Податкова інформує

Новини законодавства

1. Державною фіскальною службою України затверджено новий довідник пільг станом на 01.04.2015 року:

- Довідник №74/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;

- Довідник №74/2 інших податкових пільг.

У довідниках надано переліки пільг із податку на прибуток, ПДВ, плати на землю, акцизного податку, місцевих податків та зборів, оподаткування неприбуткових установ та організацій та ін. Порівняно з попередніми довідниками (станом на 01.01.15 р.) у оновлених пільгах по платі за землю присвоєні інші коди та з них виключили пільги по збору за першу реєстрацію транспортного засобу.

Детальніше - на веб-порталі Державної фіскальної служби України.

2. З 10 квітня 2015 року набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України, якими об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку, асоціаціям власників жилих будинків та житлово-будівельним кооперативам повернуто статус неприбуткових організацій (Закон України від 18.03.2015 року №263-VIII).

3. ДФС України повідомлено про порядок заповнення платниками ПДВ окремих реквізитів платіжного доручення у разі перерахування коштів з власного поточного рахунка на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ.

У листі зауважено, що реєстр виданих та отриманих податкових накладних до контролюючого органу починаючи зі звітності за січень 2015 року не подається (Лист від 13.03.2015 року №8584/7/99-99-11-04-01-17).

4. З 7 квітня 2015 року набрав чинності наказ Мін’юсту України, яким затверджено Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ЄДР) та Порядок отримання відомостей з ЄДР органами державної влади, місцевого самоврядування, органами внутрішніх справ, прокуратури та СБУ (Наказ від 31.03.2015 року №466/5).

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Доходи, отримані від двох роботодавців, необхідно декларувати

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що доходи від двох роботодавців необхідно декларувати. Але не всім громадянам, а лише тим, які у минулому році отримували заробітну плату у зв’язку з трудовими відносинами та виплати за цивільно-правовими договорами від двох або більше податкових агентів, загальна сума яких перевищила 146160 гривень (120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року – 1218 грн.).

Податок з таких виплат у минулому році вже сплачений, проте декларування доходів пов’язано із застосуванням двох ставок оподаткування: 15% ПДФО (до місячного доходу, що не перевищує 10 мінімальних зарплат) та 17% до доходу, що перевищує вказану суму.

Громадяни мають обов’язково до 1 травня 2015 року подати декларацію про майновий стан і доходи за місцем реєстрації (згідно з паспортними даними).

До Декларації необхідно подати додаток №7 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб згідно з пп. «є» п. 176.1 статті 176 розділу IV Податкового кодексу України».

У вказаному додатку здійснюється перерахунок податку із задекларованої річної загальної суми оподатковуваних доходів у такому порядку:

– задекларована річна загальна сума оподатковуваних доходів зменшується на фактично нараховані (утримані) протягом звітного року податковими агентами суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та на суму наданої платнику податку податкової соціальної пільги (за її наявності);

– із зменшеної суми: 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, оподатковуються за ставкою у розмірі 15 відсотків, решта суми – за ставкою у розмірі 17 відсотків.

Далі нарахований податок зменшується на суму вже сплаченого в минулому році податковими агентами податку на доходи фізичних осіб. Позитивна різниця ПДФО підлягає сплаті до бюджету до 1 серпня 2015 року.

Шановні громадяни, задекларуйте вчасно свої доходи!

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Особистий прийом, доступ до публічної інформації, звернення до Кременчуцької ОДПІ

За життя виникає чимало питань, у тому числі і до органів владних повноважень. Якщо вам потрібна інформація про сплачені податки або з інших питань, які контролює Державна фіскальна служба – за запитом на інформацію чи за іншим зверненням ви, безумовно, отримаєте відповідь на своє клопотання.

Для отримання публічної інформації, якою володіє Кременчуцька ОДПІ, платнику необхідно оформити запит за встановленою формою та подати його на поштову або електронну адресу податкової інспекції (39600, м. Кременчук, вул. Красіна, буд.76, kodpi@meta.ua).

Щодо звернень… То, відповідно до діючого законодавства, воно не може бути анонімним. Крім того, у зверненні має бути зазначено місце проживання громадянина, викладено суть питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. 

Трапляються і такі випадки, коли для вирішення питань з оподаткування необхідне втручання посадових осіб податкового відомства. У такому разі платнику податків необхідно записатися на прийом до керівника підрозділу, у компетенцію якого входить вирішення порушеного питання, можливо до заступників чи до начальника податкової інспекції. При цьому, слід попередньо (за 5 робочих днів до визначеного за графіком дня прийому) записатися до посадовця особисто за адресою: м. Кременчук, вул. Красіна, б.76 у секції №7 або за телефоном 74-28-17.

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що у березні 2015 року посадовими особами Кременчуцької ОДПІ проведено 4 особистих прийоми громадян, надійшло 5 запитів на отримання доступу до публічної інформації та з початку року - 56 письмових звернень громадян.

У 2015 році податкові інспектори відповідали на питання платників щодо контрольно-перевірочної роботи, надали роз’яснення про оподаткування місцевих податків і зборів, податку на доходи фізичних осіб, щодо оподаткування доходів підприємницької діяльності, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, пільг стосовно сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), також прийняли повідомлення про відомі громадянам факти ухилення від оподаткування.

З початку року Кременчуцькою ОДПІ опрацьовано 1 інформаційну картку з антикорупційного проекту «Пульс».

 

 

 

 

 

ГРАФІК

ОСОБИСТОГО ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН

посадовими особами Кременчуцької ОДПІ

ГУ Міндоходів у Полтавській області в приймальні громадян за адресою

м. Кременчук, вул. Красіна, буд. 76, секція №2

 

            Лазько Анатолій Миколайович – в.о. начальника Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області – кожний вівторок  місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

            Лєднік Олег Вікторович – перший заступник начальника Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області – кожна п’ятниця місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

            Година Ірина Іванівна - заступник начальника Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області – кожний понеділок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

            Шуба Алла Володимирівна – заступник начальника Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області – кожна середа місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

            Сєряков Олександр Анатолійович – т.в.о. заступника начальника - начальника слідчого відділу фінансових розслідувань Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області – кожна середа місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Відповідальність за правопорушення склала 17 тисяч гривень

Нещодавно до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення громадянином на торгівельному об’єкті Кременчука кримінального правопорушення за фактом зберігання та реалізації тютюнових виробів виробництва Росії та Білорусі без марок акцизного податку та без будь-яких дозвільних документів на право здійснення фінансово-господарської діяльності.

Працівниками податкової міліції під час проведення огляду одного з торговельних об’єктів міста виявлено кременчужанина, який без дозвільних документів на торгівлю здійснював реалізацію тютюнових виробів без марок акцизного податку.

На підставі проведених оперативних заходів вказаному громадянину вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 1 статті 204 Кримінального кодексу України та здійснено направлення для розгляду провадження до Крюківського районного суду м. Кременчука.

По кримінальному провадженню районним судом винесено вирок про накладення на порушника штрафу розміром у 17 000   гривень з  конфіскацію  тютюнових виробів  в кількості 2,5 тисячі пачок вартістю 43 тисячі гривень.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Декларування доходів громадян за 2014 рік закінчується 30 квітня

Кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у минулому році, наближається до свого завершення. Кременчуцька податкова інспекція нагадує, що визначення громадян, щодо подачі вказаної декларації  залежить від виду доходів, які були отримані ними минулого року.

Обов’язково декларацію про майновий стан і доходи подають громадяни, які протягом 2014 року отримували:

- доходи від нерезидента чи фізичної особи – громадянина (наприклад, за надані послуги);

- особи, які отримували іноземні доходи;

- доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами (продавали цінні папери, корпоративні права);

- мали прибутки від надання майна в оренду приватним особам;

- доходи у вигляді виграшів у гральних закладах;

 - доходи у вигляді спадщини чи подарунків.

Податкову декларацію також мають подати й ті громадяни, дохід яких у 14-му році оподатковувався за ставками 15 чи 17% та виплачувався двома або більше податковими агентами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищила 146160 гривень.

Декларація про майновий стан і доходи подається громадянами щороку з 1 січня до 1 травня. Останній день подання декларації за 2014 рік – 30 квітня 2015-го (за адресою Кременчуцької ОДПІ: вул. Красіна, б. 76, секція №8).

Фізичні особи, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, також подають податкову декларацію, але в інший строк - за 60 календарних днів, що передують від’їзду.

Подання декларації з метою отримання податкової знижки  триває весь календарний рік.

Зверніть увагу, що до бланку декларації обов’язково подається один чи кілька розрахунків податкових зобов’язань у вигляді додатків. Який саме додаток додавати до податкової декларації залежить від виду доходу, що декларується. 

Податкова декларація подається громадянином особисто або ж за допомогою уповноваженої на це особи. Декларацію можна було направити і поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Але, звітувати у такий засіб платникові вже, нажаль, запізно. Оскільки у випадку надсилання платником декларації поштою, згідно законодавчих вимог, необхідно було відправити лист за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації, тобто до 20 квітня поточного року.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Подати декларацію можна як в паперовому, так і в електронному вигляді

Крім паперового варіанту подання Декларації про майновий стан та доходи, можна скористатися ще одним, досить зручним, способом декларування - електронним, тобто відправити декларацію в електронній формі через Інтернет, звісно, за умови належного оформлення електронного документа (з накладенням на декларацію електронних цифрових підписів).

