Новини

РЕЖИМ РОБОТИ ПОДАТКОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ У СВЯТКОВІ ДНІ

Шановні кременчужани!

Дев’ятого травня - День Великої Перемоги! Цю дату золотими літерами назавжди викарбовано в історії нашої країни. Самовіддані вчинки ветеранів далекого 1945 року дарували нам мир та спокій, якого так бракує зараз…

 Тому, мабуть побажання колективу  Кременчуцької ОДПІ прогнозовані та зрозумілі: світлого, блакитного неба над головою, тепла рідної землі під ногами, міцності духу та спокою в душі за себе, за нащадків, за країну! 

Кременчуцька податкова інспекція доводить до відома платників податків, що 9 травня визначено вихідним днем і Центр обслуговування платників  податкової інспекції міста працювати не буде.

У суботу, 10 травня, робочий час Центру визначено з 9 до 16 години.

 

Кременчуцька ОДПІ

 

ЗМІНИ У ПОДАТКОВОМУ КОДЕКСІ

ЕКОЛОГІЧНИЙ ПОДАТОК

Законами України №1165-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» та №1166-VII від 27 березня 2014 року “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” (далі – Закон №1166) визначено новий порядок зарахування до бюджетів екологічного податку та змінені ставки.

Так, пунктами 17 - 22 розділу І Закону №1166, які набрали чинності з 1 квітня 2014 року, викладені у нових розмірах і порівняно з діючими з 1 січня до 1 квітня цього року збільшені у 0,083 рази ставки екологічного податку, що визначені:

  • пунктами 243.1 - 243.4 статті 243 Кодексу, а саме: ставки податку за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення; ставки податку за викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення забруднюючих речовин (сполук), які не увійшли до пункту 243.1 цієї статті та на які встановлено клас небезпечності; для забруднюючих речовин (сполук), які не увійшли до пункту 243.1 цієї статті та на які не встановлено клас небезпечності (крім двоокису вуглецю), ставки податку застосовуються залежно від установлених орієнтовно безпечних рівнів впливу таких речовин (сполук) в атмосферному повітрі населених пунктів;
  • статтею 244 Кодексу - ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення;
  • пунктами 245.1 і 245.2 статті 245 Кодексу - ставки податку за скиди окремих забруднюючих речовин у водні об'єкти;
  • пунктами 246.1 і 246.2 статті 246 Кодексу - ставки податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах;
  • пунктом 247.1 статті 247 Кодексу - ставки податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);
  • статтею 248 Кодексу - ставки податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Таким чином, збільшені ставки повинні застосовуватися платниками екологічного податку при обрахуванні податку за перелічені вище об'єкти оподаткування, що виникли з 1 квітня.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів

 у Полтавській області

 

ЗБІР У ВИГЛЯДІ ЦІЛЬЙОВОЇ НАДБАВКИ ДО ДІЮЧОГО ТАРИФУ НА ПРИРОДНИЙ ГАЗ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ УСІХ ФОРМ ВЛАСНОСТІ

 

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що пунктами 29 - 32 розділу І Закону України від 27 березня 2014 року № 1166-VІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» з 1 квітня 2014 року внесено зміни до статей 314 - 317 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) у частині регулювання відносин, що виникають у сфері справляння збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності (далі - Збір).

Платниками Збору визначені суб'єкти господарювання та їх відокремлені підрозділи, у тому числі уповноважені особи договорів простого товариства, які:

а) провадять діяльність з постачання природного газу споживачам на підставі укладених з ними договорів (далі-підпункт "а" пункту 314.1 статті 314);

б) споживають імпортований ними природний газ як паливо або сировину (далі - підпункт "б" пункту 314.1 статті 314);

в) споживають видобутий ними природний газ як паливо або сировину (далі - підпункт "в" пункту 314.1 статті 314).

