Податкова інформує

З початку року Кременчуцькою ОДПІ забезпечено понад 3,5 млрд. грн. платежів

Протягом січня – вересня поточного року до зведеного бюджету надійшло 3 521,3млн.грн. платежів, у тому числі до місцевих бюджетів – 943,8млн.грн.

При цьому до державного бюджету забезпечено 2 577,5млн.грн. надходжень.

У розрізі основних платежів, які формують державний бюджет, у січні – вересні 2014 року мобілізовано:

- акцизного податку – 1 433,5млн.грн.,

- податку на прибуток – 639,1млн.грн.,

- податку на додану вартість – 285,9млн.грн.,

- екологічного податку – 105,0млн.грн.,

- плати за користування надрами – 58,2млн.грн.,

- військового збору – 9,9млн.грн.

 

Місцеві скарбниці підпорядкованих Кременчуцькій ОДПІ районів поповнилися майже на 1 млрд. грн.

«Завдяки наполегливій і цілеспрямованій роботі Кременчуцької ОДПІ та платників районів підпорядкованих Кременчуцькій ОДПІ,- за 9 місяців 2014 року до місцевих бюджетів надійшло близько 1 млрд. грн.», - зазначив в.о. начальника Кременчуцької ОДПІ ГУ МІндоходів у Полтавській області Анатолій Лазько.

За основними платежами, які формують місцеві бюджети, надійшло:

- податку на доходи фізичних осіб – 594,6млн.грн.,

- плати за землю – 156,8млн.грн.,

- екологічного податку – 64,2млн.грн.,

- плати за користування надрами – 63,9млн.грн.,

- єдиного податку – 46,8млн.грн.

 

З початку року безкоштовні електронні ключі отримали понад 7 тисяч платників   

Безкоштовні посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису з 1 січня цього року отримали більше 7 000 абонентів підпорядкованих Кременчуцькій ОДПІ районів (м. Кременчук та Кременчуцький район, м. Глобине та район, м. Кобеляки та район, смт. Козельщина та район, м. Комсомольськ). Зокрема, у вересні послуги електронного цифрового підпису вже надано 485 клієнтам, з них 172 юридичним та 313 фізичним особам.

Нагадуємо, що з початку цього року кожен користувач отримує два окремих сертифікати: один використовується для формування підпису (шифрування інформації), а інший – відповідний цьому таємному ключу відкритий ключ, який міститься в Сертифікаті відкритого ключа, що призначений для розшифрування електронного цифрового підпису і одержання інформації, яка буде міститися у звіті.

Крім цього, з 1 листопада 2013 року посилені сертифікати ключів формують строком дії до двох років.

Електронні ключі цифрового підпису безкоштовно видаються у відділенні Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС, який розміщено у приміщенні Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області (м. Кременчук, вул. Жовтнева,43, каб.205).

Зі всіма деталями оформлення електронного цифрового підпису можна ознайомитися на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД за посиланням http://www.acskidd.gov.ua.

 

Робота Кременчуцької ОДПІ зі зверненнями громадян

 За 9 місяців поточного року керівництвом Кременчуцької ОДПІ здійснено 59 особистих прийомів громадян. Найбільше до посадовців зверталися  юридичні особи та фізичні особи – підприємці.

Крім того, протягом відповідного періоду до Кременчуцької ОДПІ надійшло 180 письмових звернень громадян та 13 запитів до антикорупційного проекту «Пульс».

Основні питання, що порушувалися заявниками стосувалися реструктуризації податкового боргу (відстрочення або розстрочення сплати податкового боргу, а також часткове його списання) та щодо проведення перевірки. Також платники податків зверталися до Кременчуцької ОДПІ з інших питань, які стосувалися: акцизного податку, податку на додану вартість, стосовно штрафних санкцій, єдиного соціального внеску, фінансового сільськогосподарського податку, єдиного податку,  податку на доходи фізичних осіб, питання фінансового забезпечення працівників (у т.ч. колишніх), інформування про  ухилення від сплати податків, податку на прибуток підприємств, плати за землю, стосовно штрафних санкцій та податкової звітності.

Питання з якими зверталися громадяни на телефонну гарячу лінію “Пульс” стосувалися звітності та реєстрації накладних, проведення перевірок, припинення підприємницької діяльності та роботи органів Міндоходів.

Всі запити, які надійшли до Кременчуцької ОДПІ, були опрацьовані, всім запитувачам надані обґрунтовані відповіді згідно вимог чинного податкового законодавства.

Нагадуємо, що попередній запис на прийом до посадових осіб Кременчуцької ОДПІ проводиться за телефоном (0536) 74-28-17. З графіком прийому громадян посадовими особами, нормативними документами з питань звернень громадян та іншою інформацією щодо проведення особистих прийомів керівництвом відомства громадяни можуть ознайомитись на регіональних сайтах.

 

До уваги користувачів Єдиного реєстру об’єктів державної власності!

Фонд державного майна України повідомив, що своїм наказом від 06.08.2013 р. № 1535 внесено зміни до Порядку та умов користування Єдиним реєстром об’єктів державної власності, затвердженого наказом Фонду від  23.03.2005 р. № 622.

У зв’язку з надходженням до Фонду значної кількості запитів щодо отримання інформації (відомостей або витягу) з Реєстру повідомляємо, що на веб-сайті Фонду (http://www.spfu.gov.ua → Реєстр майна → Реєстр державного майна → Надання інформації з реєстру) розміщено довідково-інформаційні матеріали, а саме:

- порядок надання адміністративної послуги «Надання інформації (відомостей або витягу) з Єдиного реєстру об’єктів державної власності»;

- зразок запиту на отримання відомостей або витягу з Реєстру;

- відповідальні особи щодо консультування з питань надання адміністративної послуги.

