Податкова інформує

Подання декларацій з податку на нерухоме майно та з акцизного податку

1. Кременчуцька ОДПІ нагадує юридичним особам про обов’язок з подання до 20 лютого цього року податкової декларації з податку на нерухоме майно до податкової інспекції за місцезнаходженням об’єкта нерухомості.

Форма податкової декларації затверджена наказом Мінфіну №735 від 1 липня 2014 року.

При складанні звітності зверніть увагу на те, що з 1 січня 2015 об’єктом оподаткування є як житлова так і нежитлова нерухомість!

Додаткову інформацію нададуть за адресою: м. Кременчук вул. Красіна, б.76, каб. 211 та телефоном 74-34-87. 

2. До уваги суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів!

Законодавством України вас зобов’язано до 20 лютого року, що триває подати декларацію акцизного податку до податкової інспекції за місцезнаходженням об’єкта торгівлі.

Форма податкової декларації затверджена наказом Мінфіну України №14 від 23 січня 2015 року.

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу на те, що декларації акцизного податку в електронному вигляді у програмах відсутні, тому суб’єктам господарювання необхідно прозвітувати з вказаного податку власноручно.

За необхідності довідкову інформацію нададуть за адресою: м. Кременчук, вул. Красіна, буд. 76, секція №4 або кім. 214 та телефонами: 74-33-87 та 74-07-20. 

Здав в оренду нерухомість – задекларуй доходи!

Дохід від здавання в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 15% або 17% - у 2014 році; для орендодавців поточного року – 15% та 20% (ставка 17% з нового року підвищилась до 20%). 

При декларуванні доходів за 2014 рік ставка у 15% застосовується тоді, коли загальна сума доходів, отриманих у звітному місяці не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, а саме - 12180 грн. Ставка у 17% застосовується до суми, що перевищує 12180 грн.

Щодо зобов’язань… Слід зауважити, що коли орендарем є громадянин, а не суб’єкт підприємницької діяльності, то відповідальність за нарахування та сплату податку до бюджету несе орендодавець (тобто, особа, яка здає майно в оренду).

Орендодавець за підсумками року зобов’язаний подати до податкової інспекції річну податкову декларацію в якій зазначити суму отриманого доходу у вигляді орендної плати та суму нарахованого податку. Декларація подається за податковою адресою платника податку до 1 травня 2015 року. Податок сплачується до бюджету платником самостійно - до 1 серпня 2015 року.

Мешканці м. Кременчука та Кременчуцького району Декларацію про майновий стан та доходи подають до Центру обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ за адресою:         вул. Красіна, 76, секція №8.  

Декларувати свої доходи громадяни можуть і в електронному вигляді. Для цього необхідно мати ключі електронного цифрового підпису, які безкоштовно видають в пункті реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів який діє за адресою: м. Кременчук вул. Жовтнева, б. 43, кім. 205.

Не гайте часу - відправляйте декларацію електронною поштою! 

ПДФО: 15 чи 20 відсотків?

Доходи, отримані фізичною особою підприємцем від провадження господарської діяльності оподатковуються за ставками, визначеними в п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – Кодекс).

Відповідно ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у п.п. 167.2 - 167.6 с. 167 Кодексу) у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (1218 грн. х 10=12180 грн.).

Якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує 12180 гривень, - до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків.

Платники податку, які подають податкові декларації за податковий (звітний) рік застосовують ставку 20 відсотків до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати. Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як сума загальних місячних оподатковуваних доходів, поділена на кількість календарних місяців, протягом яких платником податку було одержано такі доходи у податковому (звітному) році, за який здійснюється декларування.

Фізичні особи - підприємці подають до податкової інспекції податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси по закінченню календарного року протягом 40 днів, в якій зазначають і авансові платежі з податку на доходи.

 

Податкова інспекція запрошує школярів долучитися до творчого конкурсу

Кременчуцька ОДПІ запрошує школярів прийняти участь у щорічному Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини»!

