Податкова інформує

Реформування спрощеної системи оподаткування

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що з 1 січня 2015 року набирають чинності норми Закону України № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)".

Зокрема відтепер суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на чотири групи платників єдиного податку.

Збільшено поріг перебування у першій групі «єдинщиків» до 300000 грн., а для другої грипи – до 1500000 грн.

Третя група - фізичні особи – підприємці, у яких кількість осіб, що перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20000000 гривень.

А ось до четвертої групи платників єдиного податку віднесені сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Також Закон передбачає, що платники єдиного податку другої і третьої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Щодо ставок єдиного податку, то для 1 та 2 груп вони залишилися не змінними, для 3 групи ставка податку становить: 2 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість чи  4 відсотки доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Для платників четвертої групи розмір ставок податку з 1 га сільськогосподарських угідь або земель водного фонду встановлено у відсотках залежно від категорії земель та їх розташування.

Слід відмітити, що платники єдиного податку третьої - шостої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи відповідно до норм Податкового Кодексу України.

 

Законодавчі нововведення для платників ПДВ

Збільшено межу для обов’язкової реєстрації суб’єкта господарювання платником ПДВ  до 1 млн. грн. Нагадаємо, раніше така межа становила 300 тис. грн.

Окрім того, передбачено тестовий режим застосування електронної системи адміністрування ПДВ з 1 лютого до 1 липня 2015 року. У розділі ХХ «Перехідні положення» уточнено, що з 1 лютого 2015 року реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні та Розрахунки коригування (у тому числі які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній/розрахунку коригування.

У перехідному періоді до платників податків не будуть застосовувати штрафи за порушення термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі.

Усі зміни передбачені Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)»

 

В Україні набирає чинності податкова реформа

В Україні з 1 січня 2015 р. набрав чинності закон України № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)".  Цей Закон опублікований у спецвипуску парламентської газети "Голос України" від 31 грудня 2014 р.

Зокрема, Закон передбачає скорочення податків з 22 до 9, серед яких залишилися: податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, акцизний податок, рентна плата, збори, а також місцеві податки: податок на майно та єдиний податок.

Згідно з вказаним Законом у січні - грудні 2015 року та січні - травні 2016 року платники податку на прибуток будуть сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового Кодексу України у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року. При цьому сума щомісячних авансових внесків за березень - травень 2016 року обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за 2014 звітний (податковий) рік.

Щодо спеціальної процедури адміністрування податку на додану вартість - у податковому кодексі передбачається тестовий режим застосування електронної системи адміністрування ПДВ з 1 лютого до 1 липня 2015 р.

Відтепер суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на чотири групи платників єдиного податку.

Збільшено поріг перебування у першій групі «єдинщиків» до 300000 грн, а для другої грипи – до 1500000 грн. Слід відмітити, що платники єдиного податку третьої - шостої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи відповідно до норм глави 1 розділу ХІV Податкового Кодексу України.

А ось до четвертої групи платників єдиного податку віднесені сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Також Закон передбачає, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп (крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі), які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм Податкового Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Запроваджено також податок на розкішні автомобілі - як дизельні, так і бензинові машини з об'ємом двигуна більше за 3 тис. куб. см, віком до 5 років.

Змінами до Податкового кодексу вводиться і оподаткування випуску та проведення лотерей за ставкою 10%.

І ще одна новація вводиться для зручності, в першу чергу, сумлінних платників податків, щоб можна було обирати надійних ділових партнерів. Для цього Державна фіскальна служба щомісячно на своєму веб-сайті буде публікувати список боржників та суми боргу по всіх податках всіх суб'єктів підприємницької діяльності.

Крім того в прийнятому Верховною Радою законі продовжено військовий збір у розмірі 1,5% до завершення реформи збройних сил України.

 

Розпочалася кампанія декларування доходів громадян

Кременчуцька ОДПІ вітає всіх з новорічними святами та нагадує не забувати про конституційний обов'язок кожного громадянина, а саме: з 1 січня до 1 травня 2015 року триватиме кампанія декларування майнового стану і доходів громадян, одержаних у 2014 році.

В даний  період громадяни зобов'язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), якщо протягом 2014 року, отримували:

- доходи з яких при нарахуванні або виплаті податок не утримувався;

- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);

- нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума у 2014 році перевищувала 1710 грн.;

- доходи від двох і більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2014 рік перевищила 146160 гривень;

- спадок (подарунки) від осіб, які не є членами сім'ї першого ступеня споріднення;

- доходи від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2014 році перевищує 1710 грн.;

- іноземні доходи.

Також фізичні особи – платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2014 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. В такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.

За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники). Річна податкова декларація подається до територіального органу державної фіскальної служби за місцем реєстрації громадянина.

Також нагадуємо, що подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року. Разом із декларацією подаються документи для підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки.