Опрацьовано проекти рішень

23 квітня відбулося спільне засідання постійних комісій Кременчуцької  районної ради та Координаційної ради з питань місцевого самоврядування,  де були попередньо обговорені питання порядку денного двадцять сьомої сесії районної ради. У роботі зібрань взяли участь сільські голови,  начальники відділів та управлінь райдержадміністрації та районної ради, керівники служб, організацій та підприємств району.

На спільне засідання, яке провів голова районної ради Володимир Сіора,  було винесено два питання - розгляд проекту порядку денного двадцять сьомої сесії районної ради шостого скликання та проект рішення «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2014 рік». З інформацією по першому питанню виступив заступник голови районної ради Дмитро Колотієвський. Загалом у депутатів не виникло ніяких зауважень.

По питанню внесення змін до показників районного бюджету на 2014 рік депутати заслухали доповідь начальника фінансового управління райдержадміністрації Олексія Лазоренка, який повідомив, що на підставі основних положень Програми діяльності постанови Кабінету Міністрів України та завдань з їх реалізації, постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 № 65 “Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету” з урахуванням змін, які відбулися за рахунок уточнення основних показників соціально-економічного розвитку,  змін до законодавства, та статей 23, 72 та 78  Бюджетного кодексу України уточнено загальний ресурс місцевих бюджетів на 2014 рік. Зокрема, обсяг доходів районного бюджету пропонується зменшити на 2 589 362 грн., обсяг видатків районного бюджету - зменшити на 1 776 362 грн. . Усвідомлюючи загалом непросте становище, у якому на даний час опиняться освіта, медицина, культура, соціальна сфера району, депутати зійшлися на думці, що проект рішення все ж необхідно затвердити. Виступив також депутат Олександр Ситюк, який вніс пропозицію заслухати на пленарному засіданні заступника голови районної ради Дмитра Колотієвського з інформацією про скасування рішення районної ради  від 27.06.2013 року «Про  Схему планування території Кременчуцького району Полтавської області».

Потім депутатські комісії працювали окремо, розглянувши питання згідно своєї компетенції. Зокрема, бюджетна комісія під головуванням Олександра Степаненка та пенсійна комісія на чолі з Іваном Паліївцем спільно заслухали доповідь начальника фінансового управління райдержадміністрації Олексія Лазоренка по звіту про виконання районного бюджету за І квартал 2014 року, розглянули внесення змін до районної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки  та внесення змін до рішення 26 сесії VI скликання «Про передачу субвенції з Кременчуцького районного бюджету до Кременчуцького міського бюджету для надання реабілітаційних послуг дітям - інвалідам Кременчуцького району…», погодили питання оплати праці голови районної ради та заступника голови районної ради.

На засіданні комісії з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів та екології, яке провів голова комісії Володимир Карпенко, було розглянуто проект рішення «Про надання згоди на отримання гірничого відводу ТОВ «Світловодське кар’єроуправління», однак у процесі обговорення питання у присутніх виникли зауваження та пропозиції до проекту. Висловились з цього приводу голова районної ради Володимир Сіора, заступник голови Дмитро Колотієвський, маркшейдер ТОВ «Світловодське кар’єроуправління» Олександр Нагуляк, Ялинцівський сільський голова Олександр Краплина, начальник відділу Держземагентства у Кременчуцькому районі Максим Якобчук. Володимир Карпенко загалом окреслив ці пропозиції як спрямовані на тіснішу співпрацю кар’єроуправління з районним та сільським бюджетами. Було вирішено відправити проект рішення на доопрацювання до 25.04.2014 року.

Комісія з питань промисловості, будівництва, комунального господарства та комунальної власності, де головував Олександр Мулявка, погодила  надання дозволу Кременчуцькій центральній районній лікарні на списання матеріальних цінностей та рекомендувала сесії затвердити розпорядження голови районної ради.

На засіданні комісії з питань діяльності рад, самоврядування, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації депутати вивчили та рекомендували до розгляду на пленарному засіданні питання внесення змін до Президії, заслухали звіт голови комісії Вадима Ткаченка про роботу та переобрали заступника голови комісії – ним тепер став Василь Камський.

Комісія з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту на чолі з Євгенієм Прядком розглянула проект районної Програми соціально-культурних заходів на 2014 рік. Доповідач – завідувач сектору культури та туризму райдержадміністрації Тетяна Гаврикова повідомила, що до проекту програми також є доповнення (згідно звернення депутата Ганни Капустян). Члени комісії погодили проект рішення із доповненнями.

Загалом цього дня депутатами було опрацьовано 11 проектів рішень, по яких прийняті відповідні висновки.