Податкова інформує

Рейдові групи м. Кременчука шукають «тіньову» зарплату

Підвищення рівня зарплати, її легалізація та погашення заборгованості є одним із пріоритетних напрямів роботи органів ДФС України.

За результатами проведеної роботи, за січень-листопад 2014 року членами групи по легалізації виплати заробітної плати та зайнятості за участю працівників Кременчуцької ОДПІ проведено 83 спільних рейди, перевірено 864 фізичних осіб – підприємців та 14 юридичних осіб, виявлено 458 неоформлених найманих працівників, оформлено трудові відносини з 215 найманими працівниками, 42 працівника оформились приватними підприємцями, сплачено податку на доходи фізичних осіб в сумі 38,7 тис. грн., єдиного соціального внеску  103,8 тис. грн., єдиного податку 10,7 тис. грн.

Але, ряд роботодавців після здійснених обстежень місць здійснення діяльності, не квапляться узаконювати трудові відносини з найманими працівниками, мотивуючи їх звільненням з моменту проведення перевірки. А в ході здійснення повторних обстежень знову виявляються факти використання праці найманих працівників без укладення трудових угод (тобто ігнорування вимог законодавства, трудових прав, несплати до бюджету податків, обов'язкових відрахувань до фондів соціального страхування). У зв'язку з цим на виявлені факти порушень до прокуратури м. Кременчука працівниками податкової міста направлено інформацію по 43 фізичним особам — підприємцям.

 

Оновлено Держреєстр РРО

Кременчуцька ОДПІ інформує, що наказом ДФС України від 11.12.2014 р. № 362 затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. Попередній перелік касової техніки у Держреєстрі РРО, затверджений наказом ДФС України від 14.10.2014 р., втратив чинність.    

Державний реєстр РРО мітить моделі касових апаратів, які відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів ДФС України в електронній формі.

Платники податків, які використовують касову техніку можуть обрати найбільш оптимальну для себе нову модель техніки або модернізувати ту, яка вже використовується у роботі, приєднавши до неї відповідний модем.

З повним переліком реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на веб-порталі ДФС України.

 

Оподаткування новорічних подарунків

 У період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року звільняються від оподаткування ПДВ операції з продажу виробничими і торговими підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей, які закуповуються не лише за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а й за рахунок коштів профспілкових комітетів підприємств та організацій, інших неприбуткових організацій.

Така пільга встановлена Законом України «Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків» від 30.11.2000 р. № 2117-III.

Дитячі новорічні подарунки вартістю 609 грн. (50% від 1218 грн. - мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного податкового року) не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб, та не є базою нарахування єдиного внеску у разі їх придбання за рахунок коштів роботодавця. 

Вартість подарунків, яка не перевищує 609 грн., відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ за ознакою доходу «160». Якщо вартість дитячих новорічних подарунків та квитків, які надаються платнику податків, перевищує суму у 609 грн., - то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставками 15% (або 17% - в залежності від суми перевищення) та відображається у податковому розрахунку  № 1ДФ за ознакою доходу «126», як додаткове благо.

 

Затверджено новий порядок обліку платників ЄСВ

15 грудня 2014 року Міністерство фінансів України своїм наказом від 24.11.2014 №1162 затверджено Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників.

Згідно з оновленим порядком, облік платників ЄВ у фіскальних органах ведеться за:

- кодами з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України - для платників, які включаються до такого реєстру (юридичні особи та відокремлені підрозділи);

- реєстраційними номерами облікових карток платників податків або серією та номером паспорта - для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснення платежів за серією та номером паспорта;

- реєстраційними (обліковими) номерами платників податків, які присвоюються інвесторам (операторам) за угодою про розподіл продукції, дипломатичним представництвам і консульським установам іноземних держав.

Крім того, визначено, що платники ЄСВ (юридичні та фізичні особи), які мають місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території України, обліковуються за ознакою «суб’єкт вільної економічної зони «Крим». Якщо такими платниками є відокремлені підрозділи юридичних осіб, які мають місцезнаходження на іншій території України, то такі відокремлені підрозділи перебувають на обліку в територіальних органах ДФС за місцем обліку відповідних юридичних осіб.

 

Фіксований сільськогосподарський податок з 2015 року – з урахуванням індексації

З 1 січня 2015 року набувають чинності зміни, внесені Законом України від 27.03.2014 №1166-VІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» щодо бази оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком.

Зокрема, платники ФСП сплачуватимуть податок, відштовхуючись від нормативної грошової оцінки одного гектара сільськогосподарських угідь, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного  станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого розділом XIII Податкового кодексу «Плата за землю».

З нового року окремо буде визначатися база оподаткування для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ). Зокрема, базою оподаткування для даних земель буде нормативна грошова оцінка одного гектара ріллі в області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого розділом XIII Податкового кодексу України «Плата за землю».

 

Що слід знати при обрахуванні збору за паркування транспортних засобів

З метою ефективного адміністрування збору за місця для паркування транспортних засобів, перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, затверджується рішенням сільської, селищної або міської ради про встановлення збору. Таке рішення разом з переліком осіб, які уповноважені організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, надається виконавчим органом сільської, селищної, міської ради контролюючому органу  у 10 – денний строк з дня оприлюднення до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків і зборів.

Ставки збору за місця для паркування встановлюються за кожний день у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для провадження такої діяльності, у розмірі від 0,03 до 0,15 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Вони залежать від місцезнаходження спеціально відведених місць для паркування транспортних засобів, площ відведеного місця, кількості місць для паркування та їх заповнюваності.

Сплата збору за місця для паркування транспортних засобів здійснюється щоквартально протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за місцезнаходженням об'єкта оподаткування.

 

Про туристичний збір

Платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та споживають послуги з тимчасового проживання із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Справляють збір із вартості усього періоду проживання за вирахуванням податку на додану вартість у розмірі від 0,5 до 1 відсотка.

Туристичний збір сплачується щокварталу, протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за місцезнаходженням податкового агента (особи, відповідальної за утримання та сплату збору).

 

Податковий календар

30 грудня, вівторок, останній день сплати:

- авансових внесків з податку на прибуток за грудень;

- ПДВ за листопад;

- акцизного податку за листопад;

- фіксованого сільськогосподарського податку за листопад;

- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за листопад;

- збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за листопад;

 - збору за користування радіочастотним ресурсом України за листопад;

- земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (крім громадян) за листопад.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