Податкова інформує

ПОДАТКОВА ПРИЙМАЄ ЗВІТИ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ

 

Сьогодні життя без Інтернету вже важко уявити. Він і помічник, і порадник. За допомогою комп'ютерних мереж ми можемо не тільки отримувати потрібну інформацію, але й відправляти до контролюючих структур всю необхідну звітність.

Більшість платників вже з власного досвіду знають, що електронна звітність – це не тільки швидка, але й корисна справа. Адже, платникам, які звітують в електронний спосіб, завчасно надаються додаткові електронні сервіси: їх в автоматичному режимі інформують про наявні розбіжності Єдиного реєстру податкових накладних; про наявність податкового боргу; про результати перевірки податкової звітності. Та й саму звітність можна перевірити за допомогою послуги офіційного сайту Міндоходів «Перевірка декларацій» - яка дозволяє уникнути помилок при формуванні звітності та надає можливість їх виправити без застосування фінансових санкцій.

Наприклад, надіслана платником декларація з податку на додану вартість, одразу ж проходить арифметичний контроль та співставлення даних з наявною інформацією в базах органів Міндоходів. У разі виявлення під час звірки ризиків, формується електронне повідомлення та надсилається платнику для самостійного коригування податкової звітності.

Це досить зручно, адже платник може бути впевнений, що у разі будь-якої помилки або іншого негаразду з боку оподаткування – його про це повідомлять.

А, щоб звітувати в електронний засіб надзусилля не потрібні. Необхідно лише укласти договір з податковою інспекцією про визнання електронних документів, мати технічний вихід комп’ютера до мережі Інтернет, отримати електронний цифровий підпис для кодування звітності, який безкоштовно надають у податковій за адресою: м. Кременчук, вул. Жовтнева,     б. 43, кім. 205 і все – Ви «електронний» платник!

Ще одна порада. Для відправки звітів краще мати окрему електронну адресу (е-mail), адже використовувати одну поштову скриньку для декількох користувачів (корпоративну або загальну) дуже незручно, оскільки є вірогідність того, що ваші квитанції забере інший користувач.

Досить часто буває так, що зареєструвавшись «електронним» платником суб’єкти господарювання чи громадяни не знають з якого боку «підступити» до комп’ютера, аби скласти податкову звітність.

Для полегшення освоєння роботи платників щодо використання програмного забезпечення для відправки звітів через Інтернет працівниками Кременчуцької податкової інспекції розроблено спеціальну Інструкцію. З неї ви дізнаєтесь, що для підготовки звітів можна використовувати різне програмне забезпечення, в тому числі і безкоштовне OPZ, яке ви без ускладнень завантажите на комп’ютер. Зверніть увагу на те, що цю програму необхідно оновлювати щомісяця. Якщо програма не робить цього автоматично, самостійно знайдіть оновлення в Інтернеті (прописати в браузері «Оновлення ОПЗ остання версія» Скачати і установити).

Потім завантажуєте програму «Соната» або «Електронний кабінет». В  безкоштовній версії «СОНАТИ» звіти можна лише відправляти. Для  того, щоб їх створювати в цій програмі, має бути ліцензія. Тому, звіти створюєте за допомогою програми «Податкова звітність» (ОПЗ), зберігаєте їх та імпортуєте в «СОНАТУ», потім, безумовно за наявності цифрового підпису, - надсилаєте отримувачу.

Для відправки звітів до податкової засобами Internet з 2014 року розпочато експлуатацію ще одного сервісу. «Електронний кабінет платника» - це більш досконалий сервіс, через який ви можете або імпортувати файли, створені в «Податковій звітності» або створювати нові звіти прямо тут.

Слід знати, що після заповнення документу є можливість його перевірки на наявність помилок. Якщо звітність заповнена з помилками, то поля, в яких допущено помилки, позначаться червоним контуром і звіт відправлений не буде.

Крім того, зазначений сервіс дає платникам й інші можливості:

- переглядати уже сформовану та подану звітність;

- переглядати інформацію щодо стану розрахунків з бюджетом, зокрема інформацію про заборгованість зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів);

 - користуватися підказкою «Податковий календар» та інформацією з довідників (ДПІ, КВЕД, УКТЗЕД, органів виконавчої влади, ознак доходів, ознак податкових пільг).