Об'єктом оподаткування Збором передбачено вартість природного газу в обсязі:

а) відпущеному кожній категорії споживачів у звітному періоді, яка визначається на підставі актів приймання-передачі газу, підписаних платником та відповідним споживачем (для населення - на підставі облікових документів), з урахуванням відповідного тарифу, для платників, що визначені у підпункті "а" пункту 314.1 статті 314;

б) імпортованому у звітному періоді платником, що визначений у підпункті "б" пункту 314.1 статті 314;

в) видобутому та спожитому як паливо або сировина нафтогазовидобувним підприємством або його підрозділами, що визначені платниками у підпункті "в" пункту 314.1 статті 314, за виключенням обсягу природного газу, визнаного рециркулюючим відповідно до розділу І, який визначається платником за показниками вимірювальних пристроїв, що зазначені у журналі обліку видобутих корисних копалин із дотриманням самостійно затверджених платником відповідно до вимог ліцензійних умов схем руху видобутої вуглеводневої сировини на виробничих дільницях та місцях зберігання з урахуванням складу вихідної сировини, умов конкретного виробництва, особливостей технологічного процесу.

У статті 317 Кодексу пункт 317.2 викладено в новій редакції, а саме під діючим тарифом слід розуміти:

а) ціну природного газу для відповідної категорії споживачів без урахування тарифів на його транспортування і постачання споживачам та суми податку на додану вартість для платників, що визначені у підпункті "а" пункту 314.1 статті 314;

б) митну вартість оформлення природного газу для платників, що визначені у підпункті "б" пункту 314.1 статті 314;

в) середню митну вартість імпортованого природного газу, що визначається в порядку, визначеному Кодексом, для платників, що визначені у підпункті "в" пункту 314.1 статті 314".

Відповідно до підпункту 263.6.2 пункту 263.6 статті 263 Кодексу середня митна вартість імпортного природного газу, що склалася у процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України за податковий (звітний) період, обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, за даними центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, та передається ним до 5 числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, до 10 числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, розміщує визначену ціну реалізації відповідної вуглеводневої сировини на своєму офіційному веб-сайті у спеціальному розділі та повідомляє центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику.

На підставі пункту 317.5 статті 317 Кодексу платники, що визначені у підпункті "б" пункту 314.1 статті 314, повинні сплачувати Збір до або в день подання митної декларації.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів

 у Полтавській області

 

ЗМІНИ У ПОДАТКОВОМУ КОДЕКСІ

ПЛАТА ЗА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ

 

Законом України №1166-VII від 27 березня 2014 року “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” у підпунктах 263.2.1,263.2.2 п. 263.2 ст. 263 Податкового кодексу уточнено визначення об'єкта оподаткування платою за користування надрами (далі – Плата) - обсяг товарної продукції гірничого підприємства - обсяг видобутої корисної копалини (мінеральної сировини).

Водночас до платників Платою віднесено землевласників та землекористувачів (крім суб'єктів підприємництва, які відповідно до законодавства зареєстровані як фермерські господарства), що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі дозволів на спеціальне водокористування, та громадян України, іноземців та осіб без громадянства, що в межах наданих їм земельних ділянок, розмір яких перевищує норми, передбачені статтею 121 Земельного кодексу України, видобувають прісні підземні води із застосуванням електричних пристроїв у обсязі понад 13 кубічних метрів на особу в місяць (за показниками лічильників) (підпункти 263.1.5,263.1.6 п. 263.1 ст. 263 Кодексу).

Крім того, уніфіковано відносні ставки для всіх неенергетичних та нерудних видів корисних копалин у розмірі 5 відс. вартості товарної продукції гірничого гіідприємства. Разом з тим, податкові зобов'язання з Плати у частині прісних підземних вод, які видобуваються платниками, визначеними п.п. 263.1.6 п. 263.1 ст. 263 Кодексу, обчислюються за ставками, визначеними у п. 325.2 ст. 325 Кодексу.

Ставки Плати, що визначені в групі „неенергетичні, нерудні (неметаловмісні (неметалічні)) корисні копалини, води підземні3), води поверхневі, грязі лікувальні (пелощи)" поширюються як на корисні копалини загальнодержавного, так і місцевого значення, за Переліком корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 1994 року №827 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 №1370). При цьому корисна копалина, що визначена, як „води поверхневі", відповідає ропі (лікувальній, промисловій).

При обчисленні податкових зобов'язань з Плати базою оподаткування є вартість кожного виду товарної продукції гірничого підприємства. 

Порядок обчислення вартості відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства (п. 263.6 ст. 263 Кодексу) передбачає її визначення у податковому (звітному) періоді таких видів продукції для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничодобувного підприємства).

З метою упередження впливу на розмір податкових зобов'язань з Плати факторів трансфертного ціноутворення встановлено, що вартість видобутої корисної копалини (крім вуглеводневої сировини) як товарної продукції гірничого підприємства обчислюється платником за більшою з таких її величин за:

фактичними цінами реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини);

розрахунковою вартістю відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини).

Кодексом встановлено окремий порядок визначення фактичної ціни реалізації товарної продукції гірничого підприємства в частині залізорудного концентрату, ільменітового та рутилового концентратів, урановмісних руд (далі - фактична ціна для Руд). Зокрема, передбачено встановлення фактичних цін для Руд центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку за середньою ціною однієї тонни відповідного виду товарної продукції, виходячи з цін, опублікованих у щомісячному світовому комерційному інформаційному огляді за методикою, визначеною Кабінетом Міністрів України.

У разі невизначення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, у податковому (звітному) періоді фактичної ціни реалізації для Руд, фактичною ціною вважається ціна, визначена таким органом у попередньому звітному (податковому) періоді.

При обчисленні податкових зобов'язань з Плати для Руд за фактичними цінами для Руд застосовується коригуючий коефіцієнт, який для кожного звітного (податкового) періоду обчислюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної економічної політики, як співвідношення між базовою фактичною ціною для Руд станом на 1 квітня 2014 року та фактичною ціною для Руд у звітному періоді.

База оподаткування Платою, у тому числі й для Руд, визначається з дотриманням норм п.п. 263.6.1 п. 263.6 ст. 263 Кодексу.

Законом затверджено нові ставки плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин.

Оскільки Закон набрав чинності з 1 квітня 2014 року, то платники обчислюють податкові зобов'язання як з плати за користування надрами в цілях, пов'язаних з видобуванням корисних копалин, так і в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, починаючи з П кварталу 2014 року.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів

 у Полтавській області

 

ОПОДАТКУВАННЯ ПАСИВНИХ ДОХОДІВ

 

Законом України №1166-VII від 27 березня 2014 року “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” внесено суттєві зміни до Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VII, запровадження яких обумовлено необхідністю запобігання фінансової катастрофи.

Так, зокрема вказаним Законом передбачено і застосування прогресивної шкали оподаткування податком на доходи фізичних осіб пасивних доходів, яка застосовуватиметься до дивідендів, процентів, роялті та інвестиційних доходів 2014 року і становитиме від 15 до  25% відповідно до бази оподаткування.

Це так званий податок для заможних громадян... Власникам пасивних доходів доведеться поділитися їх частиною з державою, що оподатковуватиметься за ставками 15, 20, 25% залежно від їх загальної суми під час проведення річного перерахунку, результати якого зазначатимуться громадянами у податковій декларації. Більшості власників депозитів хвилюватися нічого: якщо сума процентів на рік не перевищує 17 прожиткових мінімумів для працездатної особи (у 2014 році – 20 706 грн.), вважайте, що нічого державі не завинили.

Якщо ж перевищить, - то таким платникам необхідно у строки відведені для кампанії декларування (тобто з 1 січня до 1 травня року, наступного за звітним – у 2015) подати декларацію про майновий стан і доходи та здійснити річний перерахунок податку.

При перерахунку загального річного оподатковуваного доходу до бази оподаткування у вигляді процентів, дивідендів, роялті та інвестиційного прибутку застосовується прогресивна шкала ставок, які наведені в таблиці

 

Таблиця «Ставки податку»

   База оподаткування

Ставки податку, %

У прожиткових мінімумах

У гривнях з урахуванням того, що прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2014 році становить 1218 грн.

До 204

До 248 472

15

Від 204 до 396

Від 248472 до 482 328

20

Понад 396

Понад 482 328

25

 

Нарахований за результатами річного перерахунку податок зменшується на суму податку, фактично утриманого та сплаченого податковими агентами (тобто тими особами, яких законодавець зобов’язав утримувати та перераховувати податок в бюджет) протягом звітного податкового року. Позитивна різниця податку за результатом річного перерахунку включається платником податку до річної податкової декларації про майновий стан і доходи та сплачується до бюджету.

