День довкілля на Кременчуччині

5 травня на Кременчуччині, в рамках щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля», громадськість активною працею відзначила День довкілля. Зокрема, голова районної ради Василь Кравченко, голова райдержадміністрації Юрій Нагорний, працівники державних установ, жителі Білецьківської сільради, студенти Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського, співробітники РЛП «Кременчуцькі плавні» облаштовували територію регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні».
РЛП «Кременчуцькі плавні», який відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» є об’єктом природно-заповідного фонду України, був утворений 12 липня 2001 року згідно рішення 18 сесії Полтавської обласної ради 23 скликання на території Кременчуцького району та м. Кременчука Полтавської області і займає площу 5080 га, без вилучення земельних і водних ділянок у їх власників та користувачів.

До складу парку увійшли ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Білецьківські плавні» (2980 га) без ліквідації статусу та зміни категорії; ландшафтний заказник «Острів Стрілечий – 2» та ботанічний заказник «Острів Стрілечий – 4». Створено РЛП «Кременчуцькі плавні» з метою збереження в природному стані типових та унікальних природних комплексів і об’єктів.

Оскільки парк є улюбленою зоною відпочинку для жителів м. Кременчука та Кременчуцького району, ці території часто потерпають від невдячних відвідувачів: скло, пластик, всілякі відходи вкривають найпопулярніші місця відпочинку. Тож цього суботнього дня, під керівництвом начальника охорони парку Ігоря Білоброва, всі активно взялися за прибирання. Тільки на острові Шеламай за кілька годин назбирали майже 60 мішків сміття.

Всього адміністрацією регіонального ландшафтного парку на чолі з Володимиром Нікіфоровим навесні 2012 року було організовано три екологічні акції по прибиранню у парку. Зокрема, з острова Динька було вивезено 0,5 т сміття, із острова Зелений – 1 т, острів Шеламай звільнили від 3 т непотребу. Загалом території цих островів та заказника Білецьківські плавні, які були упорядковані, склали 4111 га. 

Активну участь у прибиранні взяли жителі м. Кременчук та Кременчуцького району, Білецьківської та Потоківської сільрад, студенти  Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського.