Сесія Кременчуцької районної ради

У переддень Новорічних свят  відбулося пленарне засідання одинадцятої сесії Кременчуцької районної ради, у роботі якого взяли участь сільські голови, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, державних підприємств, установ, організацій. Вів пленарне засідання  голова Кременчуцької  районної ради Василь Кравченко.

Першим питанням на розгляд депутатів був винесений звіт голови Кременчуцької районної ради про свою діяльність з листопада 2010 року по грудень 2011 року. Виступаючи перед депутатами та запрошеними, Василь Кравченко підкреслив у своїй доповіді, що даючи згоду на

обрання  головою районної ради, чітко усвідомлював, що основне і першочергове його завдання – об’єднання депутатського корпусу незалежно від  політичних поглядів депутатів навколо ідеї, бажання бути однією владною командою, яка здатна ефективно працювати на користь територіальних громад району, вирішувати важливі питання життєдіяльності громади, докладаючи для цього всіх зусиль, застосовуючи фаховий потенціал та великий досвід роботи багатьох депутатів в представницькій владі.

За період, що минув з часу визнання повноважень ради шостого скликання, скликано і проведено 10 сесій, на яких розглянуто 144 питання та прийнято 139 рішень.
   
Із питань, розглянутих на сесіях районної ради, 11 стосувалися організації діяльності ради та депутатської діяльності, 24 – питань бюджету, 27 – управління майном спільної власності територіальних громад району, 10 – питань економічного розвитку, 16 – соціального захисту населення, охорони здоров’я та розвитку соціальної сфери.

Крім програми соціально-економічного розвитку, районною радою в цьому скликанні прийнято 21 цільову програму, із них: 9 програм з питань розвитку окремих галузей економіки району та 12 соціального спрямування. Всього на сьогодні в районі діє 33 програми, на реалізацію яких в цьому році профінансовано понад 2 млн. гривень.

Результативною була і робота постійних комісій районної ради. Загалом з початку скликання комісіями проведено 49 засідань, в тому числі 8 спільних.

Районна рада не має безпосереднього впливу на вирішення проблемних питань у тій чи іншій сфері економіки району, але сприяє їхньому вирішенню через затвердження бюджету, прийняття відповідних рішень та цільових програм, звернень до вищих органів влади тощо.

Зокрема, однозначною була думка депутатів ради щодо реформування медичної галузі в районі, що забезпечило практично безперебійну роботу всіх медичних установ на протязі року.

Не дивлячись на недостатнє фінансування галузі, вдалося при активній підтримці депутатів та сільських рад провести ремонти в Садківській та Пришибській медамбулаторіях, ФАПі села Варакути, вирішено цілий ряд питань по забезпеченню лікувальних закладів медичним обладнанням та медикаментами.

Принциповою була і залишається позиція керівництва районної ради щодо забезпечення нормального функціонування закладів освіти. Особлива увага була приділена дошкільній освіті. З метою поновлення роботи дитячого садочка в селі Бондарі в оперативне управління сільській раді було передано частину приміщення початкової школи, проведено спільними зусиллями необхідний ремонт і сьогодні 25 діток мають можливість отримувати належну дошкільну освіту. Вдалося поновити роботу дитячого садочка і в селі Запсілля та вирішити питання відкриття дошкільних груп в Червонознам’янському та Кам’янопотоківському НВК. Взагалі за цей рік додатково створено більше 100 місць в дошкільних закладах району.

Активно працювала у звітному періоді Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, яка є ключовим елементом зворотного зв’язку і співпраці районної ради із сільськими радами.

Серед найважливіших питань, які розглядалися на засіданнях Координаційної ради:
-    Про завдання місцевих органів влади щодо формування і виконання місцевих бюджетів згідно з новим Бюджетним кодексом України;
-    Про розвиток належного врядування органів самоорганізації населення;
-    Про участь в обласному та всеукраїнському конкурсах проектів програм розвитку територіальних громад.

Також Василь Кравченко зупинився у своєму звіті на питанні взаємовідносин з владою та господарчими суб’єктами міст Кременчука і Комсомольська. Адже ні для кого не секрет, що саме від цих стосунків, взаєморозуміння проблем району та взаємного бажання долучитися до їх вирішення суттєво залежить покращення економічних умов розвитку району. Вперше за багато років вдалося залучити від різних підприємств до Цільового фонду районного бюджету понад мільйон гривень, що в значній мірі забезпечило виконання багатьох заходів районних Програм.

За звітний період на прийомі в керівництва районної ради побувало 76 громадян і ще 62 звернулися письмово. Жодне із звернень громадян не залишилося поза увагою і вирішувалося в межах наданих Законом повноважень та з використанням всіх можливостей.

Головними пріоритетами у діяльності районної ради на наступний період Василь Кравченко визначив:
-    затвердження та реалізацію районних програм з питань соціально-економічного і культурного розвитку, районного бюджету;
-    реалізація в районі подальших заходів з реформування галузі охорони здоров’я;
-    розвиток галузі освіти, соціального захисту та організація зайнятості населення;
-    підтримка галузі культури;
-    ефективне управління об’єктами спільної власності територіальних громад району;
-    охорона навколишнього природного середовища, збереження та відтворення природних ресурсів;
-    профілактика злочинності та запобігання корупції, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян;
-    підвищення рівня відкритості і прозорості діяльності органів місцевого самоврядування та органів державної влади;
-    налагодження ефективної комунікації між органами влади, засобами масової інформації і громадськістю.

Депутати схвально прийняли звіт голови районної ради.

Потім перейшли до розгляду не менш важливих питань, зокрема, були затверджені рішення: «Про програму соціально-економічного розвитку Кременчуцького району на 2012 рік та основні напрями розвитку на 2013-2014 роки», «Про районний бюджет на 2012 рік», «Про програму підтримки статутної діяльності Кременчуцької районної організації ветеранів на 2012 рік», «Про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад», «Про затвердження  районної програми кредитування індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2012-2016 роки», «Про план роботи Кременчуцької районної ради на 2012 рік»,  ряд питань, що стосуються майна спільної власності територіальних громад району та земельних відносин. Бурхливе обговорення викликали питання про діяльність Регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні», розгляд яких було вирішено відкласти для більш детального вивчення (проекти рішень додаються: №1, №2, №3).