Бюджет району прийнято

30 січня 2014 року відбулося пленарне засідання двадцять третьої сесії Кременчуцької районної ради шостого скликання, яке провів голова районної ради Василь Кравченко. У його роботі взяли участь перший заступник голови Полтавської обласної ради Володимир Онищенко, голова районної державної адміністрації, депутат районної ради Юрій Нагорний, депутат обласної ради Володимир Ярмола, заступники голови районної державної адміністрації Олександр Тютюнник та Олена Бичкова, сільські голови, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, державних підприємств, установ, організацій, представники засобів масової інформації.

За пропозицією голови районної ради, перед початком роботи сесії, депутати та всі присутні вшанували пам'ять загиблих під час протестних акцій у країні громадян хвилиною мовчання.

Вшанували хвилиною мовчання усі присутні, низько схиливши голови, і пам'ять Почесного громадянина Кременчуччини Юрія Хміля, який віддав Кременчуцькому району більшу частину свого життя, піднявши економічні показники розвитку регіону на найвищі щаблі.

Після відкриття сесійного засідання депутати затвердили порядок денний, доповнивши його, за пропозицією ряду депутатів, питанням про суспільно - політичну ситуацію в Україні.

Першим було розглянуто проект рішення про Програму економічного і соціального розвитку Кременчуцького району на 2014 рік. В активне обговорення включилися депутати Ганна Капустян, Сергій Зінченко, Володимир Сіора. Свої коментарі дали Володимир Онищенко та Юрій Нагорний.

Також прийняли на цьому засіданні переважною більшістю голосів районний бюджет на 2014 рік. Згідно рішення обсяг доходів районного бюджету на 2014 рік в цілому становить 131490,4 тис. грн., в тому числі: загальний фонд - 129457,2 тис. грн., спеціальний фонд - 2033,2 тис. грн. Видатки районного бюджету на 2014 рік плануються в обсязі 131490,4 тис. грн., в т.ч. по загальному фонду 128642,3 тис. грн. та по спеціальному фонду 2848,1 тис. грн., з яких 814,9 тис. грн. складають кошти, напрямком використання яких визначено передачу коштів із загального фонду до бюджету розвитку. При розрахунку прогнозного обсягу видатків враховано підвищення: розміру мінімальної заробітної плати: з 1 січня - 1218 гривень, з 1 липня - 1250 грн., з 1 жовтня - 1301 гривня; посадового окладу (тарифної сітки ) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки: з 1 січня - 852 гривні, з 1 липня - 890 гривень, з 1 жовтня - 1011 гривень.

На пленарному засіданні були також розглянуті питання про внесення змін до комплексної Програми забезпечення житлом дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2015 роки; про затвердження статутів загальноосвітніх навчальних закладів Кременчуцької районної ради Полтавської області в новій редакції; про затвердження списку присяжних Кременчуцького районного суду; про внесення змін до складу Президії Кременчуцької районної ради; про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад району, про план роботи Кременчуцької районної ради на 2014 рік та про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад Кременчуцького району.

Останнім питанням було прийнято заяву щодо суспільно-політичної ситуації в Україні, яку депутати після довготривалого обговорення та внесення до основного варіанту усіх пропозицій схвалили переважною більшістю голосів. Зокрема, у ньому говориться, що лише в мирі і злагоді ми можемо зберегти нашу державу, примножити її авторитет, досягти зміцнення економічного потенціалу. Єдність нашого народу є запорукою стабільності та розвитку, зростання добробуту людей у демократичній правовій державі.