Інформаційно-комунікаційний відділ

Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів

 у Полтавській області

 

ЗМІНИЛАСЬ ПОДАТКОВА АДРЕСА –

ЗМІНІТЬ ЕЛЕКТРОННИЙ ЦИФРОВИЙ ПІДПИС

Кременчуцька ОДПІ доводить до відома платників податків, що у випадку коли у платника виникають зміни облікових даних (змінюються посадові особи чи податкова адреса), то у строк до моменту поданні наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір про визнання електронних документів.

За 4 місяці цього року клієнтами Акредитованого центру сертифікації ключів                    м. Кременчука (вул. Жовтнева, б. 43, кім. 205) стали 3673 підприємці, 1469 юридичних осіб та 367 громадян. Вони отримали 5509 сертифікатів електронного цифрового підпису.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів

 у Полтавській області

 

ПОДАТКОВІ НОВИНИ

 

1. З 11.04.2014 р. набрав чинності наказ Мін’юсту України, яким затверджено Опис бланка виписки, витягу та довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Установлено, що залишки бланків виписки, витягу, довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, технічний опис яких затверджено наказом Мін’юсту України від 09.02.2012 р. № 225/5, використовуються до повного їх витрачання; зберігання (Наказ від 07.04.2014 №598/5).

2. Міністерство доходів і зборів України листом від 07.04.2014 повідомлено, що рішенням Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі лібералізовано спеціальні заходи щодо імпорту в Україну легкових автомобілів, які складаються з поетапного (перший етап — через 12 місяців з дня застосування спеціальних заходів (чинний з 14.04.2014 р.), другий етап — через 24 місяці з дня застосування спеціальних заходів (чинний з 14.04.2015 р.)) зменшення розміру ставки спеціального мита щодо імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту, щодо яких застосовано спеціальні заходи (лист від 07.04.2014 №8013/7/99-99-24-02-07-17).

3. Правлінням Нацбанку України з 15.04.2014 р. встановлено збільшення облікової ставки з 6,5% річних до розміру 9,5% річних (Постанова від 14.04.2014 №212).

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів

 у Полтавській області

 

ЗАПРОШЕННЯ НА СЕМІНАР

Кременчуцька об’єднана державна податкова інспекція запрошує членів Асоціації платників податків, а також всіх зацікавлених платників на семінар, що стосуватиметься змін податкового законодавства, які викликані прийняттям Закону України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”.

Семінар відбудеться 8 травня 2014 року об 11.00 годині за адресою податкової інспекції: вул. Красіна, б.76, актова зала.

Збори членів Асоціації платників податків України розпочнуться за тією ж адресою годиною раніше - о 10-й (годині).

Інформаційно-комунікаційний відділ

Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів

 у Полтавській області

 

«ПОДАТКОВА» ВИСТАВА ДЛЯ УЧНІВ

З метою виховання податкової культури молоді, а також оволодіння знаннями з податкознавства Кременчуцька ОДПІ запрошує учнівську молодь 1-6 класів на дитячу виставу «ПОДАТКИ», прем’єра якої в м. Кременчуці відбудеться 14 травня 2014 року в міському Палаці культури ім. Г.І.Петровського о 10.00 та 12.00 годинах.  

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів

 у Полтавській області

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР:

 

12 травня останній день подання: 

- податкової декларації з ПДВ за І квартал;

- податкового розрахунку за формою №1ДФ за І квартал;

- податкової декларації платника єдиного податку юридичної та фізичної особи-підприємця (третьої та п’ятої груп) за І квартал;

- податкової декларації збору за спеціальне використання води за І квартал;

- податкового розрахунку з плати за користування надрами за І квартал;

- податкової декларації екологічного податку за І квартал;

- податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за І квартал;

- податкової декларації туристичного збору за І квартал.

 

 

14 травня останній день сплати:

- підприємцями авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб від здійснення господарської діяльності (крім спрощенців).

 

15 травня останній день подання:

-                                                                      звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за квітень, довідки про використані розрахункові книжки.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів

 у Полтавській області