту та відповідають вимогам нормативно-правових актів України, що визначають проходження служби в податковій міліції.

Добір кандидатів проводиться на конкурсній основі за адресою: м. Кременчук,                вул. Жовтнева, б. 43, т. (0536) 74-10-61, т. 74-25-47.

Адреса Національного університету ДПС України: 08201, Київська область, м.Ірпінь, вул. К.Маркса, 31, тел.(04597) 6-30-22.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Оновлено Держреєстр РРО

Державна фіскальна служба України наказом від 27.04.2015 р. № 302 оновила черговий Державний Реєстр реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).

Реєстратори розрахункових операцій (РРО) згруповано у два розділи:

І - РРО, дозволені до первинної реєстрації.

ІІ - РРО, первинна реєстрація яких заборонена.

Також визнано таким, що втратив чинність, наказ ДФС від 26.12.2014 р. № 399, яким було затверджено попередній аналогічний реєстр РРО.

Переглянути документ можна на веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Яка дата вважається датою подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо її надіслано поштою

Якщо заява про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування направлена поштою, та датою подання такої заяви вважається дата її надходження до органу фіскальної служби, яка проставляється на першому аркуші оригіналу документа.

Відповідно до пп. 298.1.1 п. 298.1 ст.298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VII зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один з таких способів:

1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

4) державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст.291 ПКУ. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

Якщо порушуються ваші права

Шановні платники податків! Кожен громадянин нашої країни має отримувати за свою працю гідну заробітну плату, а згодом і пенсію. Тому особлива увага приділяється легалізації заробітної плати та контролю за суб’єктами господарювання, які проводять виробничу та фінансово-господарську діяльність, і при цьому не перераховують до бюджету податок на доходи фізичних осіб, цим самим допускають виплату заробітної плати «у конвертах».

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що про відомі факти порушення трудових прав, отримання заробітної плати «в конверті» тощо, ви можете повідомити орган фіскальної служби, подавши заяву.

Захищайте свої права та інтереси!

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Кожен громадянин повинен бути зацікавлений в офіційному працевлаштуванні, адже це – запорука його соціальної підтримки

Актуальними питаннями сьогодення залишаються боротьба з виплатою заробітної плати «в конвертах», реалізація гарантійної оплати праці, організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати та офіційне працевлаштування працівників.

Кременчуцька ОДПІ зауважує, що отримання заробітної плати «в конверті» - це, перш за все, удар по пенсійних накопиченнях громадян. А відсутність запису в трудовій книжці, і в свою чергу, позбавляє працівників пенсійного стажу. А нарахування страхових внесків на обов’язкове пенсійне страхування проводиться роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати.

Юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, але не оформляють трудові відносини відповідно до вимог чинного законодавства, несуть відповідальність у вигляді штрафу. Отож, перш ніж взяти на роботу трудового нелегала, кожному роботодавцю треба обов’язково врахувати, що контролюючі органи у випадку виявлення факту виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків мають право застосувати штраф (згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю) у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення за кожного працівника.

З метою детінізації та покращення ситуації на ринку праці в Кременчуці та в інших, підпорядкованих Кременчуцькій ОДПІ населених пунктах, створено та працюють робочі групи з питань  контролю за дотриманням роботодавцями трудового законодавства. До складу робочих груп входять представники міськвиконкому; податкової інспекції; Департаменту праці та соціального захисту населення та центру зайнятості.

З початку 2015 року вказаними робочими групами за участю Кременчуцької ОДПІ проведено 19 спільних рейдів, перевірено 288 суб’єктів господарювання.

За результатами проведених спільних рейдів  порушення встановлено у 97 СГД, виявлено 120 неоформлених найманих працівників, трудові договори укладено з 78 найманими працівниками, 12 працівників зареєструвалися приватними підприємцями. До бюджету додатково надійшло: податку на доходи фізичних осіб 14,2тис.грн., єдиного соціального внеску - 38,3тис.грн., єдиного податку з фізичних осіб - 3,0тис.грн.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Строки сплати єдиного податку для сільгосптоваровиробників

Відповідно до пп. 295.9.2 п. 295.9 ст.295 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VII зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платники єдиного податку четвертої групи сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:

у I кварталі - 10 відсотків;

у II кварталі - 10 відсотків;

у III кварталі - 50 відсотків;

у IV кварталі - 30 відсотків.

Платники єдиного податку четвертої групи утворені протягом року шляхом злиття, приєднання або перетворення у звітному податковому періоді, у тому числі за набуті ними площі нових земельних ділянок, вперше сплачують податок протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, в якому відбулося утворення (виникнення права на земельну ділянку), а надалі - у порядку, визначеному пп. 295.9.2 п.295.9 ст.295 ПКУ (пп. 295.9.3 п.295.9 ст.295 ПКУ).

Платники єдиного податку четвертої групи перераховують в установлений строк загальну суму коштів на відповідний рахунок місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки (пп. 295.9.8 п.295.9 ст.295 ПКУ).

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

Шахраї для підприємців Кременчуччини знову влаштовують перевірки

Спроби виманити гроші шахрайським шляхом у підприємців м. Кременчука відновилися.

Зокрема, зловмисники телефонують з одноразової телефонної картки і представляються довіреними особами посадових осіб Кременчуцької ОДПІ та вимагають кошти для залагодження так званих перевірок чи на якісь інші нагальні потреби.

Схожі авантюри мали місце майже у всіх районах області наприкінці минулого та вже на початку цього року. Схем було кілька. Скажімо, від імені начальника податкової інспекції «просили» терміново поповнити рахунки мобільного зв’язку на кілька тисяч гривень. Або ж під виглядом податківців пропонували пом’якшити результати перевірок, звісно, за чималеньку суму.

У податковій наголошують, що посадові особи Кременчуцької ОДПІ жодних вказівок збирати гроші від свого імені ніяким довіреним особам не давали. Натомість наполегливо радять громадянам бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям та ретельно перевіряти інформацію.

Довідково. Про подібні випадки шахрайства суб’єктам господарювання слід негайно повідомляти за номерами відділу внутрішньої безпеки ДФС у Полтавській області у                     м. Полтаві: (0532)63-00-70 та (0532)60-52-80 або за телефоном міліції 102.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

Починаючи з 1 червня звітність з ЄСВ подається за новою формою

Державна фіскальна служба України своїм листом від 30 квітня 2015 року №15939/7/99-99-17-03-01-17 повідомила, що звітність платників єдиного внеску за квітень 2015 року (у травні 2015 року) подається за старими формами, затвердженими наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №454.

Звітність з ЄСВ за новою формою, відповідно до Порядку № 435 від 14.04.2015, подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 1 червня 2015 (звіти за травень 2015).

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