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що в пункті реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів (АКЦСК) за адресою: м. Кременчук,           вул. Жовтнева, 43, кім. 205 електронні цифрові підписи для накладення на електронну звітність платників надаються безкоштовно.

Попередньо ознайомитися з Договором про надання послуг електронного цифрового підпису можна на сайті АКЦСК за адресою: http://www.acskidd.gov.ua. За вказаною електронною адресою розміщено бланки та зразки заповнення необхідних документів.

З початку 2015 року в м. Кременчуці  послугами пункту АКЦСК скористалися 960 осіб, з них: 557 - фізичних осіб-підприємців, 191 – юридична особа та 212 громадян.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Які операції з постачання товарів/послуг вважаються оподатковуваними для цілей реєстрації платником ПДВ

Відповідно до п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.

Якщо особа, яка відповідно до пункту 181.1 статті 181 ПКУ не є платником податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою (п. 182.1 ст. 182 ПКУ).

Згідно із розділами V та ХХ ПКУ до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

За невідображення у фіскальному чеку 5% акцизного збору передбачена відповідальність

Відповідно до п.п. 3.5 розд. 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів № 614,  рядок 9 розрахункового документа (назва податку, літерне позначення ставки податку, ставка податку у відсотках, сума податку) може повторюватися відповідно до кількості податкових груп, тобто не менше 6.

Таким чином, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатись у фіскальному чеку як окрема податкова група.

Згідно із п. 2.1 розд. 2 Положення № 614, у разі відсутності хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери призначення, документ не є розрахунковим.
До суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:

вчинене вперше - 1 гривня;

вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону, товарів (послуг);

за кожне наступне вчинене порушення - у п’ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Також, за порушення вимог Закону посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х до осіб, які здійснюють розрахункові операції з порушенням встановленого Законом № 265 порядку проведення розрахунків, застосовується штраф в розмірі від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб - від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРВІС ДФС – «ЗІР». ОНОВЛЕНА, КОРИСНА, ОФІЦІЙНА ІНФОРМАЦІЯ

 Для забезпечення умов для швидкого та комфортного процесу адміністрування податків на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (ДФС): www.sfs.gov.ua запроваджено 14 сервісів. Найвідвідуванішим з них - є загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс «ЗІР».

Робота сервісу «ЗІР» направлена на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією. Інформаційне наповнення ресурсу здійснюється на підставі функціональних повноважень Державної фіскальної служби, з урахуванням результатів всебічного аналізу інформації про потреби клієнтів, які звертаються до Контакт-центру (щорічно понад 1 мільйон осіб) та з метою зменшення витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою.

У розділі «Запитання – відповіді з Бази знань» реалізована можливість самостійного пошуку платником інформації, шляхом ознайомлення з редакціями відповідей ДФС на запитання, з якими звертаються клієнти до Контакт-центру головного фіскального відомства по телефону, за електронною поштою чи письмово.

Розділ «Нормативні та інформаційні документи» наповнюється документами з питань оподаткування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та електронного цифрового підпису, інших питань законодавства, контроль за додержанням якого покладено на фіскальні органи, а також інформацію стосовно роботи органів служби.

У Розділі «Письмові консультації» можна ознайомитись та скористатися витягами з письмових консультацій, підготовлених Інформаційно-довідковим Департаментом фіскальної служби на типові звернення суб’єктів господарювання та громадян.

У податковій радять не ігнорувати сучасні розробки! Користуйтеся безкоштовними сервісами податкового відомства! Вони неодмінно стануть вам у нагоді а, можливо, колись й суттєво допоможуть у вирішенні проблемних, незрозумілих питань!

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Запрошуємо на навчання

ГУ ДФС у Полтавській області розпочато відбір кандидатів для участі в конкурсі на зарахування до денної форм навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» за напрямком підготовки «Правоохоронна діяльність» на факультет підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції Національного університету державної податкової служби України у 2015 році (м.Ірпінь, Київської області).

На навчання приймаються громадяни України, які мають повну загальну середню освіту та відповідають вимогам нормативно-правових актів України, що визначають проходження служби в податковій міліції.

Добір кандидатів проводиться на конкурсній основі за адресою: м. Кременчук, вул. Жовтнева, б. 43, т. (0536) 74-10-61, т. 74-25-47.

Адреса Національного університету ДПС України: 08201, Київська область, м. Ірпінь, вул. К.Маркса, б. 31, тел.(04597) 6-30-22.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