Відбулося пленарне засідання позачергової сесії районної ради

21 лютого о 15.00 у великому залі адмінбудинку було скликано пленарне засідання позачергової сесії районної ради, на якому прийняли рішення "Про заяву депутатів Кременчуцької районної ради Полтавської області". У процесі обговорення виступили депутати Юрій Нагорний, Василь Кравченко, Володимир Сіора, Ганна Капустян, Іван Паліївець, Василь Камський, Андрій Горячковський, Сергій Немченко, Василь Товстий, Олександр Ситюк.
На основі запропонованих варіантів заяви, з урахуванням усіх пропозицій, було розроблено остаточний варіант, який і прийняли депутати.

Заява

депутатів Кременчуцької районної ради Полтавської області

Україна переживає нечуваний наступ ескалації насильства та порушення прав і свобод людини, загинули десятки мирних громадян України, які відстоювали свободу і незалежність України, людську гідність.

Ми, депутати Кременчуцької районної ради, висловлюємо своє глибоке обурення та протест з приводу загострення суспільно-політичної ситуації в країні.

Бездарні дії центральних органів влади призвели до силових протистоянь, коли народ, наші співвітчизники стали по різні сторони барикад. 18 лютого 2014 року в столиці держави м. Києві почалися бойові дії з використанням вогнепальної зброї. Знову пролилася кров. Гинуть молоді люди. Народ України став заручником політичної ситуації і вимушений платити своїм життям за бездіяльність та безвідповідальність центральних органів влади.

Ми категорично засуджуємо політичне лукавство, беззаконня, тотальну корупцію, насилля, злочинну вседозволеність, які змусили людей вийти на Майдан і призвели до численних смертей та каліцтв. Ми глибоко переконані, що держава - це інституція, яка повинна гарантувати кожному з нас права і свободи, а не демонструвати вибірковість прав. Засуджуємо таке відношення можновладців то власного народу та фактичне нехтування долею майбутнього України.

Висловлюємо щирі співчуття всім постраждалим та горю тих, хто втратив рідних і близьких у ці дні.

Вимагаємо:

-         терміново прийняти політико-правове рішення для повернення до конституції 2004 року;

-         негайної відставки Президента України та проведення дострокових президентських виборів не пізніше травня 2014 року;

-         проведення дострокових парламентських виборів;

-         негайного формування Уряду народної довіри, який виведе державу з глибокої суспільної та економічної кризи;

-         звернутися до міжнародних правових організацій щодо надання ними кваліфікованих оцінок стосовно порушення прав людини в Україні та притягнення їх до відповідальності відповідно до процедур Міжнародного кримінального суду;

-         притягти до кримінальної відповідальності посадових осіб, винних у ескалації конфлікту, що призвів до масової загибелі людей, у першу чергу в.о. міністра внутрішніх справ В.Ю.Захарченка, голову СБУ                       О.Г. Якименка, Генерального прокурора України В.П.Пшонку та усіх винних у наданні та виконанні злочинних наказів щодо знищення громадян України;

-         прийняти новий Закон України «Про вибори народних депутатів України», в основі якого буде покладено принцип виборів на пропорційній основі з відкритими регіональними списками у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії;

-         звільнення із ув’язнення Тимошенко Ю.В. та всіх політичних в’язнів.