День українського козацтва

Щорічно у світлий день Покрови Пресвятої Богородиці ми відзначаємо День Українського козацтва.

Наш Полтавський край багатий на славні традиції козацької доби. Нинішнє покоління українців не забуває героїчних сторінок козацької історії, котрі є для них взірцем доблесті, шляхетності, відданості Вітчизні.

Для козаків же день Покрови був найбільшим святом. Вони вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що упродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву  - Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як День Українського козацтва.
14 жовтня в с. Чечелеве Білецьківської сільської ради біля пам’ятного знаку “Запорозьким козакам, полеглим за волю України у Куруківській битві 1625 р.” відбувся урочистий мітинг, присвячений Дню українського козацтва. У заході взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування району, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, учнівська молодь, представники громадських організацій, козацьких товариств та засобів масової інформації.

Зі словами вітань до учасників заходу звернулися голова районної ради Володимир Сіора та заступник голови райдержадміністрації Олександр Тютюнник, депутат районної ради Ганна Капустян. Своє слово сказав і голова Ради Старійшин Козацтва Полтавщини полковник Валерій Більченко.

Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих козаків та поклали квіти до пам’ятного знаку “Запорозьким козакам, полеглим за волю України у Куруківській битві 1625 р.”
Цього ж дня у с. Кам’яні Потоки відбулася Покровська Толока, яка зібрала місцевих жителів та гостей з усіх сільрад району на святковий ярмарок. На території Кам’янопотоківської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулися змагання з футболу серед команд села Кам’яні Потоки та  ДЮСШ м. Кременчука.

Виставка-продаж на шкільному подвір’ї під назвою «Зроблено учнями та батьками у вільний час» запропонувала усім присутнім різноманітні страви, хлібобулочні вироби, сувеніри, вишиванки, кімнатні квіти, вироби для оздоблення хатнього інтер’єру та інші товари. Усе це можна було придбати за досить демократичними цінами. Частина виручених на ярмарку  коштів буде направлена на допомогу бійцям в зоні АТО та  на ремонт шкільної бібліотеки.

Голова районної ради Володимир Сіора, заступник голови райдержадміністрації Олександр Тютюнник та начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Оксана Семерянін привітали  К.Потоківську громаду зі святом, а учасникам спортивних змагань вручили дипломи.

Святкування закінчилися концертною програмою колективів художньої самодіяльності.