Рішення - за громадою

18 квітня у Бондарівському сільському будинку культури відбулися громадські слухання жителів Бондарівської сільської ради щодо розвитку Біланівського ГЗК. Питання будівництва цього промислового підприємства давно цікавить місцеву громадськість, тому за рішенням сесії Бондарівської сільської ради було вирішено провести такі слухання.

Взяли участь у цьому зібранні голова районної ради Василь Кравченко, голова райдержадміністрації Юрій Нагорний, генеральний директор ТОВ «Біланівський ГЗК» Андрій Рикус, начальники районних управлінь, депутати районної ради. Майже половина жителів Бондарівської сільради зареєструвалася на участь у громадських слуханнях.  Вів слухання Бондарівській сільський голова Леонід Заіченко.
Звичайно, неоднозначність ситуації, заручниками якої стало місцеве населення, збурила їхню активність і впевненість у своїх силах, тому власну думку відкрито висловлювали як молодь, так і поважні пенсіонери, намагаючись донести до представників Біланівського ГЗК, що до останнього будуть відстоювати свої інтереси та інтереси своїх дітей.

Першим було надано слово Андрію Рикусу, генеральному директору ТОВ «Біланівський ГЗК». Посилаючись на законність своїх дій та суспільну значимість і необхідність будівництва такого об’єкта, він окреслив план дій по відселенню людей із цих територій, по виплатах компенсацій за житло та земельні ділянки.

Виступив по питанню земельних паїв, розробці схеми планування району, необхідності розробки корисних копалин на цій території та їх приналежності державі начальник відділу Держкомзему у Кременчуцькому районі Євген Кусяка. Однак його виступ, як і виступ Андрія Рикуса, викликав у селян більше питань, ніж відповідей.

Потім слово взяла депутат районної ради Ганна Капустян, місцева жителька. Акцентувавши увагу людей на права людини, які мають додержуватися будь-де і при будь-яких обставинах, підкресливши, що ці території належать в першу чергу місцевій громаді і тільки вона може вирішувати їх долю, вона також зачепила питання пам’яті людської, адже місцеві кладовища також підпадають під знесення.

Після виступів депутатів Бондарівської сільської ради, місцевих жителів, взяв слово голова райдержадміністрації Юрій Нагорний. Висловив свою думку на події також Бондарівській сільський голова Леонід Заіченко.

 За результатами розгляду питання була одноголосно прийнята Резолюція громадських слухань.

У якій, зокрема, говориться: «Ми, жителі п'яти населених пунктів Бондарівської сільської ради ( Бондарі, Остапці, Заруддя, Ревівка, Василенки), обговоривши питання розвитку Біланівського ГЗК глибоко схвильовані розвитком подій, які відбуваються з даного приводу. Питання розвитку Біланівського ГЗК, без перебільшення, зачіпає подальшу долю всіх нас і наших наступних поколінь. Реалізація плану освоєння Біланівського родовища передбачає вилучення всіх земель сільської ради і відселення жителів громади.

Однак, громада не поставлена до відому про шляхи реалізації цього плану, а головне про своє майбутнє. Нам не відомі послідовність і терміни вирішення даного питання. (…)

Ми не проти розвитку економіки, а за розвиток економіки, яка відповідає Концепції сталого розвитку, прийнятої в усьому світі. (…)

Тож, беручи до уваги, що розвиток Біланівського ГЗК таким методом, як вирішується зараз, не може бути підтриманий громадою і громада Бондарівської сільської ради не дає свого погодження щодо місця розташування об'єктів Біланівського ГЗК на землях Бондарівської сільської ради.»