Участь у конкурсі можуть брати учні від 9 до 15 років.

На Конкурс подаються роботи за творчими напрямками з податкової та митної тематики:

художні твори;

комп’ютерна графіка (анімація)

літературні твори.

Роботи для участі в конкурсі приймають до 1 квітня 2015 року в Кременчуцькій ОДПІ за адресою: вул. Жовтнева, б.43, кім. 304.

Податківці бажають учасникам творчих успіхів, яскравих ідей та успішного втілення їх у життя!

 

Пам’ятка платникам ПДВ

Державна фіскальна служба України листом від 19 січня 2015 року №1403/7/99-99-19-03-01-17 надала платникам роз’яснення щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних з 1 лютого 2015 року усіх податкові накладних та розрахунків коригування до них (у т. ч. і тих, що не надаються покупцю, виписані за операціями із постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній/розрахунку коригування.

Крім того, нагадала, що з 1 лютого починають використовуватися електронні рахунки у системі електронного адміністрування ПДВ, відкриті у територіальних органах Казначейства для суб'єктів господарювання, які зареєстровані платниками ПДВ до 1 лютого. Ті платники, які зареєструються після 1 лютого, почнуть застосовувати електронні рахунки з дати їх реєстрації платниками ПДВ. 

Єдиний податок. Зміни - 2015

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року №71-VIII з початку 2015 року внесено ряд законодавчих змін до Податкового кодексу України, в тому числі і щодо платників спрощеної системи оподаткування.

Так, починаючи з 1 січня 2015 року, запроваджено:

 • оптимізацію кількості груп платників єдиного податку до чотирьох, із збільшенням існуючого максимального розміру доходу, зокрема, фізичні особи-підприємці реєструються платниками єдиного податку першої, другої та третьої груп. Платники єдиного податку третьої та п'ятої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи;
 • для платників 1 групи збільшено обсяг доходу до 300 000 грн. та ставку до 10% розміру мінімальної заробітної плати;
 • для платників 2 групи збільшено обсяг доходу до 1500 000 грн. та ставку до 20% розміру мінімальної заробітної плати.

До платників третьої групи належать фізичні особи-підприємці та суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому фізичні особи-підприємці не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не є обмеженою. Ставка складає 2% доходу - у разі сплати ПДВ та 4% доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Запроваджено обов'язкове використання касової техніки для підприємців-єдинників:

 • платників третьої групи - з 1 липня 2015 року,
 • платників другої групи - з 1 січня 2016 року.

Водночас, підприємці-спрощенці другої та третьої груп при провадженні діяльності на ринках, при продажу дрібнороздрібної торгівельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Оскільки вказані підприємці-єдинники декларують доходи за 2014 рік, а зміни до Кодексу набирають чинності з 1 січня 2015 року, підприємці подають податкову декларацію - платника єдиного податку за минулий рік за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 21.12.2011 №1688. Нарахування єдиного податку за IV квартал 2014 року платниками третьої та п'ятої груп здійснюється за відсотковими ставками, які діяли до 31 грудня 2014 року.

Платники єдиного податку продовжують ведення книг обліку доходів та книг обліку доходів і витрат, форми яких затверджено наказом Мінфіну від 13.12.2011 №1637.

Платники єдиного податку, які перевищили обсяги доходів у податковому (звітному) періоді, визначені у підпунктах 1, 2, 3 пункту 291.4 статті 291 Кодексу, які діяли до 1 січня 2015 року, до суми перевищення обсягу доходу застосовують ставку у розмірі 15%.

 

Податковий календар

20 лютого останній день подання:

 • податкову декларацію з ПДВ за січень;
 • декларацію акцизного податку за січень;
 • податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2015 р.;
 • податкової декларації платниками єдиного податку четвертої групи на 2015 р.

20 лютого останній день сплати:

 • авансового внеску з єдиного податку за лютий платниками, віднесеними до першої та другої груп;
 • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за січень (крім гірничих підприємств);
 • доплати (за потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби після реалізації тютюнової продукції.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