Податкова інформує

 

У 2014 році платниками Кременчуцької ОДПІ до бюджетів усіх рівнів сплачено 4 655,0млн.грн. податків та зборів

За 2014 рік Кременчуцькою ОДПІ забезпечено надходжень до бюджетів усіх рівнів у сумі 4 655,0млн.грн.

До державного бюджету за 2014 рік надійшло 3 360,9млн.грн. податків та зборів. За основними платежами, які формують державний бюджет, мобілізовано:

акцизного податку – 1 956,8млн.грн.,

податку на прибуток – 696,7млн.грн.,

податку на додану вартість – 385,1млн.грн.,

екологічного податку – 157,7млн.грн.,

плати за користування надрами – 87,8млн.грн.,

військового збору – 30,1млн.грн.

До місцевих бюджетів за відповідний період платниками податків Кременчуцької ОДПІ сплачено 1 294,1млн.грн. податків та зборів. За основними платежами, які формують місцеві бюджети, надійшло:

податку на доходи фізичних осіб – 820,0млн.грн.,

плати за землю – 210,0млн.грн.,

екологічного податку – 81,6млн.грн.,

плати за користування надрами – 93,2млн.грн.,

єдиного податку – 65,3млн.грн.

Платникам податків на рахунки відшкодовано 1840,4млн.грн. податку на додану вартість, з них 1 516,7млн.грн. - в автоматичному режимі.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 2 051,4млн.грн.

 

Бюджетні рахунки за новими кодами бюджетної кваліфікації запроваджуються з 26 січня 2015 року

Кременчуцька об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що з 26 січня 2015 року  діятимуть бюджетні рахунки за новими податковими платежами, встановленими з 1 січня 2015 року Законом України №71 від 28.12.2014 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи". 

Довідки телефоном 74-07-20.

 

 Запрошуємо до декларування доходів та отримання податкової знижки!

З 1 січня 2015 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, подається до 1 травня 2015 року до податкових інспекцій за місцем реєстрації.

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі:

- отримання доходу від спадщини (дарування) від членів сім'ї другого ступеня споріднення,

- отримання доходів  від надання нерухомості в оренду ,

- отримання доходу від продажу об'єктів нерухомого майна, яке знаходиться у власності менше трьох років,

- додаткове благо, в т.ч. списання пені та штрафної санкції банківськими установами,

- отримання іноземних доходів,

- отримання доходів від продажу протягом року більш як одного транспортного засобу,

- отримання доходу від надання інших послуг, а саме: надання медичних послуг, послуг няні, домашньої робітниці,  послуг фото- та відео зйомок та ін.

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку за підсумками 2014 року. Така декларація подається упродовж всього 2015 року.

Вимогою щодо подання інформації про отримані доходи ігнорувати не можна. Пам’ятайте, що за неподання або несвоєчасне подання податкової декларації чекає відповідальність у вигляді накладення штрафу у розмірі 170 гривень. Якщо ж не сплатите податок або сплатите його з запізненням - також отримаєте зайві витрати на розмір штрафних санкцій та пені.

Якщо ви не розумієтесь на заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи – за допомогою звертайтеся до консультантів Центру обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ за адресою: м. Кременчук, вул. Красіна,76. Довідкову інформацію нададуть телефоном 74-07-20.

Подати декларацію про майновий стан і доходи можна і в електронному вигляді. Для цього  необхідно придбати ключі електронного цифрового підпису і програмне забезпечення, які безкоштовно надаються в податковій інспекції за адресою: м. Кременчук,                            вул. Жовтнева,43, кім. 205.

Нагадуємо, форма податкової декларації про майновий стан і доходи затверджена  наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 №793 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи визначений ст. 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами і доповненнями). 

Шановні громадяни! Не відкладайте свій візит до податкової інспекції на останній день подання декларацій.

Кременчуцька ОДПІ закликає платників сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларації.

 

Зміни в оподаткуванні нерухомості

З 1 січня 2015 року набрали чинності норми Закону України №71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи". Відповідні законодавчі норми внесли зміни до порядку оподаткування нерухомості.  

Відтепер об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості.

Згідно оновленої ст. 266 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Якщо зі сплатою податку на житлову нерухомість суспільство зіткнулося в минулих роках то оподаткування нежитлових будівель є новинкою в оподаткуванні та в свою чергу ще одним джерелом наповнення місцевого бюджету.

