Із святом, працівники місцевого самоврядування!

 

Цими днями ми відзначаємо День місцевого самоврядування. Кожен із нас так чи інакше має відношення до цієї служби – хтось безпосередньо займає посади працівників самоврядних органів, хтось активно бере участь у громадських об’єднаннях і проектах, які спрямовані на розвиток місцевих громад, а дехто своєю активною громадянською позицією утверджує принципи нашого традиційного уявлення про самоорганізацію територіальної громади.

13 років тому це свято було закріплено законодавчо, хоча сама форма такого управління для українців є споконвічною. І в цей день хочу насамперед подякувати усім жителям Кременчуччини, кожному з Вас за небайдужість, активне втручання в життя громади, за пошук шляхів вирішення нагальних суспільних проблем, допомогу місцевій та районній владі, адже саме взаємодія з вами, ваше критичне ставлення допомагає нам удосконалювати роботу, шукати нові оптимальні форми діяльності.

Більше 80 працівників місцевого самоврядування в особі сільських голів, секретарів сільських рад, землевпорядників, бухгалтерів безпосередньо тримають в руках важелі управління територіальними громадами району. Від того, як вони виконують свої обов’язки, залежить життєдіяльність громади. Немає навчальних закладів, які б готували професійних сільських голів, однак ступінь вимогливості до цих людей найбільший. І дуже приємно констатувати сьогодні, що за три роки роботи рад шостого скликання всіх очільників територіальних громад  можна назвати професіоналами своєї справи. Вони успішно справляються на своїй території з економічними та соціальними проблемами, координують діяльність контролюючих органів, співпрацюють з бізнесом та сільгоспвиробниками, виконують роль провідника для ввіреної громади. Окрема подяка за відмінне виконання своїх обов’язків Демидівському сільському голові Андрію Пирогу, Білецьківському сільському голові Анні Самойлюк, Недогарківському сільському голові Вірі Пащенко, Омельницькому сільському голові Олександрі Шереметьєвій, Пришибському сільському голові Валентині Городянко, Салівському сільському голові Любові Бовбас, Ялинцівському сільському голові Олександру Краплині. Також хочу відзначити ініціативність і творчий підхід в роботі секретарів сільських рад –  Бутенко Жанни, Козло Ірини, Микитенко Ольги,  Сухорук Людмили, Скиби Валентини, Андрущенко Ольги, Кобки Ірини, Ільєвської Лідії.

Депутатський корпус району нараховує близько 400 осіб депутатів сільських, районної та обласної рад. Кожен із цих людей отримав кредит довіри від своїх виборців і тепер повертає його реальними справами.  І основне тут – свідомо діяти на перспективу, брати на себе відповідальність за прийняті сьогодні рішення, які визначатимуть розвиток району в майбутньому. Хочу окремо подякувати найбільш активним депутатам районної ради, які справді вболівають не тільки за конкретну громаду, а і за увесь Кременчуцький край, це – Володимир Карпенко, Михайло Крамаренко, Олександр Мулявка, Ольга Шаповал, Олександр Степаненко, Володимир Сіора, Олена Білик, Іван Паліївець, Олена Беркела, Валентина Носенко, Микола Панченко, Евгеній Прядко, Любов Шевченко.

Важлива роль у становленні та розвитку місцевого самоврядування належить ветеранам, людям, які багаторічною наполегливою працею показували молоді приклад служіння громаді. Шана і подяка когорті наших старших колег, серед яких Іван Панасенко, Олександр Степаненко, Євген Сліпченко, Іван Паліївець, Іван Радченко, Микола Солодовник, Олександра Шереметьєва, та багато інших. А також почесним громадянам району, які прославили Кременчуччину - Юрію Хмілю, Івану Сьорі, Володимиру Волошину, Миколі Солодовнику, Ганні Капустян, Надії Криворучко.

Сьогодні на органи місцевого самоврядування покладена велика відповідальність за соціально-економічний стан територіальних громад, за благополуччя їхніх жителів. Впевнений, що найголовніше нині – забезпечити усвідомлення кожним громадянином того, що подальший розвиток і вдосконалення місцевого самоврядування – це пріоритетний напрям розбудови демократичної, правової держави, запорука збереження злагоди і спокою в суспільстві, неодмінна умова динамічного соціально-економічного і культурного розвитку територіальних громад.

Нехай же це свято об’єднає нас у спільному прагненні зробити наш район красивим і багатим. Зичу усім виважених і відповідальних кроків, мудрості у прийнятті рішень та глибокого усвідомлення місії і ролі в суспільстві органів місцевого самоврядування. Бажаю вам міцного здоров’я, щастя, віри, оптимізму і наснаги в особистому житті та на ниві професійних здобутків.

 

Василь Кравченко, голова Кременчуцької  районної ради