Відбулося виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради

26 березня під головуванням Петра Ворони у с.Потоки Кременчуцького району відбулося виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради. У нараді взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, голови районних рад, депутати обласної ради Іван Панасенко, Іван Гальченко, голова Кременчуцької районної ради Володимир Сіора, голова Кременчуцької РДА Володимир Ярмола, а також керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.
Перед початком засідання директор Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А.Макаренка, голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури Іван Гальченко ознайомив учасників зібрання з матеріально-технічною базою дитячого оздоровчого табору «Ерудит». Учасників наради привітав народний дівочий духовий оркестр «Роксолана» під керівництвом Заслуженого працівника культури України Віктора Квітки.
Потому відбувся розгляд питань порядку денного. У ході обговорення питання про забезпечення в районах пасажироперевезень, у тому числі пільгових категорій громадян Директор Департаменту інфраструктури та туризму Сергій Марчишинець поінформував щодо попередньо визначеного тарифу на внутрішньообласні маршрути на рівні не більше 0,45 грн. за один кілометр проїзду пасажира. Він зазначив, що на території Полтавської області наразі діючими є 704 маршрути, які забезпечують 177 перевізники. Також повідомив про майбутнє засідання конкурсного комітету, яке відбудеться 31 березня, куди на розгляд виносяться 69 маршрутів.

Голови районних рад мали змогу задати запитання щодо існуючих проблемних маршрутів. Петро Ворона звернувся до Сергія Марчишинця з проханням негайно розглядати скарги на дії перевізників, які надходять від районних рад та обов’язкового інформувати голів районних рад про результати розгляду клопотань.

Щодо порядку надання субсидій населенню області на житлово-комунальні послуги поінформувала перший заступник Директора Департаменту праці та соціального захисту населення-начальник управління фінансів та стаціонарних установ Ніна Черняк. Віднині субсидія буде надаватися на 12 місяців, а не на опалювальний період, як було раніше. Призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів - заяви та декларації. При цьому запроваджуються спрощені форми заяви та декларації про доходи і витрати осіб для звернення за субсидією. Перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом здійснення запитів до відповідних органів, установ та організацій. Крім того, надаватиметься право на оформлення субсидій особам, які орендують житло та сплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму житла.

У ході засідання також було розглянуто питання про угоди з надання сільськогосподарськими товаровиробниками соціальної допомоги місцевим громадам. З інформацією виступив заступник Директора Департаменту агропромислового розвитку Микола Сущий, який повідомив, що у зв'язку із соціально-економічним становищем Програма розвитку сільських населених пунктів області, у 2014 році призупинена.

Голова обласної ради висловив свою позицію щодо продовження Програми, у рамках якої ініційоване укладання соціальних угод між орендарями паїв та сільськими громадами з метою надання фінансової підтримки на розбудову соціальних об'єктів сільської місцевості та благоустрою територій, на яких орендується земля.

Про впровадження на території області Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» виступив із презентацією голова обласної ради Петро Ворона. Зокрема, він ознайомив учасників з польським та французьким досвідом проведення адміністративно-територіальної реформи, оскільки саме досвід цих країн взято за основу української реформи. Головними перевагами реформи, на переконання Петра Ворони, мають стати доступність адміністративних послуг, поліпшення ефективності роботи місцевої влади, ліквідація місцевих корупційних схем, а також оновлення і посилення місцевої еліти.

«Формувати карту перспективного об’єднання громад мають знизу, а не нав’язувати зверху», - зауважив Петро Ворона. Тому голова обласної ради закликав керівників районів відстоювати свою точку зору щодо реформування та висловив пропозицію розробити карту об’єднання громад, яка б була найбільш оптимальною для Полтавської області.

У свою чергу голова Полтавської районної ради Василь Степенко озвучив свої пропозиції стосовно реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Крім того, голова Решетилівської районної ради Петро Кошовий виступив зі своїм баченням проведення реформ. На думку Петра Кошового, розв’язати проблему можна, прийнявши відповідний Закон про неможливість із 1 січня 2016 року існування громад із чисельністю менше 1000 жителів.

За результатами засідання було прийнято рішення щодо проведення районних Координаційних рад, обговорення перспективи проведення реформи на місцях, систематизації напрацьованих пропозицій та направлення їх до центральних органів влади.

Потому учасники Координаційної ради відвідали ПАТ «АвтоКрАЗ» та ознайомилися з виробничими потужностями підприємства. Супроводжував полтавську делегацію генеральний директор ПАТ «АвтоКрАЗ Роман Черняк.

За матеріалами сайту  oblrada.pl.ua