Будівлі, віднесені до житлового фонду, Кодекс поділяє на такі типи: житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах, садовий будинок, дачний будинок.

Усі інші будівлі, приміщення, які не віднесені законодавством до житлового фонду, пропонується вважати об’єктами нежитлової нерухомості, зокрема до них відносяться: готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори та будинки відпочинку, будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей; торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування; гаражі та криті автомобільні стоянки, склади.

Відповідно до п.266.3 ст.266 Податкового кодексу базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. При цьому, фізичні особи-власники житлової нерухомості будуть сплачувати податок з урахуванням наданих їм пільг у вигляді зменшення бази оподаткування:

для  власників квартири/квартир (незалежно від їхньої кількості) на 60 кв.м,

для власників житлового будинку/будинків на 120 кв.м,

для власників різних типів об’єктів житлової нерухомості, в т.ч. їхніх часток – 180 кв.м.

Зменшення податку на вказані пільги фізичній особі надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік), юридичні ж особи пільги на житлову нерухомість не мають.

В свою чергу сільські, селищні, міські ради своїм рішенням можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування.

Мешканцям приватного сектора, слід звернути увагу на те, що з 1 січня 2015 року об’єктами оподаткування також є господарські (присадибні будівлі), до яких належать: сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо. Те саме стосується і власників індивідуальних гаражів та житлових заміських садових та дачних будинків, оскільки тепер з цих об'єктів нерухомості також стягується податок.

Проте органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року мають право визначитися яку саме нежитлову нерухомість обкладати податком і наповнювати за її рахунок місцевий бюджет, а на яку встановити додаткові пільги. Для фізичних осіб - власників житлової нерухомості пільги будуть встановлюватися в залежності від їх майнового стану та рівня доходів.

Ставки податку для об’єктів нерухомості, які перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, а також пільги по сплаті, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, котрий не перевищує 2% (для житлової нерухомості) або 1% (для нежитлової нерухомості) розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м. бази оподаткування. Враховуючи те, що Законом «Про Державний бюджет на 2015 рік» станом на 1 січня 2015 року мінімальний розмір заробітної плати становить 1218 грн., то ставка податку на нерухомість може бути визначена міськими та селищними радами:

- для житлової нерухомості в сумі від 0 до 24,36 гривень за 1 кв. м.;

- для нежитлової нерухомості від 0 до 12,18 гривень за 1 кв.м.

Звертаємо увагу на те, що фізичні особи в 2015 році будуть сплачувати податок на нерухомість за 2014 рік за ставками та пільгами які діяли в 2014 році. Податок буде сплачуватися протягом 60 календарних днів з дня отримання повідомлення - рішення від органу Державної фіскальної служби.

 Наголошуємо, що згідно оновлених норм, введених у законодавство з 2015 року, податок буде сплачуватися у 2016 році. В зв'язку з цим громадянам протягом 2015 року необхідно звернутися з письмовою заявою до Кременчуцької ОДПІ та провести звірку щодо житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебуває у їх власності, а також дізнатись чи мають вони право на користування пільгами.

Юридичні ж особи самостійно обчислюють суму податку і з урахуванням змін, що діють з 1 січня 2015 року, до 20 лютого зобов’язані подати до податкової інспекції за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію встановленої форми, з розбивкою річної суми податку рівними частками поквартально, які сплачуватимуть до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Повідомляємо, що після прийняття органами місцевого самоврядування ставок та пільг з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, Кременчуцькою ОДПІ будуть надані додаткові роз'яснення.

Наразі за довідками можна звертатися до консультантів Центру обслуговування платників податкової інспекції та інспекторів сектору адміністрування майнових податків за адресою: м. Кременчук, вул. Красіна, 76, або за телефонами: 74-07-20; 74-34-87.

 

З 1 січня 2015 року можна реєструвати лише РРО, які створюють електронну контрольну стрічку.

Кременчуцька об’єднана державна податкова інспекція повідомляє користувачам касової техніки, що Законом України №71-VIII від 28.12.2014 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», дозволяється до 01.01.2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді. Такі касові апарати повинні бути зареєстровані в фіскальному органі до 1 січня 2015 року.

З 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише тих РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Додаткову інформацію нададуть в Центрі обслуговування платників або телефоном 74-07-20.

 

Розширено коло платників акцизного податку

З 1 січня 2015 року набув чинності Закон України №71-VIII від 28.12.2014 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", яким внесено зміни та доповнення до розділу «Акцизний податок» Податкового кодексу України.

Зокрема розширено коло платників цього податку. Відтепер акцизний податок мають також сплачувати:

- суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів;

- оптові постачальники електроенергії;

- виробники електроенергії, які продають її поза оптовим ринком електроенергії (замість збору у вигляді цільової надбавки);

- власники імпортованих транспортних засобів, які переобладнують їх у легкові автомобілі.

Одночасно, скасовано акцизний податок з продажу/відчуження цінних паперів та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

Суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку в контролюючих органах за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації з акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.

Також доводимо до платників, що з 1 липня 2015 року пиво визначатиметься, як алкогольний напій, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203, та підлягатиме ліцензуванню.

 

Нові штрафні санкції за неподання звітності та несплату ЄСВ

З 1 січня 2015 року змінено норми Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», якими регулюється порядок  застосування органами фіскальної служби штрафних санкцій.

 

Відтепер, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ застосовується штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн); а за ті самі дії, вчинені платником єдиного соціального внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, — у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто 1020 грн).

Окрім цього за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску — (замість 10%) збільшено штраф до 20% своєчасно не сплачених сум, а у випадку донарахування сум своєчасно не нарахованого ЄСВ — штраф від 5% зріс до 10% зазначеної суми за кожен повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50% суми донарахованого єдиного внеску.

Крім того, внесено зміни до статті 165 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у тому числі і за порушення порядку нарахування єдиного соцвнеску, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄСВ або подання недостовірних відомостей. Порушення встановленого порядку тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу-підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510грн. – 680грн.).

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення тягнуть за собою накладення штрафу від сорока до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян( 680грн. – 850грн.).

Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, - тягне за собою накладення штрафу від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680грн. – 1360грн.).

Несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ, страхових внесків, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - тягне за собою накладення штрафу від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1360грн. – 2125грн.).

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення тягнуть за собою накладення штрафу від ста п'ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 2550грн. – 5100грн.).

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Запрошуємо на роботу

Кременчуцькою об’єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Полтавській області оголошено конкурс на заміщення вакантних посад:

- начальник управління;

- начальник відділу (до виходу основного працівника);

- завідувач сектору (до виходу основного працівника);

- завідувач сектору;

- головний державний ревізор-інспектор;

- головний державний ревізор-інспектор (до виходу основного працівника);

- головний державний інспектор (до виходу основного працівника);

- старший державний ревізор-інспектор (до виходу основного працівника);

- старший державний інспектор (до виходу основного працівника);

- державний інспектор (до виходу основного працівника);

- державний інспектор;

- головний державний ревізор-інспектор Комсомольського відділення;

- головний державний інспектор Комсомольського відділення (до виходу основного працівника);

- старший державний інспектор Комсомольського відділення;

- головний державний інспектор Козельщинського відділення;

- старший державний ревізор-інспектор Козельщинського відділення.

Прийом на роботу здійснюється на конкурсній основі шляхом проведення письмового іспиту та співбесіди з членами конкурсної комісії.

Для участі у конкурсі допускаються особи: які не досягли граничного віку перебування на державній службі (65 років); мають громадянство України; мають повну або базову вищу освіту за фахом фінансово-економічного, юридичного чи технічного (для заміщення вакантної посади старшого державного інспектора Комсомольського відділення) спрямування, а також повну вищу освіту суспільно-гуманітарного спрямування (для заміщення вакантної посади старшого державного інспектора інформаційно-комунікаційного відділу).

Документи для участі в конкурсі на заміщення вакантних посад приймаються протягом 30 календарних днів з дня оголошення з 9 год. 00 хв. до 18 год. 15 хв., у п’ятницю до 17 год. 00 хв.  відділом персоналу податкової інспекції за адресою: м. Кременчук,               вул. Красіна, буд.76, кім. 306.

Додаткову інформацію нададуть телефоном (0536)74-20-51.

Відділ персоналу Кременчуцької ОДПІ