З детальною Інструкцією щодо процедури звітування платниками в електронний спосіб можна ознайомитись в податковій інспекції (вул. Красіна, б 76, секція №6) та на головній сторінці веб-порталу Міндоходів (www.minrd.gov.ua), де розміщено Інструкцію покрокових етапів роботи з системою електронного звітування.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів

 у Полтавській області

 

ЗМІНЕНО РОЗМІР ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ

 

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу кременчужан на те, що згідно п. 27 розділу I Закону України від 27.03.2014 №1166-VII „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” змінено редакцію п.п. 288.5.1 п.288.5 ст. 288 Податкового кодексу, який установлював обмеження щодо мінімального розміру річної суми орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної форми власності.

Новою редакцією п. 288.5 ст. 288 Кодексу регламентовано, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3% нормативної грошової оцінки.

Відповідно до Прикінцевих положень Закону України від 27.03.2014 №1166-VII           „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” зміни, передбачені розділом I цього Закону, набирають чинності з 01.04.2014 року.

Слід відмітити, що вимога, згідно якої мінімальний розмір орендної плати за землі державної та комунальної власності не може бути менше 3% нормативної грошової оцінки, поширюється на всі категорії земель. Вказана норма стосується і земель сільськогосподарського призначення і земельних ділянок, для яких ст.276 Податкового кодексу визначені особливості встановлення ставок земельного податку (зайняті житловим фондом, гаражно – будівельними кооперативами, зайняті сільськогосподарськими будівлями і спорудами, надані для виробництва рибної продукції і т.д.). Тобто жодних пільгових знижок розміру орендної плати для окремих категорій земель Податковий кодекс не передбачає.

В окремих договорах оренди землі, укладених до набрання чинності Закону України від 27.03.2014 №1166-VII, сума орендної плати за землю, може бути нижчою.

З огляду на зазначене, та враховуючи норми ст. 1 Податкового кодексу, якою передбачено, що Податковий кодекс України визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, річна сума платежу, що підлягає перерахуванню до бюджету суб’єктами господарювання, які орендують земельні ділянки державної та комунальної власності, визначається відповідно до умов договору, але з урахуванням вимог пп. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 ПКУ, тобто річна сума платежу не може бути меншою 3% нормативної грошової оцінки.

У зв’язку із внесеними змінами, як юридичним так і фізичним особам, які орендують землі, в тому числі сільськогосподарського призначення, але платять за оренду землі менше ніж 3% від нормативної грошової оцінки землі, необхідно скласти з Управлінням земельних ресурсів кременчуцької Міської ради додаткові угоди (т. 2-33-15) щодо орендної плати та здійснити корегування грошових зобов’язань з такої плати.

Тих суб’єктів господарювання, яких стосується зазначене питання, запрошують                        до податкової інспекції Кременчука здійснити звірку розміру орендної плати за адресою:                  м. Кременчук, вул. Жовтнева, б. 43, кім 308 або телефонуйте за номером 74-42-26.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів

 у Полтавській області

 

 

ПЕРЕХІД З ЄДИНОГО ПОДАТКУ НА ЗАГАЛЬНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ

 ТРИВАЄ ДО 20 ЧЕРВНЯ!

 

Перехідні моменти, як правило, завжди є підставою для подання податкової звітності про  діяльність суб’єкта господарювання в терміни, що є не визначеними для подання такої звітності таким суб’єктом у разі відсутності змін.

Наприклад, працюючи на І або на ІІ групі спрощеної системи оподаткування платник звітує державі про свої доходи один раз на рік. У разі, якщо такий підприємець протягом року відмовляється від спрощеної системи оподаткування, - він зобов’язаний подати до податкової інспекції за місцем реєстрації декларацію платника єдиного податку за той звітний квартал, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування.

Тобто, після переходу на іншу систему оподаткування підприємець звітує у незвичний для нього спосіб – по закінченні кварталу, а не після закінчення року, як зазвичай він звітував.

Кременчуцька ОДПІ нагадує платникам спрощеної системи оподаткування, які бажають перейти на загальну систему оподаткування. Це можна зробити не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу шляхом подання відповідної заяви.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів

 у Полтавській області

 

ОСНОВИ ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА ДЛЯ НОВАЧКІВ

Кременчуцька об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Полтавській області проводить семінар для новостворених суб’єктів господарювання І та ІІІ вівторка місяця о 10.00 год. за адресою: вул. Жовтнева, б.43, кім. 304.

           Довідки телефоном: 74-20-92.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів

 у Полтавській області

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР:

 

30 травня, п’ятниця, останній день сплати:

- авансових внесків з податку на прибуток за травень;

- ПДВ за квітень;

- акцизного податку за квітень;

- земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) за квітень;

- фіксованого сільськогосподарського податку за квітень;

- збору за користування радіочастотним ресурсом України за квітень;

- збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства за квітень 2014 року.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів

 у Полтавській області