Відбулися засідання постійних комісій районної ради

Готуючись до пленарного засідання тринадцятої сесії районної ради шостого скликання, у приміщенні адмінбудинку депутати зібралися на засідання постійних комісій районної ради. Так, 15 березня відбулися засідання бюджетної, земельної, комунальної та транспортної комісії. А 19 березня обговорили свої питання пенсійна, освітянська та комісія з питань самоврядування.

15 березня на спільному засіданні комісій по першому питанню порядку денного «Про роботу регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» за 2011 рік та завдання на 2012 рік» заслухали Надію Гальченко, кандидата біологічних наук, доцента кафедри геодезії, землевпорядкування і кадастру, заступника директора РЛП «Кременчуцькі плавні».

Зважаючи на актуальність та суспільний резонанс даного питання, для його обговорення були запрошені представники райдержадміністрації, Білецьківської, Кам’янопотоківської, Потоківської сільських рад, Державного управління охорони навколишнього природного середовища, екологічний прокурор, представники лісового господарства, мисливсько-рибальського підприємства, та інші. Усіх вразила відео презентація про РЛП «Кременчуцькі плавні», яку продемонстрували присутнім, адже, як сказав голова районної ради Василь Кравченко, більшість депутатів бачили Кременчуцькі плавні в кращому випадку з висоти Крюківського мосту і мають невелике уявлення про його проблеми. Тому фото рослин із Червоної книги, тварин і унікальних куточків природи, а також гори сміття і інший безлад на фоні цих благодатних місць, показані на відео, справили враження. При цьому Надія Гальченко підкреслила, що адміністрація парку готова до співпраці і відкрита для будь-яких пропозицій, які допоможуть зберегти цей унікальний заповідник. Доповів про факти браконьєрства, свідомого нищення зелених насаджень, інші неправомірні дії і начальник відділу служби охорони РЛП «Кременчуцькі плавні» Ігор Білобров.

До активного обговорення долучилися Білецьківський сільський голова Анна Самойлюк, Кам’янопотоківський сільський голова Олександр Романець, представники Білецьківської та Кам’янопотоківської громад. Взяли слово для виступу Віра Ількова, кореспондент газети «Зоря Полтавщини», В’ячеслав Лісовий, Кременчуцький міжрайонний екологічний прокурор, Григорій Радочин, головний спеціаліст відділу оперативного реагування з питань використання природних ресурсів Державного управління охорони навколишнього природного середовища,

Валентин Свириденко, директор ДП «Кременчуцьке лісове господарство», Олександр Степаненко, голова постійної комісії районної ради з питань бюджету, приватизації та підприємницької діяльності, Володимир Карпенко, голова постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів та екології. У результаті були вироблені рекомендації, які депутати одноголосно схвалили. Згідно з цим документом комісії доручають заступнику голови районної ради Камському В.П., депутатам районної ради Степаненку О.П.,  Зінченку С.А та Онищенку С.Л. взяти участь в роботі групи по доопрацюванню Положень щодо діяльності РЛП, рекомендують райдержадміністрації розробити і подати на затвердження сесії районної ради районну Програму «Довкілля – 2015» з урахуванням особливих пріоритетів забезпечення екологічної безпеки в районі, при перегляді районного бюджету по результатах його виконання за І півріччя цього року вишукати можливість додаткового фінансування регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні». Адміністрації регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні», виконкомам Білецьківської і Потоківської сільських рад та дирекції ДП «Кременчуцьке лісове господарство» рекомендовано, враховуючи висновки створеної робочої групи районної державної адміністрації, доопрацювати внесені проекти положень, що стосуються діяльності РЛП і внести на погодження сесії районної ради. Виконкому Білецьківської сільської ради, враховуючи, що відповідно до чинного законодавства, заказник, як об’єкт природно-заповідного фонду не може набувати права юридичної особи, вишукати можливість створення при адміністрації РЛП координаційної групи з представників Білецьківської сільради.

Також цього дня комісіями було розглянуто проект порядку денного тринадцятої   сесії районної ради шостого скликання. З даного питання виступив заступник голови районної ради Василь Камський. З іншого питання «Про звіт голови районної державної адміністрації про виконання Програми економічного та соціального розвитку Кременчуцького району за 2011 рік та здійснення делегованих районною радою повноважень» із короткою доповіддю виступив перший заступник голови  райдержадміністрації Олександр Коваль.

Після спільного засідання комісії працювали окремо. Зокрема, комісія з  питань бюджету, приватизації та підприємницької діяльності під головуванням Олександра Степаненка розглянула питання про хід виконання Програми розвитку малого підприємництва у Кременчуцькому районі на 2011 – 2012 р.р., про виконання районної інвестиційної програми на 2007-2011 та про лист головного редактора радіо «Ера» Білоус Л.Г.

Комісія з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів та екології на чолі з Володимиром Карпенком розглянула такі питання: про вирішення питання щодо звільнення  самовільно зайнятої земельної ділянки на території Білецьківської сільради від побутових відходів міста Кременчук та про виконання рекомендацій комісії від 24.02.2012 р. По цих питаннях  було прийнято відповідні рекомендації комісії.

Комісії з питань промисловості, будівництва, комунального господарства та комунальної власності та з питань транспорту, зв’язку та паливно-енергетичного комплексу розглянули питання про стан газифікації населених пунктів та об’єктів комунальної власності Кременчуцького району.

19 березня відбулися засідання ще трьох комісій. Так, постійна комісія Кременчуцької районної ради з питань охорони здоров»я, освіти, культури, молоді та спорту під головуванням Євгена Прядка спільно із комісією з питань діяльності рад, самоврядування, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації одностайно схвалила проекти рішень «Про керівників суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад району», «Про стан виконання рішення третьої сесії районної ради шостого скликання від 30.12.2010 року «Про приймання-передачу майна сільських лікувально-профілактичних закладів у спільну власність територіальних громад району», «Про районну Програму соціально-культурних заходів на 2012 рік» та ряд інформацій про виконання програм з різних напрямків діяльності.

Постійна комісія з питань пенсіонерів, ветеранів, інвалідів, соціально-правового захисту населення розглянула питання про затвердження Програми зайнятості населення Кременчуцького району на 2012 – 2013 рік та  про поліпшення соціального захисту інвалідів, створення умов для  реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю та інші.