 

Чи може ФОП - платник єдиного податку здійснювати зовнішньоекономічну діяльність

Згідно із ст.1 Закону України від 16 квітня 1991 року № 959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність» із змінами та доповненнями (далі – Закон) зовнішньоекономічна діяльність - діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами.

Фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають зазначене право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо вони зареєстровані як підприємці згідно з Законом України «Про підприємництво» (ст.5 Закону).

Статтею 4 Закону передбачені види зовнішньоекономічної діяльності, до яких, зокрема, належать експорт та імпорт товарів, капіталів та робочої сили.

Відповідно до п.291.3 ст.291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл.1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Пунктом 291.5 ст.291 ПКУ визначені види діяльності, здійснюючи які фізичні особи - підприємці не можуть бути платниками єдиного податку.

Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми (пп.5 пп.298.2.3 п.298.2 ст.298 ПКУ).

Враховуючи вищенаведене, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність як на території України, так і за її межами, за умови, що ним не здійснюються види діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

 

Нормативно-правовові акти, якими регулюється здійснення зовнішньоекономічної діяльності

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють відносини в сфері зовнішньоекономічної діяльності є:

- Декрет Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року №15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» зі змінами та доповненнями;

- Закон України від 16 квітня 1991 року № 959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність» зі змінами та доповненнями;

- Закон України від 23 вересня 1994 року №185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» зі змінами та доповненнями;

- Закон України від 23 грудня 1998 року N 351-XIV «Про регулювання товарообмінних (бартерних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності» зі змінами та доповненнями;

- Указ Президента України від 18 червня 1994 року №319/94 «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами»;

- Указ Президента України від 27 червня 1999 року №734/99 «Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства»;

- Наказ Міністерства фінансів України від 25.12.95 №207 «Про затвердження форми Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11 січня 1996 р. за №18/1043 та інші.

 

Податкова соціальна пільга: кому і скільки

Податкова соціальна пільга – це можливість платника податків (громадянина) зменшити нарахований загальний місячний оподатковуваний дохід у вигляді заробітної плати. Сума, на яку зменшується загальний місячний оподатковуваний дохід, визначається як відсоток прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отримати податкову соціальну пільгу мають лише робітники, заробітна плата  яких в 2014 році не перевищує 1710 грн. в місяць (в кожному році дана сума розраховується окремо за формулою прожитковий мінімум, діючий для працездатної особи на  1 січня даного року помножений на коефіцієнт 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.).

Оскільки прожитковий мінімум для працездатних осіб на 2014 рік становить 1218 грн., то протягом поточного року розмір податкової соціальної пільги становить 609 грн., тобто 50%. Якщо заробітна плата перевищує встановлений граничний розмір, податкова соціальна пільга не надається.

Зазначена пільга може бути отримана лише за одним місцем роботи і нарахована з дня подання офіційної письмової заяви платником.

Необхідно зазначити, що податкова соціальна пільга не застосовується до заробітної плати, яку робітник отримує одночасно із стипендією, що виплачується з бюджету.

Нагадаємо, що надання податкової соціальної пільги передбачено ст.169 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями.

 

Платники ФСП сплачують орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності

Платники фіксованого сільськогосподарського податку не є платниками земельного податку за земельні ділянки, які використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва. Водночас, орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності такі платники сплачують відповідно до укладеного договору оренди землі.

Нагадуємо, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.     

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Платники фіксованого сільськогосподарського податку не є платниками, зокрема, земельного податку (крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва).

Порядок сплати орендної плати регулюється ст. 288 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями.

 

Працює інформаційно-довідковий ресурс податкової

Кременчуцька ОДПІ ГУ МІндоходів у Полтавській області нагадує про функціонування електронного сервісу Державної фіскальної служби України  «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР).

Інформація в ЗІР систематизована по тематиках: оподаткування, митна справа, єдиний внесок, електронний цифровий підпис тощо. Ресурс надає можливість працівникам фіскальних органів здійснювати зворотній зв`язок з платниками податків та покращувати якість своєї роботи завдяки використанню єдиного джерела інформації, яке постійно оновлюється.

Скористатись Загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом можна на офіційному порталі Державної фіскальної служби України за електронною адресою: http://zir.minrd.gov.ua.

 

Реєструвати накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних можна з півночі до 23-ї години

Внесення відомостей, що містяться у податковій накладній або розрахунку коригування, до Єдиного реєстру податкових накладних здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі Державній фіскальній службі з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру (п. 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року N 1246).

Операційний день триває з 0 до 23-ї години.

Враховуючи викладене, подавати накладну до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних потрібно з 0 до 23-ї години.

 

Спадщина, отримана від дідуся, підлягає оподаткуванню

Кременчуцька ОДПІ Головного управління Міндоходів у Полтавській області звертає увагу, що у випадку отримання спадщини чи дарунку неповнолітніми дітьми грошові зобов'язання виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі. Перелічені особи в цьому випадку зобов'язані подати податкову декларацію від імені неповнолітньої дитини та сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 5 відсотків, оскільки успадкування відбувається спадкоємцем не першого ступеня споріднення.

Скористатись нульовою ставкою можуть тільки члени сім’ї першого ступеня споріднення, які успадковують будь-яку власність. Такими є батьки,  чоловік, або дружина, діти, в тому числі, усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Якщо ж спадщину чи подарунок отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку буде становити 15 або 17 відсотків.

Громадяни, які отримали спадщину чи подарунок, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня наступного року за тим, у якому отримано дохід у вигляді спадщини-подарунка та до 1 серпня сплатити з таких доходів відповідну суму податку.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