Депутатські комісії в дії

26 квітня відбулися засідання постійної комісії районної ради з  питань діяльності рад, самоврядування, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації під головуванням Вадима Ткаченка. Та комісії з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів та екології, яку очолює Володимир Карпенко.

Комісія з питань діяльності рад, самоврядування, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації розглядала питання "Про хід виконання районної комплексної Програми профілактики правопорушень на 2011 – 2015 р.р.", яке доповів головний спеціаліст загального відділу апарату райдержадміністрації Олександр Маз. Зважаючи на непросту ситуацію в районі, у депутатів виникло чимало питань. Так, Дмитро Колотієвський зацікавився роботою громадського формування з охорони громадського порядку, яке, згідно поданої інформації, провело за 2011 рік 28 рейдів з відпрацювання населених пунктів. Однак, при спілкуванні з громадянами, підкреслив Дмитро Колотієвський, виявляється, що ніхто не чув про роботу цього формування. Також виступили депутати Володимир Ситюк, Вадим Ткаченко. Із інформаціями про роботу по попередженню правопорушень серед дітей та у неблагополучних сім"ях виступили начальник служби у справах неповнолітніх райдержадміністрації Людмила Мулиндіна, юрист методичного кабінету відділу освіти Анна Чумак. Вивчивши питання, депутати прийняли рекомендації, якими, зокрема, рекомендовано підготувати та затвердити на пленарних засіданнях рад місцеві програми профілактики правопорушень, провести звірки спільно з районним відділом внутрішніх справ щодо фактичної наявності громадських формувань з охорони громадського порядку та їх членів, зареєстрованих відповідно до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», забезпечити належну взаємодію дільничних інспекторів міліції з активом громадськості, керівниками сільськогосподарських підприємств, навчальних та культурних закладів з питань правопорядку, профілактики правопорушень в селах району.

На розгляд комісії з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів та екології було винесено два питання - "Про хід весняно-польових робіт в районі та перспективи своєчасного їх завершення" та "Про виконання рішень ради, які стосуються надходжень до бюджету від плати за землю та раціонального використання земельних ресурсів". Особливо дискусійного характеру набуло друге питання. Проаналізувавши інформацію Євгена Кусяки, начальника відділу Держкомзему у Кременчуцькому районі Полтавської області, депутати діійшли висновку, що всього було прийнято 48 таких рішень. Однак, не по всіх вищезазначених прийнятих рішеннях  укладені договори оренди землі.  Крім того, діючі договори оренди землі укладені 5-10 років назад потребують перегляду, так як орендна плата не відповідає вимогам земельного законодавства. Нормативна грошова оцінка земель населених пунктів проведена, але   згідно статті 18  Закону України «Про оцінку землі» вона проводиться не рідше ніж один раз  на 5-7 років. Станом на 30.01.2012р. термін дії нормативної грошової оцінки закінчився у  29 населених пунктах. У 2011р. укладені договори на повторне проведення нормативної грошової оцінки земель 19 населених пунктів. У 2012 р. потребують оновлення нормативної грошової оцінки земель 4 населених пункти Гориславської, 3 – Запсільської, 1 – Келебердянської та 3 Пришибської сільських рад. Такі недоліки приводять до недонадходжень коштів до місцевих бюджетів. Вивчивши матеріали, депутати одноголосно прийняли відповідні рекомендації для райдержадміністрації та виконкомів сільських рад, які допоможуть виправити недоліки.