Податкова інформує

 

Податкові новини

1) Верховна Рада ухвалила, а Президент підписав Закон "Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці". Вказаним Законом встановлено, що до 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги по вагітності та пологах розмір єдиного внеску, встановлений ч. 5 та абз. 2 ч. 6 ст. 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон) для платників єдиного внеску, зазначених в абз. 2, 3, 4 і 7 п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону, застосовуються з понижуючим коефіцієнтом (далі - коефіцієнт), якщо платником виконуються одночасно такі умови:

а) база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу у звітному місяці збільшилася на 20 і більше відсотків у порівнянні з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;

 б) після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці повинен становити не менше середньомісячного платежу на одну застраховану особу платника за 2014 рік;

в) кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, що не перевищує 200 відсотків середньомісячного кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.

 

2) Законом України від 02 березня 2015 року № 211-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України», який набере чинності 13 березня 2015 року (опубліковано в газеті «Голос України» від 12.03.2015 № 44), внесено зміни до порядку сплати військового збору, а саме оподаткування військовим збором звільняються доходи, які не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб, а саме ті, які не підлягають оподаткуванню та оподатковуються за нульовою ставкою. Зокрема, йдеться про доходи від спадкування членами сім'ї першого ступеня споріднення.

 

Надходження до бюджетів у 2015

За січень-лютий 2015 року платниками податків Кременчуцької ОДПІ забезпечено надходжень до бюджетів усіх рівнів у сумі 394,2 мільйона гривень.

До державного бюджету за вказаний період надійшло близько 184,8 мільйонів гривень податків та зборів, до місцевих бюджетів платниками податків Кременчуцької ОДПІ сплачено 209,4 мільйона гривень податків та зборів.

За основними платежами, які формують місцеві бюджети, надійшло: 97,8млн.грн. податку на доходи фізичних осіб, 35млн.грн. плати за землю, 33,3млн.грн. екологічного податку, 16,6млн. грн. єдиного податку.

 

На зустрічі з громадськими організаціями

12 березня у приміщенні районної ради відбувся Форум з координації впровадження Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ фаза», у якому взяли участь – координатор обласного ресурсного центру Віталіна Старчик, голова районної ради Володимир Сіора, голова Райдержадміністрації Володимир Ярмола, керівники районних установ та організацій, представники податкової інспекції міста, сільські голови, представники територіальних громад, очільники громадських об’єднань.

Вікторія Яскевич - начальник відділу податку на прибуток Кременчуцької ОДПІ довела до присутніх умови реєстрації та обліку неприбуткових установ і організацій, нагадала про порядок звітування та сплати бюджетних платежів.

 

Електронне адміністрування ПДВ

Законом України від 28 грудня 2014 р №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 1 січня поточного року, запроваджено нові правила електронного адміністрування ПДВ.

Суть такого «електронного ПДВ» полягає в запровадженні електронного рахунку.

Система електронного адміністрування ПДВ впроваджується поетапно - з 1 січня до 1 липня 2015 - в тестовому режимі; з 1 липня 2015 року - на постійній основі. 

З 1 лютого почали використовуватися електронні рахунки у системі електронного адміністрування ПДВ, відкриті Казначейством для суб'єктів господарювання. Ті платники, які зареєстровані після 1 лютого, - застосовують електронні рахунки з дати їх реєстрації платниками ПДВ.

Протягом дії системи електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі платники податку самостійно зараховують на такі електронні рахунки кошти з власних поточних рахунків, відкритих у банківських установах, у сумах, необхідних для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку, задекларованих ними в податковій звітності з ПДВ.

Сплата податку на додану вартість до бюджету за звітні податкові періоди, починаючи з лютого 2015 року/ І квартал 2015 року здійснюється платником податку з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ у порядку, визначеному пунктом 200.2 статті 200 Кодексу.

Для сплати податку на додану вартість до бюджету з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ необхідно перерахувати з поточного рахунку платника на його рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритий йому в Казначействі, суму коштів, що дорівнює сумі податкових зобов’язань, задекларованих ним до сплати в бюджет за відповідний звітний (податковий) період. Таке перерахування на електронний рахунок платнику слід здійснювати не пізніше граничного строку для самостійної сплати податкових зобов’язань, зокрема, за для сплати узгоджених податкових зобов’язань за звітний період лютий 2015 року – не пізніше 30 березня 2015 року.

Розрахунки з бюджетом після 01.02.2015 у зв’язку з поданням уточнюючих розрахунків, сплата податкових зобов’язань, визначених контролюючим органом, та сплата штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку до бюджету не з електронного рахунку, а з власного поточного рахунку.

Тобто з електронного рахунку погашаються суми податкових зобов’язань, задекларованих платником податку в податкових деклараціях з ПДВ за звітні (податкові) періоди з 01.02.2015, а суми податкових зобов’язань з ПДВ, які платник визначив в уточнюючих розрахунках до податкових декларацій з ПДВ, суми ПДВ, донараховані платнику контролюючим органом за результатами перевірок, суми штрафів та пені сплачуються не з електронного рахунку платника, а з його поточного рахунку.

 

Спрощена система оподаткування-2015

 Законом України від 28 грудня 2014 р №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено суттєві зміни в Податковий кодекс, які регулюють застосування спрощеної системи оподаткування. Кількість груп єдиного податку скоротили з 6 до 4, з них підприємці можуть застосовувати тільки три (1,2,3). Тобто, по суті, дана зміна торкнулося тільки єдинників п'ятої групи, які автоматично з 1 січня 2015 року стали вважатися платниками єдиного податку третьої групи. А в четверту групу законодавці віднесли платників фіксованого сільськогосподарського податку.

 Разом з тим, змінилися деякі основні критерії для застосування перших трьох груп єдинників. Так, крім колишньої п'ятої, збільшено дозволений обсяг річного доходу, а єдинникам третьої групи тепер можна приймати працівників без обмежень за їх кількістю.

Крім того, третій групі зменшили ставки податку. Ставки єдиного податку в першій і другій групах не змінилися. Максимальна ставка єдиного податку у 2015 році для єдинників першої групи становить 121,80 грн., а для другої групи - 243,60 грн.

Терміни сплати єдиного податку не змінилися.

Щодо використання касової техніки…Згідно 296 статті Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI платники єдиного податку першої, другої та третьої груп не застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО). Однак незабаром цей пункт буде діяти в новій редакції. Вільно працювати без РРО зможуть тільки єдинники першої групи. Єдинники другої і третьої груп не будуть застосовувати РРО тільки при продажу товарів на ринках або через пересувну дрібнороздрібну мережу. В інших випадках вони зобов'язані при готівкових розрахунках застосовувати РРО в загальному порядку. Але ця вимога набуде чинності для єдинників третьої групи з 1 липня 2015 року, а для єдинників другої групи - з 1 січня 2016 року. Крім того, законодавці встановили, що підприємці другої і третьої груп єдиного податку, які в період з 1 січня до 30 червня 2015 включно почали у господарській діяльності застосовувати зареєстровані та переведені у фіскальний режим реєстратори розрахункових операцій, до 1 січня 2017 звільняються від перевірок щодо застосування РРО.

 

Запрошуємо на семінар

Українська аудиторська служба при підтримці Спілки податкових консультантів України за участі Державної фіскальної служби України 27 березня 2015 року нададуть інформаційно-консультаційні послуги з питань практики застосування норм Податкового кодексу України на тему «Сплата податку на прибуток у контексті Податкового кодексу України». 

Семінар відбудеться за адресою: м. Полтава, вул. Миру, 12,  готель «ТУРИСТ»,  конференц-зал. З питань реєстрації та участі звертатись за телефонами:  (044) 425-32-45, (044)599-97-66, 096-269-70-70,  095-406-66-05.

 

Застосування пільги із земельного податку

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема, плату за землю віднесено до місцевих податків та включено до складу податку на майно.

Відповідно до п. 12.3 ст. 12 ПКУ сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам.

Відповідно до п. 30.1 ст. 30 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова пільга – передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов’язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених п. 30.2 ст. 30 ПКУ.

Платник податків вправі використовувати податкову пільгу з моменту виникнення відповідних підстав для її застосування і протягом усього строку її дії (п. 30 ст. 30 ПКУ).

Згідно з п. 284.1 ст. 284 ПКУ органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.

Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право (п. 284.2 ст. 284 ПКУ).

Отже, якщо рішення про надання пільги щодо земельного податку прийнято органом місцевого самоврядування у поточному році, то платник податку звільняється від сплати земельного податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право.

 

Запрошуємо до участі у конкурсі дитячої творчості

Кременчуцька ОДПІ запрошує школярів прийняти участь у щорічному Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини»! Брати участь у конкурсі можуть учні від 9 до 15 років.

Дитячі роботи будуть оцінюватись за творчими напрямками з податкової та митної тематики: художні твори; комп’ютерна графіка (анімація) і літературні твори.

Свої творчі роботи для участі в конкурсі до 1 квітня 2015 року приймають в Кременчуцькій ОДПІ за адресою: вул. Жовтнева, б.43, кім. 304. Довідки нададуть телефоном (0536)74-20-92. 

 

Декларування доходів державними службовцями

Особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також посадові особи юридичних осіб публічного права, прирівняні до таких для цілей Закону України від 07.04.2011 року  №3206-VI “Про засади запобігання і протидії корупції”, зобов’язані подавати декларацію про доходи за минулий рік  до 1 квітня. 

Якщо суб’єкти декларування не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік через перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою – подають таку декларацію за звітний рік до 31 грудня;

Крім того, при звільненні або за умови припиненні діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави (місцевого самоврядування) суб’єкти декларування подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Щодо практичних моментів… Форма декларації встановлена Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 7 квітня 2011 року №3206-VI.

Суб’єкт декларування заповнює декларацію власноручно. У разі відсутності окремих відомостей у відповідному полі окремо ставиться прочерк. Відомості щодо фінансових сум заокруглюються до гривні.

У декларації зазначаються відомості станом на кінець звітного періоду. Достовірність внесених до декларації відомостей засвідчується підписом суб’єкта декларування та зазначенням дати її заповнення.

Нововведенням Закону є те, що перевірка достовірності зазначених у декларації відомостей здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, у порядку, визначеному цим органом.

Для здійснення перевірки достовірності зазначених у декларації відомостей державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, інша юридична особа публічного права протягом десяти днів з дня одержання декларації від суб'єкта декларування надсилає її копію Державній фіскальній службі України.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