Депутати працювали на засіданнях постійних комісій

9 липня відбулися засідання постійних комісій Кременчуцької  районної ради,  де були попередньо обговорені питання порядку денного двадцять восьмої сесії районної ради. У роботі зібрань взяли участь сільські голови,  начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, районної ради, керівники служб, організацій та підприємств району, преса. На спільне засідання із своїми вимогами та пропозиціями до керівництва району з’явилися також представники громадських об’єднань та організацій м. Кременчука та району.
На спільне засідання, яке провів голова районної ради Володимир Сіора,  було винесено три питання - розгляд проекту порядку денного двадцять восьмої сесії районної ради шостого скликання, проекти рішень «Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за перше півріччя 2014 року» та «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2014 рік». З інформацією по першому питанню виступив заступник голови районної ради Дмитро Колотієвський.

Володимир Сіора наголосив, що додатково до проекту порядку денного внесено два питання «Про передачу міжбюджетних трансфертів на 2015 рік Кременчуцькій міській раді» та «Про оголошення конкурсу на написання Гімну Кременчуцького району та затвердження Положення про проведення конкурсу на написання проекту Гімну Кременчуцького району». Загалом у депутатів не виникло ніяких зауважень, прозвучала тільки пропозиція депутата Олександра Ситюка змінити порядок розгляду проектів рішень.  По фінансових питаннях депутати заслухали доповідь начальника фінансового управління райдержадміністрації Олексія Лазоренка, який, зокрема, повідомив, що районний бюджет за І півріччя 2014 року виконано, з урахуванням міжбюджетних трансфертів: по доходах у сумі 64979977 грн. (з них по загальному фонду 62421552 грн., по спеціальному фонду 2558425 грн.) та по видатках з урахуванням міжбюджетних трансфертів та з кредитуванням у сумі 69592056 грн. (з них: по загальному фонду – 67011197 грн. та по спеціальному з кредитуванням – 2580859 грн.). Відповідно до проекту рішення «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2014 рік» пропонується річний обсяг загального фонду районного бюджету  по доходах   збільшити на суму  167695 грн. за рахунок збільшення  субвенцій з сільських бюджетів на суму 171995 грн. та зменшення  субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на суму 4300 грн. (зміни  по доходах  відображені в додатку №1 до проекту рішення сесії).

У «Різному» слово взяла депутат районної ради Ганна Капустян із пропозиціями щодо проведення люстрації органів влади. Також виступили представники різних громадських організацій.

Потім депутатські комісії працювали окремо, розглянувши питання згідно своєї компетенції. Зокрема, бюджетна комісія під головуванням Олександра Степаненка та пенсійна комісія на чолі з Іваном Паліївцем спільно заслухали доповідь начальника фінансового управління райдержадміністрації Олексія Лазоренка про передачу міжбюджетних трансфертів на 2015 рік Кременчуцькій міській раді, погодили затвердження розпоряджень голови районної державної адміністрації та розглянули внесення доповнень до Програми економічного та соціального розвитку Кременчуцького району на 2014 рік і, відповідно,   прийняття міжбюджетних трансфертів у 2014 році. Також було розглянуто хід виконання програм розвитку малого підприємництва на 2013 – 2014 роки та Програми зайнятості населення Кременчуцького району на 2013-2017 роки.

На засіданні комісії з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів та екології, яке провів заступник голови комісії Андрій Гориславець, було одностайно погоджено проект рішення «Про надання згоди на отримання гірничого відводу ТДВ «Світловодське кар’єроуправління» та прийнято рекомендації по питанню виконання Комплексної цільової Програми "Заліснення земельних угідь Кременчуцького району Полтавської області на період 2013 - 2015 роки".

Комісія з питань промисловості, будівництва, комунального господарства та комунальної власності, де головував Олександр Мулявка, спільно з транспортною комісією на чолі з Михайлом Крамаренком розглянули цілий ряд питань, зокрема погодили  призначення керівників суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад району, внесення змін та доповнень до рішення 19 сесії районної ради шостого скликання «Про заходи по забезпеченню управління майном спільної власності територіальних громад Кременчуцького району»,

звіти головного лікаря Кременчуцького РЦ ПМСД про виконання функціональних обов’язків та фінансово-господарську діяльність установи за 2013 рік та директора комунального підприємства «Архбудпроект» про виконання функціональних обов’язків та фінансово-господарську діяльність установи за 2013 р., прийняли рекомендації щодо стану виконання Програми економічного і соціального розвитку Кременчуцького району на 2014 рік в частині скорочення обсягів споживання енергоносіїв бюджетними закладами та впровадження інноваційних енергозберігаючих технологій. Тривале обговорення викликало питання «Про передачу на праві оперативного управління автомобіля ГАЗ-52», після дебатів та голосування перевагу було віддано Максимівській сільській раді.

На засіданні комісії з питань діяльності рад, самоврядування, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації депутати взяли до відома інформації про  стан законності, заходи щодо її зміцнення та  результати  діяльності органів   прокуратури   на  території Кременчуцького району у І півріччі 2014 року та про  стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності органів правопорядку на території Кременчуцького району у І півріччі 2014 року. Вивчили та рекомендували до розгляду на пленарному засіданні питання внесення змін до списку присяжних Кременчуцького районного суду, розглянули інформацію та прийняли рекомендації по питанню роботи районної газети «Перемога». Бурхливе обговорення викликав запит депутата районної ради Сергія Зінченка, а саме наявність правових підстав винесення цього запиту на пленарне засідання.

Загалом цього дня депутатами було опрацьовано 17 проектів рішень, по яких прийняті відповідні висновки.